LOOkX verrast healthcare heroes en lockdown warriors COLUMN bedrijf belicht ’t Gymlokaal Heiloo 5 Wij bieden motivatie, ook in coronatijd! Maandagmodel Robin Raven UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 2021 HEILOO Tekst: Margreeth Anema Tekst: Margreeth Anema In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Nu ook persoonlijke begeleiding voor niet-leden Ondertussen kunt u nog steeds deelnemen aan de circuittraining op het terrein van Bowling Heiloo of werken aan uw gezondheid met een personal trainer (wel even van tevoren reserveren via 072-7370396 of info@gymlokaalheiloo.nl). Online trainingen Sporters bleven gemotiveerd en sportten door met de video’s die manager Patricia en haar collega’s op het YouTube-kanaal ‘gymlokaal heiloo trainingen’ plaatsten. Bij ’t Gymlokaal krijgen alle sporters een eigen coach waarmee je via de ‘My Wellness app’ 24 uur per dag contact kan houden. Deze app werd in coro- natijd gebruikt om de sporters te motiveren en er werden doelgerichte trainings schema’s voor thuis op geplaatst. Samenwerken Ook de personal training ging door (1-op-1 training) en er werd gesport met een klein groepje van maximaal vijf personen op het terrein van Bowling Heiloo, waarmee al snel een mooie samenwerking ontstond. ‘t Gymlokaal werd volledig coronaproof gemaakt door schermen te plaatsen en luchtreinigers van de allerbeste kwaliteit te gebruiken: ze filteren 96% van de aerosolen. “Ook na corona zijn dit fantastische apparaten voor bijvoorbeeld mensen die astmatisch zijn”, aldus Rick. Samenwerken met locals is een belangrijk speerpunt voor ’t Gymlokaal in deze lastige tijd. Op 1 juli mocht ’t Gymlokaal weer open. De horeca bleef dicht en in aanloop naar de feestdagen liet Rick de kerstmenu’s van de omliggende horeca gelegenheden draaien op de flatscreen die aan de muur hangt. Ook verzon hij de befaamde ‘kerstboomactie’: een kerstboom vol met prijzen van ondernemers uit het Stationscentrum. Iedere keer als je kwam sporten kreeg je een lot waarbij je kans maakte op een van deze prijzen. Trouwe sporters tegemoetkomen Helaas, op 14 december moest ’t Gymlokaal weer dicht. Rick besloot zijn spor ters financieel tegemoet te komen: hij bood de sporters de mogelijkheid om hun abonnement te bevriezen. “Wij zijn heel kleinschalig en zeer gehecht aan onze trouwe sporters, daarom doen wij dit”, aldus Patricia. Ondertussen volgen alle trainers van het 6-koppige team een opleiding tot voe- dingsconsulent om de sporters straks nog beter te kunnen begeleiden. “We wil len niet stilzitten”, glimlacht Patricia. Ondernemer Rick is ondertussen bezig met het maken van plannen voor ‘als het weer mag’: “Het is fijn om met dit soort dingen bezig te zijn in deze moeilijke tijd”, aldus Rick. Nieuwe coaches gezocht Omdat het team van ’t Gymlokaal voorziet dat het stormloopt zodra zij weer opengaan, zijn zij op zoek naar nieuwe gecertificeerde coaches. Wil jij deel uit maken van het leuke team? Stuur dan een mail met je cv en motivatie. Het volledig coronaproof gemaakte ‘t Gymlokaal hoopt u snel weer te mogen verwelkomen. Aangeleverde foto Een van deze prachtige momen ten vond plaats op woensdag 17 februari. CEO Cindy van der Peet overhandigde een welverdiend ver- wenpakket aan de zorgmedewer- kers van de afdeling acute opname en van de ic van de Noordwest Ziekenhuisgroep in Alkmaar. Ik moet even slikken. In mijn oren klinken die vijf woorden nogal fata listisch. Laat maar, je kunt de loop der dingen toch niet veranderen. “Het is wat het is”. Als ik Rieke van der Niet vraag om een quote, vliegt deze er als eerste uit. men (Cosmania.nl) om onze online positie te versterken. Hartverwarmend Ic-verpleegkundige Liz komt een van de cadeautasjes in ontvangst nemen: “We werken al maanden op een opgeschaalde ic en dat bete kent dat iedereen meer uren moet maken. Er zijn veel collega’s die bekaf zijn. Het einde is nog niet in zicht en dat is het ergste”, zo legt zij uit. Een ledemaat verliezen is volgens mij de ultieme confrontatie met je kwetsbaarheid. Hoe ga je ver der? “Door te blijven lachen”, grin nikt Rieke, niet gespeend van enig gevoel voor zelfspot. “Humor houdt me op de been.” Geniaal. nog niet. Maandag is blijkbaar een dag van ongemak. De minste van de week. Rieke licht het toe. Als kind kwak kelde ze al met haar gezondheid. Die fysieke en emotionele rem uit haar jeugd bereikte recentelijk een onbeschrijfelijk dieptepunt toen bij haar een onderbeen werd afgezet. Daarvoor moet je de deur uit: vindt maar eens een sprintende haas die een gans achterna zit, een peinzend ijsvogeltje, of een machtige toren valk, die als een animale god vanuit de hoogte minzaam op onze wereld neerkijkt. Rieke heeft ze gezocht, gevonden en vastgelegd. “Het is wat het is”. Als ik na ons gesprek naar huis loop, betrap ik mezelf erop dat deze