Buurtbemiddeling haalt Plus-kwaliteitskeurmerk Trefpunt On The Move van start, voor jong en oud Cryolipolyse: vetcellen verdwijnen voorgoed Nieuw bij De Terriërs: hockey voor de jongste jeugd lx 7 1 u L W* ï-t Nu 100 euro korting bij Anne Bruin gewichtsconsulente Hart onder de riem met een klein cadeautje f7; UITKIJKPOST 3 MAART 2021 Tekst: Pauline de Vries Nieuw: cryolipolyse, dé oplos sing voor hardnekkig vet! Wil bij jou dat hardnekkige vet- laagje op je buik, maag, benen, dijen of armen maar niet weg óndanks dat je best op je voeding let? Dan is cryolipolyse een zeer doeltreffende methode om speciaal met deze pro bleemgebieden af te rekenen. Cryolipolyse (ook wel coolsculp ting of vetbevriezing genoemd) is namelijk een veilige manier om korte metten te maken met dit hard- Voor meer informatie kunt u bel len naar 072 - 533 26 36 of mailen: info@lekker-slank.com PLUS-certificaat worden behaald, de hoogst haalbare landelijke certi ficering. Deze trainingen zijn samengesteld voor kleuters. Zij leren spelender wijs hockeyen en er is aandacht voor de brede motorische ontwikke ling van de jongsten. Plezier en lek ker bewegen met een hockeystick staan centraal. De in totaal twaalf trainingen starten op woensdag 17 maart (van 16.00 tot 16.45 uur) en lopen door tot medio juni. De kinderen krijgen een hockey stick te leen, een gratis bitje en na afloop van de trainingen een ver rassing. De kosten hiervoor zijn 35 per kind. Zij hebben daarnaast alleen sportieve kleding en sport schoenen nodig om mee te doen. Als vanzelfsprekend worden alle RIVM-richtlijnen nauwkeurig opge volgd. Belangrijk om te weten: het gaat hierbij echt niet alleen om ouderen, maar juist om buurtbewoners van alle leeftijden. “Zeker nu hebben ook gezinnen zonder of met kinderen op de basis school of op het voortgezet onder wijs, zzp’ers en inwoners die hun baan en sociale contacten zijn ver loren, hun eigen hulpvragen”, aldus Karin van Kersbergen, coördinator van dit project en bekend gezicht van het Trefpunt. De bedoeling van de koffie-fiets- kar was om deze in de wijk neer te Sociale vrijwilligers gezocht De opzet van deze actie is om echt alle straten in Heiloo aan te doen om onder andere eenzaamheid te signaleren. De vraag om hulp zie je niet altijd aan de buitenkant van een huis. Om de koffie-bakfiets de hele zomer te laten rijden, is Trefpunt Heiloo op zoek naar nog meer vrij willigers. U wordt ingeroosterd op een dag dat het u het beste uitkomt. Gaat u makkelijk in gesprek met een buurtbewoner, bent u sociaal en hebt u hier en daar tijd over? Meldt u zich dan aan via 072 - 533 1297. als vrijwilliger voor klusjes of het doen van boodschappen voor een andere buur. Daar zijn we ook heel blij mee!”, zegt Karin. HEILOO de nekkige vet door het sterk afkoelen van de vetcellen. Na het bevriezen veranderen de vetcellen namelijk in vetkristallen en deze worden blijvend op een natuurlijke manier afgevoerd door het lichaam. Met deze methode bereik je zonder ope ratie een zichtbaar en blijvend resul taat! “En dat is uiteindelijk waar het om gaat”, zegt Anne. Omdat is gebleken dat cryolipolysebehande- lingen het mooiste resultaat geven als je ook op je voeding let, geeft Anne hier een gratis voedingsadvies bij. Anne: “Bovendien werk ik alleen met A-klasse en gecertificeerde apparatuur zodat je verzekerd bent van 100% resultaat. Op dit moment geldt er een korting van 100 per 3 behandelingen.” Anne haar consulten worden vaak geheel of gedeeltelijk vergoed door verzekeraars. zetten en alle buurtbewoners uit te nodigen bij de bakfiets een kop kof fie of thee te drinken en samen in gesprek te gaan over alles wat hen bezighoudt. In de praktijk blijkt dat vooral ouderen aangeven dat ze eer der om hulp hadden moeten vragen. “Helaas kan dat op die manier nog niet, we hopen dat het later dit jaar wel kan. Voorlopig bellen we bij elk huis aan en gaan aan de deur, op gepaste afstand, in gesprek. We laten op elk