Inwoners Heiloo halen flink bedrag op voor ALS Beweeg mee met Senioren Heiloo Egmond “Beleg is veel meer dan een plakje ham of kaas” 13 r. Zippora Wiese: Winactie! UITKIJKPOST 10 MAART 2021 Het bestuur De foto’s in het boek zijn deels in de regio gemaakt. Zo komt alle groente en fruit van groenteboer Beentjes op de markt in Heiloo. Ook zijn er foto’s gemaakt bij Het Maalwater en in Egmond bij Manege Groot. In Frankrijk wilde Zippora de lavendelvelden fotogra feren, maar ze was net te laat. Wel heeft ze foto’s kunnen maken van de lavendelhoningkasten. Het boek verschijnt op vrijdag 12 maart en is te bestellen bij elke boekhandel of op Zippora’s eigen website www.foodteacher.nl Wilt u kans maken op het boek ‘Alles voor op de boterham’? Ga dan naar de Facebookpagina van Uitkijkpost en wie weet wint u een van de twee beschikbaar gestelde exemplaren. Door het emballagebonnetje van lege flessen te doneren zamelden klanten van Albert Heijn namelijk sponsorgeld in voor Edwin Reimers, die op 11 september 2021 met zijn mountainbike de Mont Ventoux gaat beklimmen tijdens de Tour du ALS. “Samen trappen wij ALS de wereld uit”, aldus Edwin. HEILOO - Als u hem ziet lopen in de Albert Heijn in winkelcen trum ‘t Loo dan zou het kun nen zijn dat u denkt: “Waar ken ik die jongen van?” Wij zullen het verklappen: u kent Edwin Reimers van de poster op de emballagezuilen in Albert Heijn ’t Loo, Het Hoekstuk en Ypestein. Geweldig totaalbedrag Het totaalbedrag van de sponsor actie is inmiddels bekend. Inwoners van Heiloo zamelden maar liefst 717,30 in. Het ging om kleine bon nen van 0,25 voor een lege fles spa rood tot bonnen van tientallen euro’s voor een paar kratten bier. Eerder al besteeg hij een aan tal keer de Alpe d’Huez voor het KWF maar omdat deze klim voor het goede doel vol zat besloot hij zijn pijlen te richten op de Mont Ventoux. Bij de Alpe d’Huez klim te bewegen. Het apparaat is tevens voorzien van een display waarop te zien is hoelang men fietst, hoeveel kilometer er is afgelegd en hoeveel calorieën er zijn verbruikt. Het opti maliseert de beweging en de display werkt stimulerend voor het gebruik. je twee keer 14 kilometer met een pauze ertussen, tijdens de Tour du ALS fiets je 21 kilometer omhoog zonder pauze. Geen peulenschil maar Edwin is er klaar voor. Records zijn er om verbeterd te worden Aan de bijna 500 sportievelin- gen (zowel individuen als teams) is opgedragen om minimaal 1500 sponsorgeld in te zamelen. Naar eigen zeggen was dit bedrag ‘te makkelijk’ voor Edwin. Hij besloot om de lat iets hoger te leggen: 2500 en niets minder. Nu, met nog zeker een halfjaar te gaan, heeft hij zijn streefbedrag alweer verhoogd: 4000 moet het nu worden. “En dat ga ik redden”, meldt Edwin die zijn records graag verbetert, dus ook deze. 30 apparaten. Hierdoor zijn we in staat nog meer ouderen aan het bewegen te krijgen, maar daarvoor geldt dan natuurlijk wel het devies: op op! Ambitie ondanks beperking Dat zo’n grote, internationale uit geverij toehapte was voor Zippora een enorme verrassing en het gaf haar ook om een andere reden veel voldoening. “Ik ben dyslectisch. Ondanks dat was het mijn grote droom om ooit nog eens een boek te schrijven. Dat het mij is gelukt om een grote uitgeverij te strik ken ondanks mijn dyslexie, vind ik geweldig. Het is goed voor mijn zelfvertrouwen. Het sterkt mij in mijn overtuiging dat je beperkingen niet je ambities in de weg hoeven te staan.” Het bestuur van de Senioren Heiloo Egmond (KBO-PCOB) wil hier graag op inspelen door het bewegen thuis voor haar leden te promoten door middel van een stoel(pedaal)fiets. Dit is een appa raat waarmee aan tafel de arm- en op de vloer de beenspieren kun nen worden aangesterkt door deze Er kan nog gesponsord worden, dit kan via www.tourduals.nl/actie/ edwin-reimers. Hier kunt u ook het totaalbedrag terugvinden dat Edwin heeft opgehaald. