9 UITKIJKPOST 17 FEBRUARI 2021 aatskriebels alom! Tekst: Margreeth Anema Vajenne, Joep, Duncan, Saar en Liv in Limmen. Foto: Margreeth Anema Foto: Tom Wester Op de vijver voor Nijenburg werd naar hartenlust geschaatst. Maar niet iedereen deed het hele rondje, de jonge garde bleef lekker op de vijver in de buurt van hun ouders. Vajenne, Joep, Duncan, Saar en Liv zijn enorm onder de indruk van een kunstschaatsster die de dag ervoor schroeven en pirouet tes draaide. Zelf konden ze er trou wens ook wat van: Vajenne schaatst geweldig omdat ze geen angst kent. “Ze gaat er gewoon voor”, aldus haar trotse vader. Liv, die voor het eerst op de schaats staat, geeft ook een showtje weg: mede door haar ervaring met skeeleren heeft ze al snel de vaart erin. In Egmond-Binnen werd don derdag al flink geschaatst op het PWN-meertje. Dieck Dekker, aan zijn prachtige muts zal het niet lig gen, doet een rondje aan de hand van zijn moeder Hetty. Hij heeft rode wangen van inspanning en als zijn moeder even uit moet rus ten neemt zijn nichtje het van haar over. en schaatsten mogelijk een Foto: Margreeth Anema Samuel, David, Raphael, Olivia met moeder Julia bij IJsbaan Heiloo. Foto: Margreeth Anema Lennart en Jany met in het midden Piet hadden een geweldige middag in Egmond-Binnen. F°to: Tanja Verwer Jennifer, David en hun moeder in Ypestein. Foto: Margreeth Anema Esther en haar dochter Robbi genieten zichtbaar. Aangeleverde foto Zaterdag om 11.00 uur opende IJsbaan Heiloo de poort. Foto: Margreeth Anema Dieck met zijn rode wangen in Egmond-Binnen. Foto: Margreeth Anema meegenomen thermoskannen om zichzelf alvast op te warmen alvo rens zich op het ijs te wagen. Niet alleen schaatsplezier in Heiloo Natuurlijk nam de verslaggever ook even poolshoogte in het nabij gelegen Limmen, Akersloot en Egmond aan den Hoef. Het haventje van ‘t Stet werd door veel schaats liefhebbers gebruikt als opstappunt voor een rondje van het Stet naar het Kerkemeer in Akersloot en over Het Die terug. “Het ijs was heel mooi, op sommige plekken wel bob- belig maar daar moet je dan gewoon even doorheen”, aldus vriendinnen Amber en Marjolein. “En nu maar hopen dat mijn moeder warme cho comel met slagroom klaar heeft staan”, aldus Amber. Zamibo on ice in Egmond aan den Hoef Aan het einde van deze prach tige schaatsdag blijkt de Slotgracht al bijna leeg te zijn. Een enkeling waagt zich nog op het ijs, maar het is oppassen geblazen voor het wak onder de boom die is opgeëist door de eendjes. Iets verderop in de wijk, op de sloot aan de Prinses Beatrixlaan, treft de verslaggever een gezellig buurttafereel. “Dit is dus het hart van Egmond”, grinni ken de buurtjes tijdens hun spon tane ‘zaterdagmiddagborrel on ice’. Voor het merendeel van de aanwe zige kinderen is het de eerste keer op het ijs en de meningen zijn ver deeld: de een vindt het veel te koud terwijl de ander trots haar zojuist aangeleerde schaatsskills laat zien. De ouders moeten lachen en proosten nog maar een keer op dit heerlijk zonnige en gezellige schaatsweekend waar iedereen zo aan toe was. J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9