Dinner Box Rondje Witte Kerk Stem op muziek! Voor wie bak jij pannenkoeken? FT i^ÜEdl Schoner dan schoon bij Rapid Clean Coating Lezing Marit Törnqvist: Moedertaal Vaderland 7 1 5 t/m 31 MAART"! 311 j 1 Thema Ierland UITKIJKPOST 17 MAART 2021 Stem jij op jouw favoriet? Aangeleverde foto Foto: Pixabay HEILOO - De muziekcontest van Muziek- en Dansschool Heiloo is van start gegaan op 15 maart. Een muzikale wedstrijd voor al onze cursisten. Tóch het podium op, ook al is het online. Tot en met 31 maart kunnen film pjes worden ingestuurd en kan je laten weten welke optredens je leuk vindt. De filmpjes zijn te zien op onze socialmediakanalen. De top 3 van de inzendingen valt in de prijzen en de nummer 1 gaat de opname studio in en maakt een eigen single. Heb je zin in een online concertje en wil je genieten van de creativi- Marjolein, Ed, Dave, Jos en Anandi hebben een verrassende dinner box samengesteld. Aangeleverde foto teit van onze muzikanten? Kom dan online bij ons op bezoek en applau disseer voor jouw favoriet door te liken en te delen. Een deskundige jury kijkt mee en bepaalt uiteinde lijk wie gewonnen heeft. En als we weer open mogen, gaan we gewoon weer live! Happy Days! Jos, Monique, Dave, Anandi, Ed en Marjolein. Zin in iets anders? Bestel de box dan nog snel voor vrijdag 19, zater dag 20 of zondag 21 maart, want ook deze keer loopt het weer goed! U kunt de box bestellen bij een van de deelnemende restaurants via telefoon of mail. Ophalen op uw besteldag tussen 15.00 en 17.00 uur bij Jos van Brasserie Veldt! www.facebook.nl/ muziekendansschoolheiloo.nl instagram.com/ muziekdansheiloo YouTube: Muziek- en Dansschool Heiloo Rapid Clean Coating houdt zich bezig met het specialistisch reini gen en langdurig beschermen van houten, kunststof, Trespa en stenen gevels, door middel van nanotech- nologie. De resultaten zijn verbluf fend te noemen, zo blijkt uit een kleine demonstratie op locatie. Zelfs bakstenen gevels zien er als nieuw gemetseld uit en blijven er voor jaren zo uitzien vanwege die nano- technologie. Trouwens, bij het reini gen en behandelen zijn ze bij Rapid Clean Coating doordrongen van de Marit spreekt in haar lezing over allerlei facetten van tweetaligheid. Dat doet zij op basis van haar eigen ervaringen: zo werd zij in 1964 in Zweden geboren en verhuisde zij op 5-jarige leeftijd naar Nederland. Ze kende destijds geen woord Nederlands. Toen zij zelf kinde ren kreeg, stond ze voor de keuze of zij hun tweetalig zou opvoeden. Daarnaast speelden andere talen buiten haar eigen gezin een belang rijke rol, bijvoorbeeld tijdens de vluchtelingengolf van 2015, waar bij Marit met haar actie ‘Een boek voor jou’ de vluchtelingen een warm welkom bood in hun moedertaal. Of door haar persoonlijke ervarin gen met asielzoekers waarvan som migen een talenwonder bleken en anderen grote problemen hadden met de nieuwe taal. In haar lezing onderzoekt zij ook haar eigen vooroordelen en haar mening over bijvoorbeeld de taaleis zoals die aan nieuwkomers wordt gesteld. Dit jaar is het helaas niet moge lijk om een gezamenlijke maal tijd te organiseren op Nationale Pannenkoekendag. Daarom roept het Trefpunt iedereen in Heiloo op om eens goed in de eigen omgeving te kijken wie je zou kunnen verras- Het belooft een inspirerende en informatieve lezing te worden, met een belangrijke boodschap en een luchtige toon. Wie zich aanmeldt via www.bibliotheekheiloo.nl ontvangt per e-mail een link naar de Zoom meeting. De lezing wordt u koste- sen met een paar versgebakken pan nenkoeken. Bij welke buurvrouw, buurman, opa, oma of wie dan ook sta jij op 19 maart voor de deur met een lekkere pannenkoek? Jeroen de Kwaadsteniet (links) en Steven Boon zijn klaar voor de volgende nanobehandeling. Foto: Aart Tóth duurzame nanocoatings. Mail naar info@rapidcleancoating.nl of bel 072 - 7853900 voor meer informatie. loos aangeboden door Bibliotheek Heiloo, met dank aan de steun maatregel van het Letterenfonds en de Schrijverscentrale. Een vrijwil lige bijdrage aan de Vrienden van de Bibliotheek is van harte welkom en wordt besteed aan activiteiten voor gezinnen van de VoorleesExpress. thuis eenvoudig zelf af te maken en als toetje haal je een ijsje bij Di Fiorentina. De dinner box is voor twee personen en is eventueel nog uit te breiden met een Irish Coffee pakket (dat eigenlijk niet mag ont breken natuurlijk) of een Ierse aard appelsoep. Ieder gerecht is bereid door een van de deelnemende restaurants en samen vormen de gerechten een heerlijk Iers diner. ‘Nano’ blijkt het Steven Boon Kwaadsteniet Deel je foto van je baksel of van de blije ontvanger via info@tref- puntheiloo.nl of de Facebookpagina van het Trefpunt. En je mag deze natuurlijk ook naar de Uitkijkpost mailen via redactie@uitkijkpost.nl Dan genieten er nog meer mensen mee van jouw pannenkoeken. Kijk op www.pannenkoekdag.nl voor lekkere recepten en alles wat je over pannenkoeken wilt weten. ecologische voetafdruk. Ze maken daarom gebruik van biologisch afbreekbare reinigingsmiddelen en In navolging van de mooie traditie van St. Patrick’s Day is het thema Ierland geworden. Deze verras sende box is voor het weekend van 19, 20 en 21 maart zowel telefonisch als online te bestellen bij de deelne mende restaurants. HEILOO - Woensdag 17 maart is het St. Patrick’s Day! De Ierse feestdag waarin heel Ierland groen kleurt. Na het succes van de eerste Dinner Box Rondje Witte Kerk begin februari, besloten Restaurant De Kamer, Restaurant Herberg Jan, Brasserie Veldt, Restaurant Spijkers en Di Fiorentina de handen opnieuw ineen te slaan. 13 MLÏII R m III II-III HEILOO - Op 19 maart is het Nationale Pannenkoekendag. Normaal gesproken organiseert het Trefpunt op deze dag een gezamenlijke pannenkoeken maaltijd. Want bijna iedereen lust graag pannenkoeken, maar voor sommige ouderen is het iets dat ze niet vaak meer eten. HEILOO - De bekende illustra tor en schrijver van kinderboe ken, Marit Törnqvist, houdt op dinsdag 23 maart de online lezing Moedertaal Vaderland, speciaal voor Bibliotheek Heiloo. De lezing start om 20.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier, met na afloop gelegen heid tot napraten. LIMMEN toverwoord bij en Jeroen de van Rapid Clean Coating. Drie jaar geleden maakte het twee tal voor hun studie Business Studies (Inholland Alkmaar) een ondernemersplan. Het werd het beste ondernemersplan van heel Noord-Holland en de twee besloten om het daadwerkelijk te gaan uitvoeren. De enthousiaste ondernemers hebben vier heerlijke gerech ten samengesteld, met uiteraard een Iers tintje. De gerechten zijn Marit Törnqvist. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7