Huis Paaskaars actie Kaas voor Kansen Eerste Culturele Salon in Heiloo met Jan Brokken en musici De Debatmeesters T t $a 10 - s Th fff) UITKIJKPOST 3 MAART 2021 Jeroen Schouten van Rotary Heiloo (rechts). Aangeleverde foto Steekt u thuis ook een Paaskaars aan? Aangeleverde foto Sjors en Tim zijn haastig op zoek naar het vormen van een eigen mening - maar welke dan? Binnen deze zoektocht kwamen zij tot de conclusie dat het ontwikkelen van een eigen mening nog knap lastig is. Wat is nu de waarheid en wat is fake news? Bij talkshows komt vaak kortstondig maar één kant van het verhaal naar voren en hebben poli tiek correcte antwoorden de over hand. Dit vinden debatmeesters Tim en Sjors te gebrekkig om hun eigen mening mee te vormen. Het moet toch ook anders kunnen? In hun zoektocht naar dé enige echte eigen mening zijn de vrienden een pod cast begonnen waar door middel van een debat naar een antwoord wordt gezocht. Politieke correct heid en loze praatjes worden er hard afgestraft, dat draagt namelijk niet bij aan het vinden van het juiste antwoord op de stelling. De debatmeesters Sjors en Tim leiden elke maand een debat met meetellen. En Rotary onderschrijft dat van harte. Meer informatie over de actie kan via info@kaasvoorkansen.nl worden verkregen bij Rotary Club Heiloo. Deze middag is de primeur van de nieuw opgerichte Culturele Salon. Vanwege de coronamaatregelen is dit optreden via streaming vanaf 15.00 uur vanuit uw huiskamer live te bekijken. HEILOO - Dit jaar is er veel anders, er is een avondklok en ook in de kerken moeten we rekening houden met coronare- gels. Ook de belangrijke chris telijke feesten worden anders gevierd dan we gewend zijn. Voor de viering van Aswoensdag, het begin van de Veertigdagentijd, werd teruggegrepen naar de oude traditie van asoplegging in plaats van een askruisje op het voorhoofd. Het markeerde het begin van de vas tentijd, een tijd die ons helpt met onze persoonlijke voorbereiding op Pasen. Middagprogramma Op zondagmiddag 7 maart voe ren Tobias Borsboom (piano) en Peter Vigh (alt- en sopraansaxo- foon) bekende en minder bekende werken uit van Erik Satie. Brokken vertelt over een van de kortste en wonderlijkste theaterproducties die in Parijs tot stand kwam, Parade, met muziek van Erik Satie, decor en kostuums van Pablo Picasso, chore ografie van Léonide Massine en uit voering van Les Ballets Russes van Sergej Diaghilev. Onder het motto ‘Sois moderne’, wees modern! Stedevaart In zijn boek Stedevaart beschrijft Jan Brokken 22 steden aan de hand van 22 markante persoonlijkheden - beeldende kunstenaars, schrijvers, componisten, architecten, politici, geleerden of een boekbinder - die de geest van de stad incarneren. Hij begint met Mahlers thuisoord (Amsterdam) en waaiert dan over de wereld uit. Op speelse wijze rijgt Jan Brokken de verhalen aaneen, laat het onzichtbare en geheimzin nige van steden zien. op de website olvternood.nl Uw eigen huis Paaskaars kunt u al bij ons bestellen vanaf 29,50. Op onze website kunt u lezen hoe. Als u thuis de Paaswake meeviert via de televisie of internet kunt u, als de priester de Paaskaars ont steekt, ook thuis uw eigen huis Paaskaars ontsteken. Dit kunt u natuurlijk ook telkens doen als u in de Paastijd de Heilige Mis meeviert. Het licht van de Paaskaars ver drijft het duister en symboliseert het licht van Christus, die het duister, het kwaad, heeft overwonnen. De huis Paaskaarsen zijn alleen op bestelling te leveren. Als u vóór 21 maart uw keuze maakt en de bestelling bij het Oesdom of via de webshop op onze website plaatst, brengen wij de huis Paaskaars in de Goede Week bij u thuis. Woont u echter verder weg dan 20 km dan sturen wij u de kaars toe. Ophalen op het Heiligdom kan natuurlijk ook. Een priester van het Heiligdom zal uw huis Paaskaars zegenen voordat u deze ontvangt, zodat u thuis een échte Paaskaars heeft die u kunt branden. Op deze manier kunt u het Pasen van de Heer meevieren door tel kens als u thuis de Paastijd via de media meeviert en