Geen treinen, overwegen gestremd COLUMN Daar is Heiloo Energie al jaren mee bezig Kom een nieuwe cursus volgen op Muziek-en Dansschool Heiloo 5 Snowkiters gespot I Energietransitie? De sneeuwschep van opa Michiel Ullers UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 muziektheorie- Elk jaar weer hetzelfde liedje met wintersport. De ANWB-opvouwbare sneeuwschep van opa moest mee in de auto naar Oostenrijk. En dat ter wijl de auto al volgeladen zat. Nu, inmiddels jaren later, is hockey-opa er niet meer en tijdens En dan vorige week eindelijk veel sneeuw. Tijd om eindelijk de sneeuwschep van opa te gebruiken. Dat had die ouwe leuk gevonden. Op zoek in de schuur naar de doos met de nog ingepakte sneeuwschep. Hij zit in een handig tasje zoals je van de ANWB mag verwachten. Alles uit de doos en in elkaar schui ven maar. Maar dan is er direct een probleem. We missen een stuk van de steel. Een soort tentstok, maar het opruimen van zijn huis zag ik de befaamde sneeuwschep in de schuur liggen. Keurig netjes in de doos. Wel mee naar Oostenrijk, maar dus niet gebruikt want daar kennen ze ook strooizout en sneeuwschuiven. Die sneeuwschep wilde ik hebben, al is het maar uit nostalgie en je-weet-maar-nooit. dan voor de sneeuwschep. Ik heb zo’n soort tentstok ergens gezien bij het opruimen. Maar waar? Op zoek in de schuur, maar ik kan hem niet vinden. Misschien bij de tentspullen maar die liggen in de caravan en die staat in de stalling. Kortom, ik kan de sneeuwschep niet gebruiken. Na al die jaren kan het eindelijk, is hij niet compleet. Dat was niks voor opa geweest. Altijd keurig op zijn spulletjes en dan nu dit. Komende tijd ga ik op zoek naar het missende stuk van de sneeuwschep en hopelijk vind ik hem. Mocht dit niet zo zijn, dan vind ik wel een oplossing zodat we vol gend jaar wel gewoon sneeuw kun nen scheppen met de sneeuwschep van opa. Mocht er in 2022 geen sneeuw liggen, dan naar het strand, want scheppen zal ik! HEILOO - Heiloo Energie is een onafhankelijke vereniging van enthousiaste inwoners. Zij zien in dat het anders moet als we de klimaatverandering willen stop pen. Een aantal heeft zijn huis al klaar gemaakt voor de toekomst. Het heft in eigen hand houden is ons devies. Daarom ondersteunt de vereniging alle inwoners met onafhankelijk advies en energiecoaches om ook hun huis geschikt voor de toekomst te maken. Heiloo Energie heeft 600 leden en geïnteresseerde volgers. HEILOO - Snowkiten in de Egmondse polder, een niet-alledaags gezicht. Met toestemming van de eigenaar van het stuk land ver tonen Heilooër Kees Groenland (boven) en Axel Jak (onder) uit Enkhuizen kun snowkitekunsten in Heiloo. Kees en Axel zijn beiden kite-instructeur en grepen hun kans. Foto’s: Wouter Droge Heiloo Energie raadt aan het heft in eigen hand te houden. Foto: Installateurszaken.nl We hebben werkgroepen van leden die advies geven maar ook werken aan zon- en windprojecten in het buitengebied van Heiloo. Zoals een geluidsscherm met zonnepanelen langs de A9 en een windturbine in Heiloo. Deze projecten zijn beide opgenomen in de concept regionale energiestrategie (RES). Doe mee, samen krijgen we de CO2-uitstoot omlaag en kunnen we de kosten drukken! Overwegen gestremd In Heiloo worden zes spoorover wegen afgesloten voor verkeer wat kan leiden tot extra drukte op ande re wegen in het dorp. De afsluiting gebeurt op verschillende dagen en tijdstippen. Meer informatie over omleidingsroutes op www.heiloo.nl/ wegwerkzaamheden Spoorwegovergang naar perron: Donderdag 25 februari afgesloten voor fietsers en voetgangers tussen Spoorwegovergang Belieslaan/ Kerkelaan: Zaterdag 20 februari afgesloten voor al het verkeer tussen 01.00 en 18.00 uur Zaterdag 27 februari afgesloten voor al het verkeer tussen 07.00 en 22.00 uur Spoorwegovergang Schuine Hondsbosschelaan: Zaterdag 20 februari afgesloten voor al het verkeer tussen 01.00 en 13.00 uur kennis een boost geven? In deze cursus krijg je de basishandvatten van de wereld achter het muziek maken. De theorie wordt behan deld die je moet beheersen om een diploma te behalen. Eerst een gratis online proefles? Dat kan op woens dag 3 maart van 16.00 - 16.50 uur. De cursus is geschikt voor jongeren en volwassenen, ongeacht instru ment en zang. 10 lessen, start op woensdag 10 maart, Groep A, 16.00 - 16.50 uur. Groep B, 17.00 - 17.50. Kosten tot 21 jaar 41, >21 jaar 50 (A gratis voor muziekschool- leerlingen). Spoorwegovergang Stetlaan: Zaterdag 20 februari 01.00 tot en met vrijdag 26 februari 15.00 uur afgesloten voor al het verkeer. Spoorwegovergang Westerweg 51c: Zaterdag 20 februari 01.00 tot en 07.00 en 22.00 uur. Fietsers en voet gangers via de Zeeweg. met vrijdag 26 februari 23.00 uur afgesloten voor al het verkeer. Spoorwegovergang Westerweg 21a: Zaterdag 20 februari 01.00 tot en met vrijdag 26 februari 15.00 uur afgesloten voor al het verkeer. Bussen in plaats van treinen Tijdens de werkzaamheden rij den er geen treinen. NS zet bussen in. Houd rekening met extra reis tijd. Voor actuele reisinformatie www.ns.nl Muziekoriëntatie Leren is proberen! Ontdek welk instrument het beste bij je past. De cursus is een uitstekende voorbe reiding voor kinderen van groep 3 t/m 5 voor de instrumentale lessen. Na de cursus mogen de leerlingen zich inschrijven voor 4 gratis proef lessen. 8 lessen, start op woensdag 10 maart, 15.00 - 16.00 uur. Kosten: 75. HEILOO - Op woensdag 10 maart gaan er twee korte cursussen van start: Muziekoriëntatie en Muziektheorie. We hopen dat de coronamaatregelen worden ver soepeld en dat we straks weer open mogen. Anders worden de lessen (grotendeels) online gegeven. HEILOO - In de periode van 20 tot en met 28 februari is er geen treinverkeer en zijn overwegen gestremd in verband met ver nieuwing van het spoor. Tussen Alkmaar en Uitgeest worden over een lengte van 16 kilome ter spoorrails en overwegen vernieuwd. De werkzaamheden kunnen hinder voor de omge ving veroorzaken. Muziektheorie Wil je jouw Voor meer informatie: www. muziekendansschoolheiloo.nl/ lesaanbod Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, 1852 GG Heiloo, 072 - 5332460. Meer informatie Als u vragen heeft kunt u contact opnemen met de afde ling Publieksvoorlichting van ProRail via 0800 - 7767245. Meer informatie over vernieu wing van het spoor vindt u op prorail.nl/spoorvernieuwing Voor meer informatie zie onze advertentie elders in dit blad. www.heilooenergie.nl Simon Boerke geeft de cursus muziektheorie. Aangeleverde foto jT t-7 Is - r W .r - f f 1 fjw fitcCtriC ny ff i J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5