adres een klein pre sentje met een hart-onder-de-riem- tekst achter, samen met een kaartje waarop staat hoe we bereikbaar zijn. We brengen de boodschap dat we voor alle inwoners van Heiloo klaarstaan. En wat blijkt? Tijdens de gesprekken, soms kort maar ook regelmatig best uitgebreid, bieden buurtbewoners zich spontaan aan HEILOO - Vanaf woensdag 17 maart start Hockeyvereniging De Terriërs een speciaal pro gramma voor de jongens en meisjes van 4 en 5 jaar: puppy training. HEILOO - Anne Bruin leidt sinds 2006 haar eigen praktijk waar ze ondertussen al zéér veel mensen gelukkig heeft gemaakt met een gezond gewicht. Haar geheim? “Dat is 15 jaar erva ring”, lacht Anne. “Ik werk met gewone, gezonde voeding en voor eenieder die bij mij over de drempel stapt zet ik me voor de volle 100% in, of je nou 5 of 50 kilo wilt afvallen.” Op de koffie-fiets-kar zitten dit weekend onder andere Petra Kalwij en Agnes Wegman. Beiden hebben zich opgegeven als vrijwilliger voor onder andere dit project. De een vanuit een zorgfunctie voor Geriant, de ander vanuit de wens iets te doen voor een ander. Afgelopen week is er in de straten waar de bakfiets langskomt een flyer bezorgd. “We willen ons bezoek aankondigen om de mensen alvast na te laten denken over hun eigen eventuele hulpvraag. In sommige buurten maken bewo ners zich zorgen om een buurman of buurvrouw of een heel gezin. Ook dat kunnen ze bij ons aange ven. Vanuit het Trefpunt wordt actie ondernomen om geheel vrijblijvend contact met deze inwoners op te nemen”, geeft Petra aan. “We vinden het belangrijk dat mensen weten dat we er voor hen zijn.” HEILOO - Als je in de gemeen te Heiloo een conflict hebt met je buren en er zelf niet uitkomt, kun je een beroep doen op buurtbemiddeling. Buurtbemiddeling is een metho de om buren die onderling pro blemen hebben, met elkaar in gesprek te brengen. Daarbij bieden goed getrainde vrijwil lige bemiddelaars hulp. Veel van deze conflicten worden opge lost, een prachtig resultaat! Stichting De Bemiddelingskamer, uitvoerder van Buurtbemiddeling Heiloo, is er trots op onlangs het PLUS-certificaat in huis te hebben gehaald! U kunt erop rekenen dat Buurtbemiddeling Heiloo de werk wijze en organisatie uitstekend op orde heeft. De Bemiddelingskamer organiseert buurtbemiddeling in Heiloo, Bergen, Castricum, Uitgeest, Alkmaar, Heerhugowaard en Koggenland. Hulp via buurtbemid deling is voor bewoners geheel gra tis. De Gemeente Heiloo en Kennemer Wonen zijn financiers van Buurtbemiddeling Heiloo. Voor advies, informatie en aan melding kunt u bellen met De Bemiddelingskamer 06-411 98 555 of mailen naar info@debemidde- lingskamer.nl Meer informatie vindt u op www.debemiddelingskamer.nl Afgelopen vrijdag heeft de koffie-fiets-kar van Trefpunt Heiloo zijn eerste ronde gemaakt in de straten rondom de thuisbasis van het Trefpunt. Het doel van deze ludieke actie is meervoudig: het stimuleren van buurtcontacten voor en tussen jong en oud en het in kaart brengen van alle mogelijke hulpvragen. En dat allemaal op een leuke manier. Het CCV (Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid) heeft een strenge kwa- liteitstoets ingesteld voor buurt bemiddeling. Als landelijk aan spreekpunt en beheerder van de aanpak controleert het CCV de uniformiteit, integriteit en zorgvul digheid van de uitvoering van de methodiek. Wanneer de kwaliteit is bewezen, wordt een erkenning en certificering afgegeven. Deze geldt voor twee jaar zodat de kwaliteit bewaakt blijft. Daarna kan er een Aanmelden kunt u doen via jongstejeugd@hvdeterriers.nl of kijk op de website: www.hvdeterriers.nl Met cryolipolyse verdwijnen vetcellen voorgoed. Aangeleverde foto Cato leert spelenderwijs hockeyen tijdens de puppytraining. Foto: Rosanne Westerman, HV De Terriërs. Petra Kalwij (links) en Agnes Wegman assisteren als vrijwilli gers bij Trefpunt On The Move. Foto: Pauline de Vries

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7