Huis Paaskaars actie Ondernemers stemmen voor BIZ Afvalstoffenheffing 2021 ziet er anders uit gy L Vi f 7 r*J 1 ïi boddaert advocat-sti Stationscentrum Van ijspret naar voorjaarskriebels J I J UITKIJKPOST 24 FEBRUARI 2021 I i J jc i Boddaert Advocaten Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR HEILOO - Dit jaar is er veel anders, er is een avondklok en ook in de kerken moeten we rekening houden met coronare- gels. Ook de belangrijke chris telijke feesten worden anders gevierd dan we gewend zijn. Voor de viering van Aswoensdag, het begin van de Veertigdagentijd, werd teruggegrepen naar de oude traditie van asoplegging in plaats van een askruisje op het voorhoofd. Het markeerde het begin van de vas tentijd, een tijd die ons helpt met onze persoonlijke voorbereiding op Pasen. HEILOO - Anderhalve week geleden was Heiloo nog in de ban van winter- en ijspret, maar de afgelopen dagen hangt het voor jaar in de lucht. Er wordt volop gefietst, gewandeld en in de tuin gezeten. En niet alleen de ijssalons worden druk bezocht, ook de voorjaarsbloemen krijgen bezoek van bezige bijtjes. Foto: Linda van Rozendaal van ‘het Oesdom’ en in de webshop op de website olvternood.nl. Uw eigen huis Paaskaars kunt u al bij ons bestellen vanaf 29,50. Op onze website kunt u lezen hoe. Als u thuis de Paaswake meeviert via de televisie of internet kunt u, als de priester de Paaskaars ont steekt, ook thuis uw eigen huis Paaskaars ontsteken. Dit kunt u natuurlijk ook telkens doen als u in de Paastijd de Heilige Mis meeviert. Het licht van de Paaskaars verdrijft het duister en symboliseert het licht van Christus, die het duister, het kwaad, heeft overwonnen. De huis Paaskaarsen zijn alleen op bestelling te leveren. Als u vóór 21 maart uw keuze maakt en de bestelling bij het Oesdom of via de webshop op onze web site plaatst, brengen wij de huis Paaskaars in de Goede Week bij u thuis. Woont u echter verder weg dan 20 km dan sturen wij de kaars voor u op. Ophalen op het Heiligdom kan natuurlijk ook. Een priester van het Heiligdom zal uw huis Paaskaars zegenen voordat u deze ontvangt, zodat u thuis een échte Paaskaars heeft die u kunt branden. Op deze manier kunt u het Pasen van de Heer meevieren door tel kens als u thuis de Paastijd via de media meeviert en bidt, uw eigen Paaskaars te laten branden. Zo kunt u het Licht van Christus laten branden en schijnen in uw hart en uw leven. Nu al worden de positieve resul taten hiervan teruggevonden in de hoeveelheid pmd-afval die veel hoger is en de hoeveelheid restaf val die aanzienlijk minder is. De gemeente is dan ook blij met de inzet van de inwoners. Ook bij People Beauty (kapsa lon en schoonheidssalon) aan de Stationsweg in Heiloo brandde het licht. “Omdat wij niet voorgoed ons licht willen uitdoen, zetten we ons licht aan voor onze klanten”, aldus Gerard van den Akker, eigenaar van People Beauty. “Door deze actie kregen we de afgelopen dagen vaak de vraag of het voor ons dan al te laat was. Voor alle duidelijkheid: dat is gelukkig niet het geval. Maar we wilden wel laten weten dat de nood bij de kapsalons heel hoog is. We kunnen in ieder geval niet wachten om onze klanten weer te mogen ver- inwoners online, via digitaalloket. cocensus.nl inzien hoe vaak de restafvalcontainer geleegd is of een inworp in de ondergrondse contai ner is gedaan. Op deze manier kan de voortgang van de variabele kos ten worden gevolgd. Deze wordt begin 2022 in rekening gebracht. 072 574 4409 tang@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl Medische missers et zal je maar gebeuren: I I je gaat naar het zieken huis voor een eenvoudige medische ingreep en dan gaat het mis. De dokter laat je weten dat er iets fout is gegaan bij de operatie en de ellende die je dan meemaakt is niet te overzien. Je moet opnieuw worden geope reerd en je kan een hele tijd niet werken, waardoor je inkomen mist. Misschien is er zelfs wel blijvend letsel ontstaan. Wat moet je dan doen? Medische ingrepen, hoe eenvou dig soms ook, zijn nooit volledig zonder risico. Er kunnen altijd complicaties ontstaan. Het verschil tussen een complicatie en een fout is lang niet altijd meteen duidelijk. Als je het zie kenhuis aansprakelijk wil stellen voor een medische misser, zal je moeten bewijzen dat de arts een fout heeft gemaakt en dat er geen sprake is van een compli catie die nu eenmaal het risico is van die ingreep. Dat bewijs is soms moeilijk te leveren. Bijna altijd heb je dan een gespecia liseerde letselschadeadvocaat nodig. Een letselschadeadvocaat maakt gebruik van een medisch advi seur. De medisch adviseur zal het volledige medische dossier bestu deren en kan dan op basis van zijn kennis en ervaring aangeven wat er precies mis is gegaan. De letselschadeadvocaat moet op grond van het advies van die me disch adviseur vaststellen of er dan ook sprake