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Een boek van inter nationale allure met een lokaal tintje, zo kan het receptenboek ‘Alles voor op de boterham’ van Zippora Wiese uit Heiloo wel omschreven worden. In haar nieuwe boek, dat is verschenen bij de gerenommeerde uitgeve rij Lannoo, combineert ze haar beide passies: koken en fotogra fie. Het boek is voor iedereen; er staan recepten met vlees en zuivel in, maar ook aan de vegetariërs en veganisten is gedacht. “Mijn boek is ook heel geschikt voor mensen die in het buitenland wonen en hun ver trouwde beleg missen, bijvoorbeeld pindakaas. Er staan heel veel recep ten in om traditioneel Hollands beleg te maken.” Voedselfotografe Zippora is afgestudeerd als voe dingsdeskundige en daarnaast al ruim tien jaar actief als voedsel- fotografe. “Ik kon destijds weinig Nederlandstalige boeken vinden over het fotograferen van voedsel, dus liet ik wat boeken uit Amerika In 2015 had ze in eigen beheer al een boek gepubliceerd, ‘Fruitwater’, maar ze wilde het dit keer grootser aanpakken. “Ik heb het boek naar diverse uitgeverijen gestuurd. Soms moet je maanden op antwoord wachten, maar Lannoo reageerde vrijwel meteen.” Het boek viel op vanwege het onderwerp. “In de mar keting noemen ze dit een ‘paarse koe’, iets wat opvalt tussen de rest”, lacht Zippora. “Beleg is veel meer dan een plakje ham of kaas.” Groots aangepakt Zippora kreeg het idee voor het boek ‘Alles voor op de boterham’ in Litouwen. “Ik wilde daar met mijn gezin gaan wonen en moest bedenken hoe ik in mijn levenson derhoud ging voorzien. Uiteindelijk is de verhuizing niet doorgegaan, maar het idee liet me niet los. We maken namelijk wel taart thuis, dus waarom geen beleg? Bovendien is het erg leuk en leerzaam om dat samen met je kinderen te doen. Wij gaan bijvoorbeeld regelmatig naar de Pluktuin in Tuitjenhorn. Of we halen rijp fruit op de markt. Daar kun je heel goed jam mee maken.” komen en ben aan de hand daarvan gaan experimenteren.” Het meren deel van de foto’s in het boek is dan ook van eigen hand. “Dat was han dig voor de uitgeverij, het scheelde behoorlijk in de kosten voor een fotograaf en een stylist.” Zippora denkt al na over een volgend boek. “Ik ben half-Marok- kaans, dus misschien wordt het een boek met Marokkaanse zoete hapjes. Of een boek met ouder wetse recepten. Ik zou dan naar Noorwegen willen reizen en allerlei winterse foto’s willen maken die mooi bij de gerechten passen.” “Geweldig! Ik ben hier enorm blij mee en wil iedereen hiervoor har telijk bedanken”, aldus de sportieve Edwin. Zijn streefbedrag is 2500 en met behulp van verschillende andere kanalen staat de teller nu op 2352. Stoel(pedaal)fietsen voor de leden Voor de leden van KBO-PCOB worden 100 apparaten ter beschik king gesteld om juist het bewegen thuis mogelijk te maken. Tevens omdat het apparaat voor veel ouderen als te prijzig wordt erva ren. Mede dankzij een bijdrage van de Pius-Stichting heeft de Seniorenbond Heiloo Egmond dit voor haar leden mogelijk kunnen maken. Daarbij wordt er ook een eigen budget ingezet voor nog eens Tevens start de SHE in haar mededelingenblad ‘Springlevend’ een rubriek ‘bewegen’. Die zal wor den gevuld met oefeningen van de oncologische fysiotherapeute Claudette Haanstra-ten Hoope van Fysiotherapie Elisabeth, die hier mee de spieren van ouderen op een eenvoudige wijze wil activeren. Geïnteresseerde leden kunnen contact opnemen met Seniorenbond Heiloo Egmond voor meer informatie. Eenmansactie Edwin heeft zich individueel ingeschreven voor de 56 kilometer. Daarin zit een klim van 21 kilometer met een gemiddeld stijgingspercen- tage van 7,5% met een uitschieter van 12%, een pittige klim dus. Het eerste stuk is bebost maar de weg verandert de laatste kilometers in een maanlandschap. “Dit is het zwaarste deel, er kan wind staan of het kan er koud zijn”, vertelt Edwin, die nooit een uitdaging uit de weg gaat. HEILOO - In de media komt regelmatig naar voren dat ook ouderen door het coronavirus steeds minder zijn gaan bewe gen. Dit wordt vooral toege schreven aan de angst voor besmetting, waardoor men thuisblijft. Zodoende wordt er minder gewandeld en brengen veel ouderen de dag zittend door, terwijl bewegen juist het immuunsysteem versterkt. Jason, Rik en Edwin tijdens de onthulling van het totaalbedrag. Foto: Margreeth Anema Zippora is afgestudeerd als voedingsdeskundige en daarnaast al ruim tien jaar actief als voedselfotografe. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13