COLUMN bedrijf belicht De Historische Vereniging blijft actief en bereidt zich voor Charon Uitvaartbegeleiding Vier het leven maar vier ook je afscheid De Zuidwester, gezonde school in voeding, sport en actief leren it. i --qj 4 "De dood hoort nu eenmaal bij het leven" Uit en Thuis Robin Raven In de grote tentoonstellingsruim te is de Tintoretto-expositie inge richt. Zodra het museum opengaat, is deze tentoonstelling een aantal weken te bezichtigen. Te mooi om zomaar over te slaan! Daarna is de tentoonstelling over Heiloo-West in voorbereiding. GÉZONDE SCHOOL UITKIJKPOST 24 MAART 2021 Aangeleverde foto Tekst: Margreeth Anema In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Charon neemt u NIET alles uit handen Als uw dierbare overlijdt belt u het meldnummer van Charon, zij zijn 24 uur per dag bereikbaar en komen onmiddellijk, ook ‘s nachts. Voor de verzorging van de overledene wordt geen zorgteam ingeschakeld, bij Charon doet uw uitvaartbege- leidster dit zelf. U heeft één contactpersoon gedurende het hele proces van overlijden tot de begrafenis of crematie. “Alles wat de nabestaanden zelf doen is al verwerking en kost niets. Wij nodigen de familie altijd uit om te helpen bij de verzorging. Indien gewenst natuurlijk, als u het aan ons overlaat dan is dat ook goed, wij helpen waar wij kunnen”, zo legt Eveline uit. Volledig onafhankelijk Charon Uitvaartbegeleiding is altijd onafhankelijk gebleven. Er zijn geen afspra ken met belanghebbende partijen zoals uitvaartcentra, grote organisaties of leve ranciers. Nogmaals: alles kan en mag bij Charon. En als u de uitvaart zelf wilt begeleiden mag dat ook. Voor Gijsje hoort dood bij leven: “Mijn eigen kist staat geëtaleerd bij onze expo sitie op natuurbegraafplaats Geestmerloo. Mijn kist is in de vorm van een boot en ik laat mij door de dansende Surinaamse dragers ‘Wi Kan Doe’ naar mijn graf dragen.” Belangstellenden kunnen vrij inlopen bij de expositie die zal worden afgesloten met de bijzondere theatervoorstelling ‘Gekleurde uitvaart’. Charon is de veerman uit de Griekse mythologie, hij begeleidt de doden over de rivier de Styx naar het dodenrijk. Toen Gijsje Teunissen in 2004 haar uitvaartbedrijf begon zocht zij naar een naam die helemaal bij haar gevoel paste. Zesendertig jaar geleden daarvoor overleed haar zoontje Ferry. Hij werd toen in haar familie de ferryman: de jongen tussen leven en dood. In precies diezelfde tijd stuurde haar oudste zoon Floris, die op de Holland-Amerika Lijn werkte, vanaf de Zuidpool een foto van de zon die vijf dagen aan de horizon te zien was. Aan de zijkant was de reling van een cruise schip zichtbaar. Gijsje zag hierin de ijzeren schuit van de veerman Charon. “Bij een overlijden zijn wij als uitvaartbegeleiders gemiddeld ook vijf dagen bij de overledene en de familie aanwezig, de rode draad van het leven verandert in deze periode in de gouden draad van de eeuwigheid.” Dit was een teken en zon der twijfel koos Gijsje de naam Charon voor haar uitvaartbedrijf. Inspireren en informeren: de mogelijkheden zijn eindeloos In het informatiecentrum van Charon aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef kunnen mensen elke werkdag naar binnen lopen. Voor vragen, een afspraak of gewoon een praatje (over sterven, de uitvaart, kosten of rouwen). Hier kan je je onder het genot van een kopje koffie of thee laten inspireren, want pas als je de keuzes kent, kan je kiezen. Een sober afscheid in een kist, een rieten mand of in een lijkwade in de kerk of op een natuurbegraafplaats is natuurlijk ook mogelijk. “Alles kan en alles mag”, zo benadrukt Gijsje. “Als het maar bij de overledene past”, vult Eveline aan. Slotweg 2a, 1934 CN Egmond aan den Hoef Informatiecentrum: 072 - 5070477 Meldnummer: 06 - 21516130 (24 uur per dag) www.charonuitvaartbegeleiding.nl info@charonuitvaartbegeleiding.nl FB/Insta: charon_uitvaartbegeleiding Achter een oude betimmering bleek een prachtige betonnen trap te zijn. De kleine ruimte waar de trap zich bevindt werd geheel opge knapt en kan nu, als het weer mag, dienstdoen voor kleine tijdelijke tentoonstellingen. Het wordt een ware Schatkamer! De eerste ten toonstelling gaat over de Literaire Kring van Heiloo, waar onder ande re Nicolaas Beets