Heiloo is een stukje schoner Lijn 408 Buurtbus Heiloo gaat weer rijden j AJ 2E PAASDAG Heiloo 4 JAARGANG 87 NUMMER 12 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN In verband met kijk ook op www.uitkijkpost.nl Guus stept zichzelf naar de top kopij en advertenties vrijdag 2 april vóór 10.00 uur aanleveren. Caritas inzameling voor Voedselbank .’Ha UitlM Tekst: Loen van Gulick advertenties DAG NACHT BEREIKBAAR 072 - 512 2614 Tot ziens in de bus! www.uitvaartdekker.nl Voor het meest actuele nieuws Bel bij een overlijden of voor een kosteloze voorbespreking Evert en Pien van Nass liepen een ronde in hun eigen wijk. Ze deden dit jaar voor de tweede keer mee. “Je wijk wordt er mooier van. Dat je dat zelf hebt gedaan geeft een goed gevoel. En je ontmoet elkaar. Zo hebben we ook nieuwe De buurtbussen in Noord-Holland Noord en Haarlem-IJmond kunnen vanaf 22 maart weer rijden. Alle buurtbussen zijn voorzien van kuch- schermen, ventilatie-units en actie- De jeugdvrienden Alesio, Lars, Maarten en Kars hebben speciaal voor de Landelijke Opschoondag afgesproken in hun geboortedorp Heiloo. Kars is de voortrekker van het groepje. Hij zou graag zien dat alle mensen dagelijks hun steentje bijdragen, zodat de straten elke dag ve luchtfiltering. De buurtbusver enigingen in Noord-Holland bepalen zelf of ze weer willen en kunnen gaan rijden. Er moeten namelijk vol doende buschauffeurs beschikbaar zijn. De chauffeurs zijn vrijwilligers die vanwege hun leeftijd meestal tot de corona-risicogroep behoren. Op 22 maart zijn acht van de elf buurtbusverenigingen gestart. De overige drie volgen vooralsnog op 3 mei. HEILOO - Uit alle berichten in de media zal het u ongetwijfeld niet ontgaan zijn dat met name dit jaar een groeiend aantal gezin nen noodgedwongen een beroep moet doen op ondersteuning via de Voedselbank. Ons dorp is wat dat aangaat niet anders: armoede sijpelt ook hier de samenleving in. De scheidslijn tussen ‘het heel goed hebben’ of ‘door de onder grens heen zakken’ is tegenwoor dig dun; het kan met een paar maanden bekeken zijn. De Caritas Werkgroep Heiloo ondersteunt al vele jaren gezin nen met acute financiële/mate- riële nood. Wij weten dat mensen zich schamen om hulp te vragen. Wij weten ook dat je de wanhoop nabij bent als het water je aan de lippen staat. Vaak wordt dan ook nog (te lang) gewacht met het inroepen van hulp. Met een finan- cieel/materieel steuntje in de rug helpen wij mensen weer op weg. Wij werken daarbij samen met vele vrijwilligersorganisaties in de regio en de lokale overheid en hebben een groot netwerk. Ook de Voedselbank Alkmaar ondersteunen wij met acties en donaties. Zoals elk jaar ook met Pasen. De Voedselbank krijgt niets van de gemeente en wordt ook niet meer zo rijkelijk bedeeld. Supermarkten dumpen nu vaak zelf hun bijna verlopen producten tegen bodemprijzen. Daarom willen wij hierbij extra aandacht voor de Voedselbank vragen. Zij hebben ons laten weten dat de volgende producten zeer welkom zijn: suiker/broodbeleg zoals hagelslag, jam e.d./alles wat in pot of blik zit. U kunt uw donatie afge ven in de kerkstraat van de Willibrorduskerk op werkdagen tussen 09.00 - 12.30 uur. In de week na Pasen gaat de opbrengst naar de Voedselbank, naast een extra donatie van de CWH. CWH bedankt u alvast voor uw bijdrage. Een goed verzorgde uitvaart hoeft niet duur te zijn UITVAARTVERZORGING PIETER DEKKER door met een afvalgrijper. Deze afvalgrijper kreeg ze gratis van de gemeente omdat ze haar actie heeft aangemeld via afvalschei- den@debuch.nl Het bleek een grotere klus dan ze had verwacht. Gelukkig zorgde de vele aanspraak voor nieuwe motivatie. Het lukte Marita om de hele Vrieswijk en de route ernaartoe vanaf het postdepot binnen twee uur zwerfafvalvrij te krijgen. HEILOO - Lijn 408 van Buurtbus Heiloo rijdt sinds maandag 22 maart weer van Heiloo via Egmond-Binnen naar Egmond aan Zee. Vanwege corona is de route een jaar lang niet gere den. Uiteraard is in de bus een mondkapje verplicht en reizi gers moeten klachtenvrij zijn. ontvangen? bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) Zo ook Marita Olbers, die iedere dag haar postronde loopt door Vrieswijk. Ze geniet van de groene wijk en de tuintjes, maar komt ook veel zwerfafval tegen. Daarom ging ze op de Landelijke Opschoondag van NederlandSchoon de wijk zo netjes zijn als na de Landelijke Opschoondag. Op Instagram gebruikt hij hiervoor de hashtag #5piecesaday. De vrienden moes ten hun best doen om vier volle vuilniszakken in de openbare prul lenbak te proppen. Om vervolgens fanatiek verder te gaan met vier nieuwe vuilniszakken. Hun start was wat onwennig: je zet jezelf wel erg in de kijker met die felgroene vuilniszakken. Maar al na de eerste volle vuilniszak waren ze allemaal enthousiast. Alesio: “Wat leuk is, is dat je door anderen wordt aan- gemoedigd. We hebben al heel wat duimpjes gezien en toeters gehoord!” 24 MAART 2021 HEILOO - Heb je ze ook zien lopen, afgelopen zaterdag? Mensen met een afvalgrijper in de ene hand en een vuilnis zak in de andere. Deze zaterdag voor de lente was het weer tijd voor de jaarlijkse Landelijke Opschoondag. In heel Heiloo kwamen meer dan 60 mensen in actie. Samen maakten zij de straten een stukje schoner en mooier. buren leren kennen.” Ze maakten gebruik van de afvalgrijpers die Heiloo2000 ter beschikking stelde voor deze dag. Evert is van plan om vaker te gaan lopen: “Helaas ligt er al snel weer nieuw zwerfaf val. Gelukkig mogen we dit jaar de afvalgrijpers houden! Ik ga regel matig wandelen bij Het Maalwater, dus ik kan de grijper wel een keer meenemen.” Alesio, Lars, Kars en Maarten prikken zwerfafval in hun geboortedorp. Foto: Loen van Gulick Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 1