NIEUWS! NIEUWSFLASH n© WE ZIJN ER NATUURLIJK Gesloten. Maar toen open! Heilooërs ontmoeten elkaar Laura wil naar Japan in de Culturele Salon Cultuurraad Heiloo in oprichting natuurlijkheiloo.nl 16 1 Koop lokaal online 1 Het Team Herstelfonds verwelkomt Inge de Moor, zij heeft de sector Welzijn en Jeugd/Jongeren als aandachtsgebieden. Lees meer over Inge op de website natuurlijkheiloo. In 2021 kan ook een beroep worden gedaan op het Herstelfonds. Nieuwe voorwaarden en een uitgebreide toelichting staan vermeld op de website www.natuurlijkheiloo.nl LEES MEEH OP DE WEBSITE HEILOO Y IJ UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 Jan Brokken. Foto: Jelmer de Haas ■ff OOR ELKAAR Winkeliers in Heiloo hebben uw steun meer dan nodig. Zij bedenken allerlei creatieve oplossingen om uw aandacht te vragen voor hun ‘click collect’ service. Ze komen zelfs uw online aankopen thuis bezorgen! Makkelijker kan toch niet? Denk aan hen en koop lokaal online! Op een vaste zondag in de maand zal een gast uit Heiloo of omgeving een onderwerp uit de kunst of de maatschappij onder de aandacht brengen in de vorm van bijvoorbeeld een lezing, poëzie, zang, fotografie, film of muziek. De wervelende aftrap Op zondagmiddag 7 maart om 15.00 uur vindt de spetteren de aftrap plaats, dit keer nog virtueel. U kunt dan genieten van een wervelend programma waarin Jan Brokken (auteur van het boek ‘Stedevaart’) vertelt over een van de kortste en wonderlijkste theaterpro ducties die in ooit in Parijs tot stand kwam: ‘Parade, het Parijs van Erik Satie’. Het ver haal wordt afgewisseld met muziekstukken uitgevoerd door Tobias Borsboom (piano) en Peter Vigh (alt- en sopraansaxofoon). De Culturele Salon wordt gelivestreamd vanuit de Witte Kerk en is te volgen via de website van de Culturele Salon, die binnenkort online gaat. U kunt de middagen bij wonen door u aan te melden via de website, waarna u een link krijgt. Lokale samenwerkingen In de volgende Culturele Salons zullen er meer samenwerkingen op lokaal en cultureel niveau worden HEILOO - De Culturele Salon is een initiatief van bibliotheek Heiloo, de Witte Kerk en de Muziek- en Dansschool Heiloo om het sociale leven weer op gang te brengen. gestart: op zondag 9 mei vindt er bijvoorbeeld een lezing over de geschiedenis van filmmu ziek plaats, geïllustreerd aan de hand van stille films en toverlantaarnvertoningen. Het Toverlantaarnmuseum heeft enthousiast zijn medewerking toegezegd. “We laten de Culturele Salon doorgaan, hoe dan ook”, zo besloot de vijfkoppige werk groep na een periode van uitstel door corona. Juist in deze tijd zijn sociale contacten en ver binding met anderen belangrijk. Daarnaast levert de Culturele Salon ook een bijdrage aan het voortbestaan van verschillende organisaties in Heiloo. Ook na corona zal de Culturele Salon blijven voortbestaan. Het Herstelfonds van gemeente Heiloo omarmt het samen werkingsverband en steunt de Culturele Salon financieel. Heiloo kent vele sportvereni gingen die het op dit moment niet makkelijk hebben maar heel erg hun best doen om eerdaags weer ‘full speed’ aan de gang te mogen gaan. Heiloo heeft ook een heden en verleden van top sporters en wij waren benieuwd hoe de topsporters omgaan met de huidige lastige tijd. We spraken met atlete Laura de Witte, fulltime topsportster met als grootste doel de Olympische Spelen. Dit jaar probeert ze zich te plaatsen voor de esta fetteploeg (4x400) maar dat is niet het einddoel. Haar droom is te schitteren op een indivi duele afstand. Daar is het roer volledig voor omgegaan. Laura heeft Heiloo vaarwel gezegd en is neergestreken op Papendal, het mekka voor topsportend Nederland. Dat is best knap; vanaf april verleden jaar zijn er geen wedstrijden geweest, wordt er alleen maar getraind, gewan deld, gekookt en film gekeken met atleten waarmee ze dage lijks in contact is. Die hebben dus hun eigen bubbel gecreëerd en zijn zeer close met elkaar. In deze column willen wij u graag bijpraten over de oprichting van een Cultuurraad in Heiloo. Op dit moment leggen zeven kwar tiermakers het fundament voor dit samenwerkingsverband. De kwartiermakers hebben allen een achtergrond in de lokale cultuur sector. Ze zijn actief als bestuur der in de koorwereld, de beelden de kunst, bij muziekverenigingen, toneel- en theaterverenigingen en in de cultuureducatie. Geen wedstrijden betekent ook geen inkomsten en Laura kan daardoor ook geen beroep doen op de A-status van het NOC- NSF. Maar ze heeft een missie en is positief over de toekomst. De ambitie van de Cultuurraad is om ervoor te zorgen dat kunst- en cultuurorganisaties in Heiloo individueel sterker worden, dat ze zich kunnen blijven inzetten voor verbetering van hun aan bod, dat ze financieel en orga nisatorisch gezonder worden en een impuls kunnen geven aan het gebruik en instandhouding van lokale podia. Uiteindelijk zal de samenwerking ook een bijdrage gaan leveren aan de levendigheid en leefbaarheid in Heiloo. U begrijpt wellicht dat het Herstelfonds zeer verheugd is met de tomeloze inzet van de kwartiermakers voor cultuur in Heiloo. We hopen daarnaast dat hun initiatieven positief door de Door nog meer te focussen op atletiek voelt ze dat het in de trainingen al beter gaat, het trainingskamp in Stellenbosch, Zuid-Afrika heeft dit alleen maar bevestigd. Dat trainingskamp werd mede bekostigd door CiRoPack, een trouwe sponsor Laura de Witte hoopt in Japan te schitteren op een individuele afstand. Foto:aangeleverd Tot slot een oproep aan het einde van deze column. Zou u zich, net als de kwartiermakers, ook willen inzetten voor cul tuur in onze gemeente? Steek de organisaties dan een hart onder de riem en geef een ‘like’ op Facebook. Doneer een geld bedrag (dat kan vaak al via hun websites). Meld u aan als vrijwil liger of als lid, ook al kan er nu niet veel worden gedaan door corona. De kunst- en cultuur organisaties in onze gemeen te hebben uw vertrouwen en onvoorwaardelijke steun nu ongelooflijk hard nodig. kunstorganisaties zullen worden ontvangen. van zowel Laura als Lisanne, zus en ook topsportster. Of de Spelen doorgaan is nog maar de vraag, maar in het hoofd van Laura is geen plaats voor twij fel, zij wil er klaar voor zijn. En dan maakt elke dag een test op corona helemaal niets uit. Vrt» GEMEENTE HEILOO I» -r-nS <n,^| fff'- -■

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 16