en broer en zus Hasebroek deel van uitmaakten. Wat hadden zij met Heiloo? Naast deze tentoonstelling ver schijnt een zeer uitgebreid boek met foto’s van de Heilooër Amateur school een sportdocent en wordt er na covid-19 weer deelgenomen aan de sporttoernooien in Heiloo. Tevens wordt het grote speelterrein ingezet voor actief leren, waarbij de kinderen op een actieve wijze ken nis en kunde vergaren en delen voor bijvoorbeeld rekenen of taal. De kinderen zijn er niet mee bezig dat er steeds meer wetenschappe lijk bewijs is dat bewegen goed is voor de leerprestaties en de ontwik keling van het brein. Nee, zij hebben vooral plezier in bewegen, ontdek ken en samenwerken! Shanghai. Dat klinkt als een tover woord. Ik kende de naam eigenlijk alleen uit de atlas of van die enge witte nootjes (die trouwens hele maal niet uit Shanghai schijnen te komen). De liefde voor het vliegen was voor Karin geen weloverwogen keuze, eerder het gevolg van een fijn inrollertje. Na een geslaagde vlieg- stage van de School voor Toerisme kon ze meteen aan de bak bij een grote luchtvaartmaatschappij. Tegenwoordig moet je daar een tweejarige opleiding voor volgen maar mijn opa wist het al: vroeger was alles beter. Toch is vliegen in coronatijd net iets anders dan normaal. Soms voelt zij zich een BOA, maar dan op tien kilometer hoogte (graag niet met z’n allen voor het toilet staan, mondkapjes ophouden aub, niet op de schouder van je buurman in slaap vallen, etc.). Het gaat om de balans. “Te druk maakt stuk”, zei Karins moeder vroeger. En dat was een Indische dame en die hebben altijd gelijk. op kantoor. Vliegen is betovering, magie, je losrukken van de zwaar tekracht. Dat had de mythische Icarus al door. gen weer gratis te bezoeken, ook voor (nog) niet-leden. Mocht u de Historische Vereniging Heiloo wil len steunen, dan kan dat door lid te worden; een telefoontje naar 06 - 51718363 is voldoende. Mil-SM* Uit en Thuis. Die twee uitersten bepalen Karins leven en dus ook haar levensritme. Uit is een inter nationaal sprookje en Thuis is gewoon lekker tennissen of ont spannen op de bank. Sober of excentriek afscheid nemen, bij Charon kan alles “In uw afscheid of dat van uw dierbare proberen wij het geleefde leven te laten zien”, aldus Gijsje. “Je moet je dierbare in het afscheid herkennen. Tijdens het afscheid moet je het leven als het ware weer beleven”, zo vult uitvaartbegeleid- ster Eveline aan. “Zo hebben wij ooit het afscheid verzorgd van een buikdan seres in een strandpaviljoen in Marrakesh-stijl, mét buikdansende vriendinnen rond de kist. Misschien excentriek, maar zo passend.” Werken aan gezondheid op De Zuidwester loont en zorgt voor meer actieve en gezonde leerlin gen. Zo wordt er gestimuleerd om een gezonde lunch mee naar school te nemen en gezond te trak teren. Daarnaast wordt er ingezet op bewegen en sport. Zo heeft de Fotoclub (HAF) over Heiloo-West. Het boek is bijna klaar, 55 prach tige foto’s worden nu uitvergroot en gereedgemaakt voor de expositie. Kortom, we kunnen niet wachten. Straks zijn deze tentoonstellin- HEILOO - Het team en de leer lingen van De Zuidwester zijn blij dat de school wederom aan alle kwaliteitscriteria voldoet om zich ‘gezonde school’ te mogen noemen voor de komen de vier jaar. De allereerste vlucht werd geen cityhop maar hupsakee de Atlantische Oceaan over naar Rio de Janeiro. Karin was na die grote oversteek direct verkocht. En geef haar eens ongelijk. The Girl From Ipanema of een volle prullenmand “Mijn moeder zit in Shanghai”, ant woordde Anouk, toen de juf vroeg of ze mama even kon spreken. Als ik vroeger zo’n antwoord gaf, kreeg ik een boze blik en honderd straf regels (‘Ik mag niet liegen’), maar in dit geval was het de waarheid en niets dan de waarheid. Moeder Karin is namelijk stewardess en vliegt dientengevolge de hele wereld rond. Gijsje (l) tijdens een bijzondere uitvaart in Egmond aan den Hoef met een afscheid in de Slotkapel en de begrafenis op Karmel. Aangeleverde foto HEILOO - Enkele maanden gele den ontdekte een van de vrij willigers bij een kleine onder houdsbeurt een verborgen schat. j L -■ .Jt/A 1 Twee vrijwilligers op corona-afstand aan het werk in de ‘Schatkamer’. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 4