Heilooërs laten hun stem horen Rotary Club doneert bibliotheek in Zuid-Afrika bob kos 3 2 i 1' 3 Deze week: stembureau ■^—-^22 Zij mochten weer naar zwemles! UITKIJKPOST 24 MAART 2021 HEILOO Tim en Theo Bloemendal. Aangeleverde foto Bob geeft de lens door aan Erik Smits. Aangeleverde foto In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Door w lens van... Als je lid wordt van verenigingen in Heiloo is inburgeren niet moeilijk. Zo werd ik lid van een bridgeclub, mijn vrouw van het Oratoriumkoor en wij allebei van de 50+ badmintonclub. Door de coronaproblemen merk je nu dat je die clubs gaat missen, het wekelijks contact met de mensen die intussen vrienden zijn geworden. “Toen ik in 2003 met pensioen ging woonde ik met mijn vrouw Guda in Amsterdam. Willen wij hier ook oud worden, vroegen wij ons af. Al met al was de conclusie: nee, dan toch liever in een dorp (wij zijn allebei geboren en getogen in een dorp in de kop van Noord-Holland). Maar wel een dorp met een station zodat we ook snel in Amsterdam kunnen zijn. HEILOO - Hoera, vanaf dinsdag 16 maart jl. mochten de basisschoolkinderen tot 12 jaar weer naar zwemles. Bij Zwembad Loos stonden de kinderen te trappelen voor de deur. Wat een feest, na bijna vier maanden mochten ze weer spetteren en plezier maken in het water. Maar vooral weer begin nen met de zwemslagen leren. Alle juffen zijn superblij om de leerlingen weer te zien, maar ook om weer te beginnen met de lessen. Tijdens de sluiting hebben de juffen niet stilgezeten. Er is grote schoonmaak in en rondom het bad gehouden. Daarnaast hebben ze nieuwe ideeën opgedaan voor de lessen en geleerd van elkaar. Ook aan het zwembad is groot onderhoud gepleegd. Motoren en filters werden flink onder handen genomen. Dus alles is er klaar voor om de tijd van de gemiste lessen in te halen! Foto: Thalina Bleeker Ook Jetske Groenland heeft gestemd. Aangeleverde foto Mevrouw Kroon brengt haar stem uit. Foto: Paul Dirks De opkomst in Heiloo was dit jaar lager dan bij de vorige verkiezin gen: 87,9 procent van de inwoners die mogen stemmen, heeft dat ook gedaan. In 2017 ging nog 88,3 pro cent van de kiesgerechtigden naar de stembus. In totaal bracht 87,9% van de kiesgerechtigden inwoners zijn of haar stem uit op deze verkie zingsdag. In Heiloo is er als volgt gestemd: Recent hebben diverse onder nemingen met directe en indirecte banden met AGF (Aardappelen, Groente en Fruit) dit sociaal pro ject in Zuid-Afrika ondersteund. Er werden in totaal tien kleine biblio theken, zogenaamde ‘little libraries’, in verschillende dorpen en gemeen schappen geïnstalleerd. Volgens de organisatie zijn alle tien bibliotheken afgelopen week terechtgekomen in gemeenschap pen die onder het wakende oog staan van gemeenschapsleiders van Stichting Stars In Their Eyes. Hans Romeyn en Raul Tophoff brengen tegelijk hun stem uit op de 18e verjaardag van Raul. Foto: Ton Mosheuvel VVD (26,7%) D66 (21%) CDA (9,1%) PVV (6,4%) PvdA (6,1%) GroenLinks (5,8%) PvdD (5,6%) SP (4,5%) (Gepensioneerd) Zowel de Bridgeclub HBC als de badmintonclub kunnen wel wat nieuwe leden gebruiken, dus meld je bij HBC of op woensdag morgen bij de badmintonhal aan Het Zevenhuizen zodra we weer mogen spelen.” Jade Dirks was een van de vroege stemvogels. Zij mocht dit jaar voor het eerst stemmen, best spannend: “Het potlood ging mee naar huis als aandenken.” Voor Raul Tophoff was het stemmen extra bijzonder. Hij werd op 17 maart namelijk 18 jaar en werd op de stemlocatie bij AV Trias ontvangen door Hans Romeyn en verrast met een taart. Samen met de burgemeester kon Raul zo voor het eerst zijn stem uitbrengen. Op woensdag 17 maart gingen om 07.30 uur de stembureaus open voor de Tweede Kamerverkiezingen. Het volledige overzicht vindt u terug op de website van de gemeente. HEILOO - Rotary Club Heiloo is een van de donateurs die een kleine bibliotheek aan een specifieke school in een Zuid- Afrikaans achterstandsdorp hebben gedoneerd. L V’’ larfc- Wj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3