Verkiezingspagina HEILOO Elke telt stem 9 Belangrijke data: Op wie ga ik stemmen? Leg klaar: stempas en legitimatiebewijs GEMEENTE Wist u dat... woensdag 10 maart 2021 Ik ben jonger dan 70 jaar. Waar kan ik stemmen? Stem in het stembureau dat op uw stempas staat Weet wat de Tweede Kamer doet Briefstemmen voor ouderen Ik ben 70 jaar of ouder. Waar en hoe kan ik stemmen? ‘Ik verdiep mij in standpunten van politieke partijen’ Nog een paar nachtjes slapen... ‘DIE ENE DAG DAT U DE MACHT HEEFT’ 17 maart (stembureaus geopend voor iedereen) UITKIJKPOST 10 MAART 2021 O LET OP: Ook als u jonger bent dan 70 jaar maar wel een kwetsbare gezondheid heeft, kunt u van deze service gebruikmaken. Op 17 maart neemt u uw stempas en uw identiteitsbewijs mee naar het stembureau. U kunt die dag stemmen tussen 7:30 en 21:00 uur. U kunt alles nalezen op www.heiloo.nl/verkiezingen, Heeft u vragen? Bel ons (tel. 14 072) of mail naar verkiezingen@heiloo.nl De verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn op 17 maart. We hebben ze helemaal coronaveilig gemaakt. Hieronder staat hoe. er zijn voor een deel andere stembureaus dan u gewend bent. Die zijn veel groter. Daardoor kunnen wij - en u als kiezer - goed afstand houden. er zijn veilige looproutes, aparte in- en uitgangen, en ‘eenrichtingverkeer’ mondkapjes, kuchschermen en handgel - het is er allemaal het rode stempotlood mag u houden; zo gebruikt iedereen altijd een nieuw, schoon potlood. Dat is hygiënischer. we maken aanraakvlakken vaak schoon ouderen kunnen ook op 15 en 16 maart stemmen, of - nu al - per brief. er 8 stembureaus zijn u het rode stempotlood dit keer mag houden het jongste stembureaulid 19 jaar is onze voorbereidende teams al in oktober zijn gestart met de organisatie. Bezoek Raadhuisplein 1 1851 JL Heiloo Postadres Postbus 1 1850 AA Heiloo Weet je nog niet op wie je gaat stemmen? Volgens Annique is het verstandig om je eerst te verdiepen in de standpunten van elke politieke partij. ‘Praat hierover met anderen, want dan leer je ook andere perspectieven en standpunten kennen. Lees je vooraf in op Instagramaccounts of op sites van politieke partijen. Of maak gebruik van een digitale kieshulp.’ Wil je ons interview met Annique zien? Kijk dan op ons Instagramaccount: @gemeente_heiloo Volg ons O gemeenteheiloo gemeente_heiloo gemeente_heiloo stembureau. U moet ook een geldig legitimatiebewijs meenemen. Een verlopen identiteitsbewijs kan ook, als het maar niet langer dan vijf jaar verlopen is. Bowling Heiloo, Kennemerstraatweg 341 Atletiekgebouw Trias, Het Maalwater 1 Bibliotheek, Westerweg 250 Theater De Beun, Willibrordusweg 2 Willibrordushuis, Westerweg 267 U STEMT IN EEN STEMBUREAU OP 15, 16 OF 17 MAART Bent u 70 jaar of ouder? U kunt met uw stempas niet alleen op 17 maart maar ook op 15 of 16 maart uw stem uitbrengen. Zo spreiden we de mensen die komen stemmen over meerdere dagdelen. We maken dit keer gebruik van grote, ruime stemlocaties. Het kan dus zijn dat het stembureau waar u meestal heen ging, dit keer ‘niet meedoet’. Vragen over briefstemmen kunt u telefonisch stellen: 0800-1351 (8:00-20:00 uur, 7 dagen per week). Op 17 maart kunt u stemmen in de stembureaus uit de lijst links hiernaast. Op 15 en 16 maart kunt u tussen 7:30 en 21:00 uur stemmen in: Bibliotheek, Westerweg 250 Theater De Beun, Willibrordusweg 2 Bent u 70 jaar of ouder? Dan mag u uw stem ook per brief uitbrengen. Dat kan met het extra pakketje dat u per post hebt gekregen. Er zit ook een instructie bij. U kunt uw briefstem opsturen (uiterlijk 12 maart) of inleveren (uiterlijk 17 maart) bij een inleverpunt. Let op: een inleverpunt is niet hetzelfde als een stembureau! Komt u er niet uit, belt u dan 0800 1351 (Rijksoverheid, 8:00-20:00 uur, 7 dagen per week). Kijk voor meer informatie op onze website: www.heiloo.nl Bekijk dit filmpje van de NOS ‘Die ene dag dat jij de macht hebt’: (https://youtu.be/C0qCe8ZzQII) Annique Welp is pas 19 jaar, maar heeft nu al grote interesse in de politiek. De studente in Forensisch Onderzoek gaat volgende week niet alleen voor het eerst haar stem uitbrengen; ook zal ze voor het eerst werken als stembureaulid. ‘Ik vind het belangrijk dat jongeren betrokken zijn bij de verkiezingen, omdat het gaat over hoe Nederland er de komende jaren uit gaat zien.’ NU - uw stempas moet bij u bezorgd zijn. Geen stempas ontvangen? Bel ons: 14 072. 11 maart - (voor onze 70-plussers) extra pakketje voor het stemmen per brief moet bezorgd zijn. Niet ontvangen? Bel de Rijksoverheid, 0800 1351. 12 maart - laatste dag om een kiezerspas te regelen, bij de receptie van het gemeentehuis. Meer weten? Kijk op www.heiloo.nl/verkiezingen. Nog vragen? Bel ons: 14 072. 12 maart - (voor onze 70-plussers) laatste dag om uw briefstem op de post te doen. Uiterlijk om 17:00 uur, via PostNL. 12 maart - laatste dag om een schriftelijke volmacht (formulier) te regelen bij de gemeente (uiterlijk 17:00 uur). Een onderhandse volmacht afgeven kan tot op de dag van de verkiezingen. Vragen? Bel ons: 14 072. 10, 11, 12, 15, 16, 17 maart - (voor onze 70-plussers) briefstemmen kunnen worden ingeleverd op inleverpunten. 15 en 16 maart - stembureaus open voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid. 17 maart - stembureaus open voor alle kiezers. Contact K» 072 535 66 66 K» 14 072 (zonder netnummer) (S> 06 257 561 60 (whatsapp) E info@heiloo.nl OF U STEMT PER BRIEF U kunt ook uw stem per brief te laten weten. Daarvoor heeft u een tweede pakketje per post gekregen. Met daarin een blanco stembiljet, twee enveloppen en een uitleg. U kunt thuis het stembiljet invullen en in de envelop opsturen. Óf u brengt de envelop met uw stem langs bij het inleverpunt in het gemeentehuis: - Op 10, 11 of 12 maart tussen 9:00 en 17:00 uur - of op 15, 16 of 17 maart tussen 7:30 en 21:00 uur .1V1L.L.1 1 1 Voorop uw stempas staat het adres van het dichtstbijzijnde stembureau. Wilt u daar alstublieft gaan stemmen? Zo sprei den we de stemmers over de stembu reaus. Als dat echt niet lukt, mag u naar een ander stembureau in de gemeente komen. Staat er geen stembureau op uw stempas, dan kunt u er zelf een kiezen. Welke politieke partij past het beste bij uw ideeën? Lees de plannen van de partijen op hun website. Praat erover met bekenden. Of gebruik een digitale kies- of stemhulp: u beantwoordt dan de vragen en stellingen en krijgt na afloop te horen welke partij het beste bij u past. - Stemwijzer.nl - Kieskompas.nl. Met extra voorlees- en uitlegfunctie. Voor als u de taal en vragen van de kieshulp moeilijk vindt. - diverse tv-zenders houden verkiezingsinterviews en -debatten met lijsttrekkers. U vindt ze via de digitale tv-gids, via www.uitzendinggemist.nl of (vaak) op YouTube. ANDERS DAN ANDERS! We maken dit keer alleen gebruik van grote, ruime stemlocaties. Het kan dus zijn dat het stembureau waar u meestal heen ging, dit keer ‘niet meedoet’. Waar u kunt stemmen, staat in de lijst hiernaast. Voorop uw stempas staat het adres van het dichtstbijzijnde stembureau. Wilt u daar alstublieft gaan stemmen? Zo spreiden we de stemmers gelijkmatig over de stembureaus. Als dat echt niet lukt, mag u naar een ander stembureau in de gemeente komen. Inmiddels moet u uw stempas in huis hebben. Geen stempas ontvangen? Bel ons dan: 14 072. Leg de stempas alvast klaar om mee te nemen naar het GEOPEND VAN 07.30 UUR TOT 21.00 UUR Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 Cultureel Centrum De Strandwal, De Olvendijk 2a Sporthal Het Vennewater, Het Zevenhuizen 48 O LET OP: Bent u jonger dan 70 jaar maar heeft u een kwetsbare gezondheid? Dan mag u ook op 15 of 16 maart komen stemmen (zie ‘Ik ben 70 jaar of ouder’).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9