quote ineens een hele andere betekenis heeft gekregen. Verspil geen mentale energie aan mekkeren over situa ties waar je toch niets aan kunt ver anderen. Ik ben op het spoor gezet. Maandag begin ik. De actie wordt ondersteund door influencers die zich hier belange loos voor inzetten. Later in het gesprek komt er nog een opmerkelijk woord voorbij: maandagmodel. Die term kende ik Positief denken, noem je dat. Je grenzen oprekken. Stilzitten of schelden op een onrechtvaardige wereld is geen optie. Fotograferen, dus. Dat deed Rieke al als kind. Een diep verlangen om schoonheid en beweging vast te leggen. Het internationaal georiënteerde bedrijf heeft het zelf ook niet mak kelijk. Eigenaren Cindy van der Peet en Bas van Duivenbooden rei zen regelmatig over de hele wereld om op beurzen te staan en hun distributeurs te bezoeken. Cindy beseft ineens dat zij precies één jaar en twee weken geleden haar laatste reis maakte. “Alle beurzen zijn gecanceld sinds de corona- uitbraak”, zo legt zij uit. Daarnaast zijn de schoonheidssalons waar LOOkX Group producten aan levert ook noodgedwongen gesloten. Toch blijft Cindy positief: “Gelukkig trekt het internationaal weer aan, ieder een is creatief. Ook de online ver koop en huidadviezen zijn enorm toegenomen, dat is dan ook een van de redenen waarom wij per 30 juni een grote webshop op het gebied van cosmetica hebben overgeno- “Niet alleen Alkmaar, maar heel Nederland verdient dit”, aldus Cindy van der Peet. En met haar positieve energie en de goede vibe die het team van LOOkX van deze prachtige actie krijgt laten zij zich zeker niet uit het veld slaan door de corona crisis. “Wij nodigen iedereen van harte uit om mee te doen, niet-leden kunnen zich opgeven voor personal training”, aldus Patricia. Ook biedt ’t Gymlokaal een startpakket aan met 50% korting voor als ’t Gymlokaal weer open mag, uiteraard betaalt u pas als het fitnesscentrum zijn deuren weer opent. De huid verwennen LOOkX geeft de zorghero’s de Relax Eye Face Mask cadeau, wat heel goed helpt tegen mascné (huid- problemen door een mondmasker) en een travel flacon van het nieuwe merk in het portfolio, ‘This works’. Een speciale lijn om stress en slaap stoornissen te verminderen met o.a. pillowsprays, en veel zorghero’s kunnen dit goed gebruiken. Het zijn miniatuurtjes, waarin je steeds weer iets nieuws ontdekt. Overigens kiekt ze ook minder spectaculaire diersoorten, zoals de mens (check de foto bij deze column). Een olievlek van verrassingen Ondertussen begint de actie van LOOkX grote vormen aan te nemen. De aangesloten schoonheidssa lons die zwaar getroffen zijn nam LOOkX onder zijn vleugels door ze van gratis producten te voor zien, die de salons via hun kanalen mogen weggeven aan mensen met een vitaal beroep. “Er zijn inmiddels honderden producten weggegeven aan juffen, hulpverleners en andere mensen met een vitaal beroep”, zo vertelt Cindy enthousiast. Heerenweg 148, 1851KW Heiloo, 072 - 7370396 info@gymlokaalheiloo.nl www.gymlokaalheiloo.nl YouTube gymlokaal heiloo trainingen FB/Insta: gymlokaalheiloo Voor het interna tionaal opererende cosmeti- cabe drijf LOOkX Group BV, gevestigd aan de Stationsweg in Heiloo, staat februari in het teken van onze ‘healthcare heroes’ en ‘lockdown warriors’. Door middel van diverse ludieke acties steken zij deze hardwer kende mensen een hart onder de riem. Huidproblemen door mond- maskers “Onze huidspecialisten waaraan wij onze producten leveren kregen veel vragen over huidproblemen die ontstaan door het dragen van mond- maskers. Onze missie is: voor ieder een een mooie huid, en wij hebben ook nog eens het juiste product om deze problemen te verhelpen. Dit inspireerde ons om deze actie voor de eerstelijns zorgmedewerkers op touw te zetten”, aldus Cindy van der Peet. Op 16 maart moesten alle fitnesscentra noodgedwongen hun deu ren sluiten, zo ook ’t Gymlokaal aan de Heerenweg in Heiloo. Fitnessondernemer Rick Sombroek liet zich niet uit het veld slaan: “Alles wat wel kan doen we.” “Wij voelen ons ontzettend gewaardeerd. Dat ondernemers die het zelf ook zwaar hebben zoiets voor ons doen maakt het gebaar nog mooier.” “Hartverwarmend”, noemt Mariska, seniorverpleegkundige op de acute opname, de actie van LOOkX. “Veel collega’s kampen inderdaad met huidirritaties in verband met de jassen, brillen en mondkapjes. Maar ook slaapproble- men zijn aan de orde van de dag. Je ziet hier patiënten die een doods strijd leveren, het is emotioneel zwaar”, zo legt zij uit. Ze wil van de gelegenheid gebruikmaken om men sen op te roepen zich aan de coro- namaatregelen te houden want ook Mariska benadrukt: “Het einde is nog niet in zicht.” Cindy van der Peet (tweede van links) eigenaar van LookX stak zorgmedewerkers een hart onder de riem. Foto: Margreeth Anema

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5