Nieuw boek Historische Vereniging Postaanzee omarmt ‘Hobby van oma’ Met elkaar, voor elkaar Rob Opdam geeft startschot voor einde voorjaarsvakantie kijk voor het laatste nieuws op onze website uitkijkpost.nl 13 UITKIJKPOST 3 MAART 2021 HEILOO - Binnenkort verschijnt bij de Historische Vereniging een nieuw boek over Heiloo. Werd in 2019 het eeuwenoude riviertje De Die beschreven, dit maal is de westkant van Heiloo aan de beurt. HEILOO - Heiloo is een dyna misch dorp en daar hoort een actieve ondernemersvereniging bij. Ondernemend Heiloo (ook OHO genoemd) is een levendige, vooruitstrevende club met ruim 250 ondernemers die er voor elkaar zijn en elkaar verder wil len helpen. Online events Toch zit de ondernemersvereni ging zeker niet stil en achter de schermen blijven bestuur en onder nemers in contact. Oók met events, online dan natuurlijk. Er werd met elkaar via Teams gesproken onder het genot van een borrelbox van lokale ondernemers. En in febru ari konden leden zelfs twee keer samenkomen! Er werd online met elkaar gekookt onder leiding van chef-kok Tim van der Zel van res taurant Rails én op de derde vrijdag avond van de maand (de vaste, tra- met de boeren van nu, die nog heel veel wisten te vertellen over hoe het was. Hoe opmerkelijk is het dat in Heiloo in de loop van de tijd alleen al ten westen van de Westerweg minstens 25 stolpboerderijen zijn verdwenen. Veel van deze verhalen kunt u binnenkort tegemoet zien in het nieuwe boek ‘Het Malevoort en het Baafjespolderdijkje’, over het Heiloo-West dat welhaast weg is maar steeds prachtig blijft. Mocht u ons willen steunen door lid te worden van de Vereniging, dan kan dat heel eenvoudig. Een tele foontje naar 06 - 51718363 en het is geregeld. ditionele netwerkavond van OHO) konden leden tegen en met elkaar de online pubquiz spelen. Het was fijn voor de ondernemers om elkaar op deze ontspannen manier weer online te spreken. Want, samen zijn we sterker en komen we de corona crisis uit. Met elkaar, voor elkaar. De week begon met bubbelvoet- bal en Archery Tag op de velden van HSV. Dinsdag was het A-veld van HV De Terriërs het toneel voor De Grote Gymles, een sportdag met allemaal verschillende spelletjes. Daarna werd er bij De Boscrossers een liveversie van het spel Among Us gespeeld. Op de derde dag ston den er verschillende clinics op het Door de coronamaatregelen is Postaanzee regelmatig gesloten en worden hun activiteiten erg gemist. Postaanzee vindt het fijn dat het deze pakketten kan aanbieden. In de etalage van Postaanzee staat een voorbeeldbox. En er staan pakket ten klaar die gratis meegenomen kunnen worden. Deelnemers kun nen aangeven wat ze leuk vinden om te maken. Ook kunnen de deel nemers via een Facebookgroep hun creaties aan elkaar tonen en ideeën uitwisselen. programma: atletiek bij AV Trias, kleuterdans op de tribune van HSV en Girls Only Fit bij Heiloo Vitaal. Op donderdag konden kinderen en jongeren zich aanmelden om te breakdancen, freerunnen en long- boarden, waarna er ’s avonds een online pubquiz werd georganiseerd. De week werd afgesloten met een knaller: lasergamen op het BMX- Tijdens de online kookwork shop werden door de onder nemers thuis culinaire hoog standjes gemaakt. Aangeleverde foto Hobby van oma is een mooi initiatief van twee jonge meiden. Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - Hobby van oma is een geweldig initia tief van twee jonge meiden uit Egmond aan Zee om zo verveling onder ouderen te verminderen. Postaanzee steunt dit project van harte. Kijk ook op www.hobbyvanoma. nl, of bel 06 - 37437266. www.postaanzee.nl Voorstraat 82a Egmond aan Zee. je een leuke box met benodigd heden om even lekker creatief bezig te zijn? Kom je box halen bij Postaanzee of neem contact op met Hobby van oma. De boxen kunnen worden thuisbezorgd. Hobby van oma biedt handwerk- pakketten met instructies aan voor ouderen. Ouderen krijgen een pak ket met benodigdheden om origine le handgemaakte creaties te kunnen creëren. Bijvoorbeeld speenkoord- jes of armbandjes maken, haken of aan de slag met macramé. De creaties die zij met liefde en vol enthousiasme maken worden weer verkocht. Hoe meer creaties er worden verkocht, hoe meer boxen er kunnen worden samengesteld en hoe meer oma’s er weer blij gemaakt kunnen worden omdat ze zich kunnen vermaken met handwerken. De Historische Vereniging blijft actief. We kijken uit naar het moment dat we elkaar weer kunnen begroeten in het Historisch Museum en we houden u op de hoogte van het nieuw te verschijnen boek. Ben jij ondernemer en wil je ook lid worden? Kijk dan op de web site www.ondernemendheiloo.nl In maart staat er weer een online kookworkshop op de planning. HEILOO - Wethouder Rob Opdam heeft afgelopen vrijdag het startsignaal gegeven van de lasergame-activiteit bij De Boscrossers. Op deze zonnige dag deden er bijna honderd jon geren mee, verdeeld over zes groepen. Het was de laatste activiteit die in die week werd georganiseerd. terrein van De Boscrossers! In totaal hebben zo’n 500 kinderen en jongeren aan de verschillende acti viteiten meegedaan. De komende maanden zullen er veel meer activi teiten worden georganiseerd. Houd hiervoor de socialmediakanalen van de jongerenwerkers en buurtsport- coaches en natuurlijk de Uitkijkpost in de gaten! Bestuur en ondernemers bun delen de krachten en expertise en zijn zo een sterke gesprekspart ner richting organisaties, lokale, provinciale en/of rijksoverheid. Samen maken zij een krachtig geluid waarmee rekening gehou den wordt. Dat samenwerken staat centraal bij OHO. Samenkomen ook. Tot een jaar geleden, dan. De Algemene Ledenvergadering op 14 februari 2020 was voorlopig de laat ste, fysieke netwerkbijeenkomst. Samenkomsten zijn vanwege de welbekende redenen niet mogelijk. Op de website www. hobbyvanoma.nl en bij Postaanzee worden de gemaakte creaties verkocht. Met het maken van deze pakketten kunnen ongeveer 700 ouderen worden bereikt en met de verkoop veel jonge moeders en andere inwoners. Samen kun nen we de verveling onder ouderen verminderen. Woon je in de Egmonden en omgeving en wil Jongerenwerkers Maarten en Ester en buurtsportcoaches Kim en Bart hadden één doel voor de voorjaarsvakantie: zoveel mogelijk kinderen en jongeren een uitlaat klep bieden met sport- en spelac tiviteiten. Met ondersteuning van de subsidieregeling ‘Jeugd aan Zet’ resulteerde dat in een vol program ma voor verschillende leeftijden. Verschillende sportverenigingen stelden hun accommodatie beschik baar en andere sportaanbieders organiseerden zelf clinics. Om u alvast nieuwsgierig te maken naar het boek, hierbij een tipje van de sluier. Jaap de Graaf heeft de afgelopen tijd de over gang van Heiloo-West van agra risch gebied naar wonen in een gedegen werk op papier gezet. Hij heeft de ontwikkeling met behulp van oud en nieuw kaartmateriaal en archiefonderzoek gedocumen teerd. Daarnaast heeft hij met veel mensen in Heiloo gesproken die het gebied nog kennen van vroe ger, er op een boerderij hebben gewoond en in de tuin of op het land hebben gewerkt. Jaap heeft bijzondere gesprekken gevoerd Heiloo-West, Het Maalwater. Foto: Fred Houtenbos Wethouder Opdam geeft het startsein. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13