3) Week van de Afvalhelden WEEK U A F VAL Helden HEILOO Samen zorgen zij voor een schoon Heiloo Eén van onze afvalhelden in het zonnetje: Rob van Ovost 16 VAN DE woensdag 3 maart 2021 Duim omhoog Waarom de Week van de Afvalhelden? Reed hij even geleden zijn huisvuilwagen nog door de besneeuwde straten van Heiloo, vandaag stapt hij in de lentezon uit zijn blinkend schone huisvuilwagen. Rob van Ovost rijdt al bijna 3 jaar zijn rondes door het dorp, sinds vorig jaar op de zijlader. En daar is hij enorm blij mee. “Het werkt fijn, het rijdt fijn en het is ook veel beter voor mijn lichaam. Het zware werk wordt nu door de wagen gedaan.” Hij en zijn collega’s werken ook sneller: ze legen 600 rolcontainers in iets meer dan 2 uur. Tip uit de milieustraat! GEMEENTE 17m7MAADT 2021 UITKIJKPOST 3 MAART 2021 LEUK OM TE WETEN Per dag legen we 1200 rolcontainers. Wethouder Peter van Diepen 4 Geef je kleurplaat af bij de milieustraat Heiloo of stuur ’m op naar Team Afval, Schulpstet 17, 1901 JH Castricum Rijden op de wagen betekent voor Rob vrijheid: “Elke dag ben ik blij dat ik lekker zelfstandig mijn werk kan doen.” Maar dat is niet het allerleukste aan zijn werk. Dat is zonder twijfel de vriendelijkheid van de mensen in Heiloo. “Vorige zomer tijdens de hittegolf hoefden we ons geen zorgen te maken dat we het te warm zouden krijgen. Mensen gaven ons ijsjes, water en koude drankjes.” Als chauffeur heeft hij een speciale band met kleine kinderen. “Elke dag wordt er enthousiast naar ons gezwaaid. Mocht ik een keer een slechte bui hebben, dan is dat meteen over door die blije kinderkoppies.” Bezoek Raadhuisplein 1 1851 JL Heiloo We rijden in Heiloo, Uitgeest en Castricum met 5 nieuwe zijladers. We hebben nog 2 achterladers die we gebruiken voor inhaalroutes of als er een wagen stuk is. Sinds de komst van de pmd-container halen we ruim 3x meer pmd-afval op dan met de zakken. Er gaat 10 ton restafval in één huisvuilwagen - dat zijn 100 pasgeboren olifantjes of ruim 20.000 voetballen. Postadres Postbus 1 1850 AA Heiloo Het is extra duidelijk geworden dat onze medewerkers enorm belangrijk zijn. Mijn waardering voor hun inzet is dan ook groot.” Wilt u uw waardering tonen aan onze Afvalhelden? Steek dan uw duim omhoog als u ze tegenkomt. Een klein gebaar, maar een enorme opsteker voor onze medewerkers. Volg ons O gemeenteheiloo (3) gemeente_heiloo JW gemeente_heiloo Wil jij helpen om onze Afvalhelden in het zonnetje te zetten? Jij kunt de medewerkers van bijvoorbeeld onze huisvuilwagens verrassen met een mooie kleurplaat of tekening. Hang deze achter het raam, aan de voorkant van de container of geef je kleurplaat af bij de milieustraat. Als je kans wilt maken op één van de leuke prijzen dan zijn er twee mogelijkheden om mee te doen: Alle kleurplaten die bij ons binnen zijn voor vrijdag 12 maart maken kans op een mooie prijs. De kleurplaat kun je downloaden van de gemeentewebsite (www.heiloo.nl/afval) of ophalen bij de milieustraat. Maak een foto van je kleurplaat en plaats deze foto in een openbaar bericht op Facebook en tag de gemeente Heiloo. En zijn na het kleuren van je kleurplaat je viltstiften leeg of kleurpotloden op, dan hoef je die niet in de prullenbak te gooien. Ze kunnen namelijk naar de milieustraat worden gebracht en mogen bij het Klein Chemisch Afval. Dat scheelt weer restafval. En wist je dat een gewone gloeilamp in de glascontainer mag? Tl-buizen, led-lampen en hallogeenlampen mogen bij het Klein Chemisch Afval. In de Week van de Afvalhelden zetten wij onze afvalmedewerkers in het zonnetje. Zij zijn voor ons van onschatbare waarde en staan in weer en wind klaar om afval in te zamelen. En niet alleen in Heiloo, maar in heel Nederland. De afvalketen is een onmisbare sector die iedere dag in de weer is voor een schoner milieu. De Week van de Afvalhelden is een initiatief van Nederlandse Vereniging van Reinigingsdiensten (NVRD), Vereniging Afvalbedrijven en O&O Fonds GEO. Kijk voor meer informatie op onze website: www.heiloo.nl Contact K» 072 535 66 66 14 072 (zonder netnummer) 06 257 561 60 (whatsapp) M info@heiloo.nl Bij afval denkt u misschien in eerste instantie aan de huisvuilwagen. Toch zijn er veel meer mensen die voor en achter de schermen werken om Heiloo schoon te houden. Zo zijn er ploegen die de prullenbakjes in de openbare ruimte legen en zijn we dagelijks op de weg met onze veegwagens om de straten te vegen. Eén team handelt al uw meldingen af: is uw rolcontainer stuk of is er een storing aan een ondergrondse container. Zij zorgen dat u snel wordt geholpen. “Toen de meesten van ons vorig jaar thuis moesten werken, waren onze afvalmedewerkers essentieel om Heiloo schoon te houden. Zij bleven aan het werk om onze rolcontainers te legen, de milieustraat Rosendaal te bemannen en te zorgen dat we daar, ook tijdens topdrukte onze afval kwijt konden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 16