is van juridische aansprakelijkheid. Als dat het ge val is zal de letselschadeadvocaat de desbetreffende arts of het ziekenhuis aansprakelijk stellen. Diens verzekeraar zal dan de zaak in behandeling nemen en ook onderzoeken of er sprake is van aansprakelijkheid of een complicatie. Dat volgt vaak een lang en moeizaam traject waarin niet zelden de advocaat en de verzekeringsmaatschap pij van mening verschillen. In veel gevallen moet er dan een onafhankelijk medisch deskun dige worden benoemd. Het is dan ook belangrijk om de goede medisch deskundige te vinden. Een letselschadeadvocaat weet welke deskundige in welk geval hiervoor geschikt is. Soms moet je zelfs naar de rechter om een deskundige te laten benoemen. Pas als de aansprakelijkheid door de verzekeraar wordt erkend of als een rechter de aansprake lijkheid vaststelt, zal de schade worden vergoed. Als je slachtoffer bent van een medische misser is het dus altijd aan te raden om een gespeciali seerde letselschadeadvocaat om advies te vragen. U kunt daar voor altijd vrijblijvend terecht bij de letselschadeadvocaten van Boddaert Advocaten in Alkmaar. Ed Klungers, letselschadeadvocaat welkomen in de salon. Een verzorgd uiterlijk is tenslotte heel belangrijk voor mensen omdat het bijdraagt aan het welzijn. Met het voortduren van de lockdown wordt die behoef te alleen maar groter (en het haar langer...).” Meer informatie Op de website van de gemeente vindt u meer informatie over afval en op de website opreisnaar2050. nl staat meer uitleg over de ach tergronden van het afvalbeleid en informatie over afval scheiden, waarom, hoe, tips en adviezen. U vindt er folders met rekenvoor beelden, films met uitleg en achter grondinformatie over de klimaat- doelstellingen. De landelijke media brengt zon dagavond 21 februari het nieuws dat tijdens de persconferentie op dinsdag 23 februari zal worden aan- gekondigd dat de kapsalons onder strenge voorwaarden weer open mogen. Het team van People Beauty is (net als alle andere kap salons) heel erg blij dat zij straks weer mogen beginnen. “We wach ten wel de persconferentie van dinsdagavond af, voordat we weer klanten gaan inplannen. Er worden waarschijnlijk zeer bepalende voor waarden gesteld, die van belang zijn bij het inplannen van de klanten. Natuurlijk willen we het liefst met een zes dagen in de week open en iedereen tegelijk helpen. Helaas is dat niet mogelijk. Hopelijk hebben mensen er begrip voor dat we niet iedereen in de eerste week kunnen knippen.” Dat het, ook tijdens deze pande- mie, in 2021 weer Pasen zal wor den staat vast, maar of u bij de Paaswake aanwezig kunt zijn is de vraag. Er kunnen maar 30 mensen worden toegelaten tot de Heilige Mis. Afval scheiden levert veel op. Glas, textiel, plastic en gft-afval worden gerecycled tot nieuwe grondstoffen. De komende maan den gaat de gemeente de inwoners ondersteunen bij het scheiden van afval met een campagne op social media en films met tips tricks op de website opreisnaar2050.nl V Vanaf 2021 is ook de variabele afvalstoffenheffing in werking. Inwoners betalen dan jaarlijks een vast deel voor o.a. het legen en verwerken van hun pmd- en gft- afval plus een variabel deel voor iedere keer dat de restafvalcontai- ner geleegd wordt of restafval in de ondergrondse container wordt gegooid. Op de aanslag die deze week op de mat ligt staat alleen het vaste deel van de afvalstoffenhef fing. Vanaf 15 maart kunnen alle i Veel parochies en ook het Heiligdom ‘Onze Lieve Vrouw ter Nood’ in Heiloo zenden de vieringen rechtstreeks uit via internet zodat u thuis kunt meevieren en bidden. Gelukkig maar dat er een groot dagelijks aanbod is van rechtstreek se uitzendingen, waardoor u echt betrokken kunt zijn bij de Heilige Mis die u volgt. Om dit gevoel van betrokkenheid te vergroten kunt u bij ‘Onze Lieve Vrouw ter Nood’ uw eigen huis Paaskaars bestellen. De religieuze winkel ‘het Oesdom’ heeft de gehele collectie beschikbaar, van 25 tot en met 75 cm. De kaar sen kunt u bezichtigen in de etalage HEILOO - De afvalstoffenhef fing ziet er vanaf dit jaar anders uit. De gemeente Heiloo is op weg naar veel minder restafval: in 2025 mag er nog maar 30 kilo restafval per inwoner per jaar verbrand worden. Om dit te rea liseren is een aantal maatrege len ingevoerd. HEILOO - Op donderdag 18 februari brandde in veel kapsa lons in Nederland tussen 18.00 en 20.00 uur het licht in het kader van de actie #lichtaan- voordathetuitgaat. Dit was een landelijke actie van de kappers om op deze manier samen te strijden voor de heropening van de salons. Met deze actie vra gen de kappers aandacht voor de financiële situatie waarin de salons zich momenteel bevin den. Steekt u thuis ook een Paaskaars op? Aangeleverde foto Ondernemers van het Stationscentrum slaan de handen ineen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7