8 Aj'. Een hoogtepunt voor jong en oud UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 Blij dat ik glij: sch Foto: Margreeth Anema Ook in Egmond-Binnen was het een zonovergoten winterfeest. Foto: Tanja Verwer Schaatsen bij Nijenburg, gezien vanaf het balkon. Foto: Rita Morsch Opwarmen met Jagertee bij Het Maalwater. Foto: Margreeth Anema IJsbaan Heiloo opende zater dag om 11.00 uur de poort voor de schaatsliefhebbers die zich rond 10.00 uur al rijen dik voor de ingang verzamelden. “Vanmorgen om 05.00 uur ben ik mijn bed uitgegaan om het ijs te meten: het was ruim tien centimeter dik en van prima kwa liteit”, aldus ijsmeester Remmert Blakborn die gelijk groen licht gaf. De vrijwilligers, die zich al drie jaar verheugen op dit moment, verzamelden zich in de kantine en de sfeer zat er gelijk goed in. “We zijn al twee dagen sneeuw aan het schuiven dus alles is onder contro le”, aldus André Harkmans onder het genot van een kop koffie. Ook buiten de poort was alles onder controle. Samuel, David, Raphael en Olivia, als eersten gear riveerd, kunnen bijna niet wachten om het ijs op te gaan. Ze hebben er de hele week naartoe geleefd. “Ik heb net nieuwe schaatsen gekocht”, meldt Olivia trots. Moeder Julia schaatste in haar jeugdjaren al op IJsbaan Heiloo en het gezin koopt ieder jaar trouw een seizoenskaart. Na drie jaar wachten is het dan ein delijk zover: “Dit is echt nostalgie”, aldus Julia. Niet alleen in het bos werd geschaatst. Ook op de vijver voor Nijenburg, in Ypestein en in Het Maalwater is het een gezellige boel. Bijna onherkenbaar met shawl, muts, zonnebril en skibroek ont moeten inwoners van Heiloo elkaar; ze houden zich overigens prima aan de coronamaatregelen. Mensen zeg gen elkaar gedag, maken gezellig een praatje en drinken Jagertee uit De eigenaren van deze spull rondje Stet-Kerkemeer. Rokus ging als een speer! Even pauze... Foto: Tanja Verwer Genieten bij Het Maalwater. Foto: Miriam Matthaei-van Eck De 6-jarige Viggo beet het spits af op IJsbaan Heiloo. Al drie generaties schaatst de familie Hoetjes op de mooie ijsbaan in het Heilooërbos. Foto: Anneke Hoetjes Frans Riemslag wacht op zijn kleinkinderen. Foto: Margreeth Anema Op de blinkende ijsbaan in het bos wacht opa Frans Riemslag in het heerlijke ochtendzonnetje op zijn vier kleinkinderen. “Het is best spannend want de jongste van het stel heeft nog nooit geschaatst”, vertelt een genietende Frans. Ineens vliegt er een klein jongetje langs, het blijkt de 6-jarige Viggo te zijn die het spits afbijt op IJsbaan Heiloo. Het is wonderbaarlijk hoe snel hij zijn schaatsen heeft aangekregen en hij is ook nog eens zo’n goede schaatser dat hij moeilijk te strik ken is voor een paar korte vragen van de verslaggever. Als de ver slaggever hem eindelijk te pakken krijgt, hem complimenteert met zijn schaatskunsten en vraagt wat hij vindt van de conditie van het ijs antwoordt hij: “Goed, ik zat vroeger op schaatsles” en weg is hij weer. “Hij bedoelt met vroeger vorig jaar”, knipoogt zijn vader die de achter volging inzet op zijn lage noren. HEILOO - Rode wangen van inspanning, Jagertee en winters plezier: in Heiloo en omgeving werd dit weekend naar harten- lust geschaatst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8