Op De Duif is al gestemd 30 km/uur op Kerkelaan en Belieslaan Inwoners tevreden over gemeentebalie Postagentschap Heiloo verdwijnt Dorcas Heiloo open op afspraak 8 UITKIJKPOST 17 MAART 2021 en De Kerkelaan wordt aangepakt. Foto: Gemeente Heiloo De regel daarbij is dat er vier uur van tevoren gebeld wordt voor het maken van een afspraak. De vrijwilligers hebben de afgelopen periode gebruikt om de winkel er spic en span uit te laten zien. De kledingrekken hangen nu vol met zomerkleding en de schappen zijn allemaal schoongemaakt en weer Na twee maanden is er een hoge respons en worden er hoge cijfers gegeven aan zowel het contact met de baliemedewerker als het algeme ne beeld van de balie. Veel bezoe kers aan het gemeentehuis nemen de moeite het korte onderzoek in te vullen. De respons in gemeen te Heiloo is hoog: 43% (landelijk gemiddelde 25%). De baliemede werkers krijgen ook een hoge score voor hun dienstverlening: 8.9. Burgemeester Romeyn: “We zijn er natuurlijk trots op dat de eerste daar kunnen uitsluitend pakketten worden verzonden en afgehaald die online voorbereid zijn (gestickerd en betaald). Er komt wel een nieuw post agentschap in Heiloo, maar de loca tie is nog niet bekend omdat PostNL hierover in onderhandeling is. Ook opent binnenkort een postagent schap bij Intercity aan de Mosselaan 71 in Egmond aan den Hoef. Met andere woorden, de snel heid van het verkeer moet omlaag en de leefbaarheid moet worden verbeterd. Samen met de gemeen te, bewoners van de straten en het Verkeerspanel is er een ontwerp tot stand gekomen, waar het col lege onlangs mee heeft ingestemd. De werkzaamheden gaan in juni van start en duren tot het tweede kwartaal van 2022. Of alle herinrich- tingswerkzaamheden in één keer uitgevoerd kunnen worden, hangt af van de werkzaamheden aan de Vennewatersweg. HEILOO - Op vrijdag 12 maart hebben 52 leerlingen uit groep 7 en 8 van kindcentrum De Duif hun stem uitgebracht voor de landelijke Kinderverkiezingen. Aan burgemeester Hans Romeyn de eer om het stembureau te beman nen, samen met kinderburgemees- ter Jayden de Vries en Annemiek van de Vliet, directeur van De Duif. Het drietal controleerde de stem- passen, deelde de stembiljetten uit en controleerde of er op de juiste manier werd gestemd. Na afloop tel den zij de stemmen waarna ze via de computer de uitslagen konden door geven. In het nieuwe straatbeeld is veel aandacht voor duurzaamheid. Naast klinkers (die meer duurzaam zijn dan asfalt), komt er ook meer groen. Daarnaast worden bijvoorbeeld de lichtmasten op de Kerkelaan ver vangen en voorzien van armaturen met ledverlichting. Op de website van de gemeente Heiloo vindt u alle informatie over de plannen van de herinrichting. Voorafgaand aan het stemmen kregen de leerlingen eerst een les over het nut en de noodzaak van democratische verkiezingen. Ook was er aandacht voor hoe stemmen in zijn werk gaat en wat er na de verkiezingen verder gebeurt. Van 1 t/m 16 maart organiseerde ProDemos - Huis voor democratie en rechtsstaat - voor de achtste keer de landelijke Kinderverkiezingen. Deze schaduwverkiezingen geven een indruk van hoe de Nederlandse politiek eruit zou zien als kinderen uit groep 7 en 8 het voor het zeggen hadden. De Duif-leerlingen hadden zich hier goed op voorbereid door het Jeugdjournaal te volgen, partij programma’s te onderzoeken, stem wijzers te bekijken en debatten te houden. In de afgelopen periode hebben de leerlingen uit groep 7 en 8 leren debatteren: stellingen uitzoeken, argumenten voor én tegen beden ken, met elkaar in discussie gaan en na afloop evalueren. Wat gebeurt er met jouw mening tijdens het debat? Houd je vast aan je standpunt of trekken nieuwe argumenten je over de streep? Dat leidde tot interes sante discussies over uiteenlopende onderwerpen. In de ontvangstruimte van het gemeentehuis wordt er op een scherm een actueel overzicht getoond met daarop de score voor de balie en de score voor het con tact met de baliemedewerker. Deze scores worden continu bijgewerkt. Met alle tips en tops gaan we waar het kan meteen aan de slag. Er komt een zogeheten ‘afhaal- punt plus’ in de vestiging van Intertoys in winkelcentrum ‘t Loo; keurig ingericht. Onze opslag aan de Kapellaan, naast nr. 2, is tevens opgeruimd. Klanten kunnen daar hun artikelen zoals onder meer bedden, banken en kasten, ophalen die via Marktplaats zijn gekocht. Daarnaast is de afgelopen periode gebruikt voor het inrichten van een webshop. Voor bijzondere objecten, kunst en antiek kunt u kijken op www. dorcasheilookunstenantiek.nl Wij zien ernaar uit om onze klanten weer te kunnen begroeten en hopen dat er binnenkort weer gewinkeld kan worden als vanouds. HEILOO - De Kerkelaan en Belieslaan worden vanaf eind juni aangepakt. De maximum snelheid in beide straten wordt aangepast naar 30 km/uur, er komt meer groen en er moet een duurzame oplossing komen voor de waterafvoer. resultaten zo positief zijn. Het is een mooi compliment voor onze mede werkers. Onze doelstelling is dat we een goede dienstverlener wil len zijn. Daar komen we maar op één manier achter: meten. Het is al een lange tijd een wens vanuit de gemeenteraden om meer te meten. Daarom zijn we blij dat deze klant- tevredenheidsonderzoeken zijn gestart. Zo kunnen we onze dienst verlening continu verbeteren.” De gemeente Heiloo gaat in de toe komst op meer onderdelen van de dienstverlening een klanttevreden- heidsonderzoek gebruiken. HEILOO - Deze week heeft Dorcas Heiloo de deuren weer geopend. Op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur kunnen klanten een afspraak maken om te shoppen. Voor de leerlingen was het een interessante ervaring. Ze zijn enorm benieuwd naar de uitslag van de Kinderverkiezingen op De Duif. De verkiezingsuitslag van alle deel nemende scholen is een dag voor de Tweede Kamerverkiezingen bekend. HEILOO - DekaTuin aan de Vennewatersweg stopt per maandag 22 maart met het post agentschap van PostNL. Vanaf dat moment zijn er alleen nog twee PostNL pakketpunten bij Bruna aan de Heerenweg Karwei aan De Hoefsmid. HEILOO - Inwoners van de gemeente Heiloo zijn tevre den over de gemeentebalie. Dit blijkt uit een online klant- tevredenheidsonderzoek waar gemeente Heiloo twee maanden geleden mee is gestart. Iedereen die aan de balie is geweest, ont vangt een enquête in de mail box. Onder toeziend oog van Annemiek van de Vliet, burgemeester Hans Romeyn en kinderburgemeester Jayden de Vries brachten de leerlingen hun stem uit. Aangeleverde foto Boeken, elpees, spelletjes en nog veel meer! Foto: via Google

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8