bidt, uw eigen Paaskaars te laten branden. Zo kunt u het Licht van Christus laten schij nen in uw hart en uw leven. Datum: zondag 7 maart, voorstel ling via livestream. Tijd: 15.00 - ca. 16.15 uur. Kosten: geen. Heb je een pakkende, prikkelen de, punctuele stelling, vragen, tips, tops of wil je een keer onze gast zijn? Mail ons: info@debatmeesters. nl Hoe werkt het? Zondagmiddag 7 maart vanaf 15.00 uur kunt u via een link op de website www.bibliotheekheiloo.nl de voorstelling thuis direct bekij ken, zet het in uw agenda! REGIO - Kaas voor Kansen is een initiatief van Rotary Club Heiloo om de Stichting Leergeld in Alkmaar te steunen. Stichting Leergeld Alkmaar is op 21 februari 2021 gestart om soci ale uitsluiting van kinderen uit gezinnen met minimale financi- ele middelen te voorkomen. HEILOO - Op uitnodiging van de Culturele Salon en naar aanlei ding van zijn boek Stedevaart brengen Jan Brokken (tekst), Tobias Borsboom (piano) en Peter Vigh (alt- en sopraansaxo- foon) op zondagmiddag 7 maart hun wervelende, vijf kwartier durende programma ‘Parade, het Parijs van Erik Satie’ in de Witte Kerk in Heiloo. Dat het, ook tijdens deze pande- mie, in 2021 weer Pasen zal wor den staat vast, maar of u bij de Paaswake aanwezig kunt zijn is de vraag. Er kunnen maar 30 mensen worden toegelaten tot de Heilige Mis. Daarvoor helpt Leergeld deze kinderen met kostbare leermid delen, maakt buitenschoolse en binnenschoolse activiteiten moge lijk en biedt hulp door veel vrijwil ligers. Dat is nodig want 1 op de 12 kinderen groeit op onder financi- ele druk. Dat aantal neemt door de pandemie alleen maar toe. Stichting Leergeld heeft het motto: alle kinde ren mogen meedoen zodat ze straks De kaaspakketten, naar keuze, kunnen worden besteld op de website www.kaasvoorkansen.nl Nu bestellen is voor Pasen in huis. De Culturele Salon De Culturele Salon is een initia tief van de samenwerkingspartners Bibliotheek Heiloo, Witte Kerk Heiloo en de Muziek- en Dansschool Heiloo en wordt mede mogelijk gemaakt door het Herstelfonds. Het is ontstaan vanuit het idee om tijdens de wintermaanden op een aantal zondagmiddagen een verbin dende culturele activiteit te organi seren, een zogenaamde Culturele Salon. HEILOO - Vrienden Tim (24) uit Akersloot en Sjors (24) uit Heiloo vinden dat er meerdere kanten aan een verhaal zit ten en geloven stellig dat een debat de beste manier is om de juiste kant te ontdekken. Daarom zetten zij de podcast ‘De Debatmeesters’ op. Door de verkoop van kwalitatief hoogwaardige Noord-Hollandse kaas in geselecteerde pakketten wil Rotary Club Heiloo de nieu we afdeling van Leergeld met de netto-opbrengst van de actie hel pen. De belegen Meesterkaas uit Lutjewinkel werd vorig jaar interna tionaal bekroond. twee gasten die zich een maand lang verdiept hebben in het onder werp van de stelling. Het unieke aan dit debat? Alles mag gezegd worden en de sprekers zijn niet gebonden aan spreektijd. De stel lingen zijn pakkend, prikkelend, punctueel. Debatmeesters laat tegenpolen samenkomen en de rede winnen van de waanzin. Luister en vorm je eigen mening. Benieuwd naar onze eerste uitzending? Volg ons! Instagram: @debatmeesters Spotify: debatmeesters Veel parochies en ook het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo zenden de vieringen rechtstreeks uit via internet zodat u thuis kunt meevieren en bidden. Gelukkig maar dat er een groot dagelijks aanbod is van rechtstreek se uitzendingen, waardoor u echt betrokken kunt zijn bij de Heilige Mis die u volgt. Om dit gevoel van betrokkenheid te vergroten kunt u bij Onze Lieve Vrouw ter Nood uw eigen huis Paaskaars bestellen. De religieuze winkel ‘het Oesdom’ heeft de gehele collectie beschikbaar, van 25 tot en met 75 cm. De kaar sen kunt u bezichtigen in de etalage van het Oesdom en in de webshop Zie www.bibliotheekheiloo.nl voor alle informatie en de link. Jan Brokken. Foto: Jelmer de Haas Tim Gast (links) en Sjors van der Steen (rechts). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 10