Nationale Pannenkoekdag 2021 Kledingbank Egmond Paasontbijt voor minima Guus stept zichzelf naar de top 7 Stichting De Waaier bcddaert advocaten UITKIJKPOST 24 MAART 2021 Tekst: Margreeth Anema Tekst: Pauline de Vries REGIO - Afgelopen vrijdag was het voor de veertiende keer Nationale Pannenkoekdag. Dit jaar was er op deze dag vanuit Stichting Waaier uit Alkmaar speciale aandacht voor oude ren op zorglocaties in de regio, waaronder Egmond aan Zee. Dietrik Emmens, financieel direc teur van Brouwerij Egmond, infor meerde bij Eefje de Groot van deze stichting of medewerkers en vrijwil ligers van de biologische brouwerij een handje konden helpen. En zo bakten Fred Krop, Bert Niesten en Roy Dekker in de lentezon voor de brouwerij in Egmond aan den Hoef meer dan 200 pannenkoeken voor bewoners en medewerkers van de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee. De challenge? Met alle ondernemers minimaal 2000 pan nenkoeken bakken. En het is gelukt! Kledingbank Egmond willen de minima een leuk paasontbijt aan bieden. Helpt u mee? Foto: Pixabay Ben je ondernemer of een maat schappelijke organisatie en wil je je graag aansluiten? Bekijk dan de website www.de-waaier.nl meld”, aldus Dietrik, oud-lid van De Waaier. Het doel van Stichting De Waaier is om ondernemers te motiveren een actieve maatschappelijke bij drage aan hun omgeving te leveren met als tweede doel meer soci ale verbinding met maatschappe lijke instanties in de regio. Deze Pannenkoekenchallenge was in samenwerking met Stichting Present Alkmaar georganiseerd. Honderden instructeurs opleiden Maar ook de instructeurs moeten worden opgeleid. Daarvoor selec teert het wereldbedrijf talenten die als mastertrainer worden ingezet. Guus is voor Bodystep een van de vier mastertrainers van Les Mills Netherlands Belgium. Tijdens zogenaamde ‘releases’, waarbij hon derden instructeurs een nieuwe Les U kunt een pakket inleveren tot en met vrijdag 2 april. Op zater- Mills-les aanleren, waarmee zij het komende kwartaal voor de groep zullen staan, staat Guus samen met het team op het podium. Nu er geen fysieke bijeenkomsten mogelijk zijn wordt de les live gegeven via Zoom. Openingstijden Dinsdag 10.00 - 13.00 uur Woensdag 13.00 - 16.00 uur Donderdag 10.00 - 13.00 uur Vrijdag 10.00 - 13.00 uur Zaterdag 10.00 - 14.00 uur Het kan voorkomen dat een werknemer een contract met een nieuwe werkgever tekent, en zich later toch bedenkt. Bijvoorbeeld omdat de oude werkgever zijn werknemer niet wil laten vertrekken, en hem een beter aanbod doet. Kun je een arbeidsovereenkomst opzeggen, nog voordat die is ingegaan? Het korte antwoord is: meestal wel. Er zijn echter een paar dingen om rekening mee te houden. OPZEGGEN VOOR INTREDEN ARBEIDSOVEREENKOMST? Allereerst is het goed om te kijken of er een proeftijd is afgesproken. In dat geval kan zowel de werknemer als de werkgever per direct opzeggen. Ook als het contract nog niet is ingegaan. Bij contracten die korter duren dan zes maan den, kan echter geen geldige proeftijd worden overeengeko men. Dan zal gekeken moeten worden of er een tussentijdse opzeggingsmogelijkheid is. In dat geval zal een opzegtermijn gelden op grond van de wet of de cao. Bij een nieuwe arbeids overeenkomst is die meestal een maand. Opzeggen moet altijd gebeuren tegen het einde van de maand. Maar tegen welke datum kan een arbeidsovereenkomst die nog niet is ingegaan, nu worden opgezegd? Deze vraag is in 2018 voorgelegd aan een kantonrechter in Limburg. De werknemer zou bij een nieuwe werkgever beginnen op 1 maart. In januari bedacht hij zich echter en zegde op. De werkgever vond dat hij pas vanaf 1 maart kon opzeggen. De kantonrechter benaderde de zaak praktisch: als de werkne mer in januari al wist dat hij op 5 maart niet bij het bedrijf wil de beginnen, zou het onlogisch zijn om hem tot maart te laten wachten met opzeggen. Boven dien zou hij dan in de maand maart nog hebben moeten wer ken. De rechter vond daarom dat de werknemer in januari kon opzeggen, waardoor de arbeidsovereenkomst niet was ingegaan per 1 maart. Maar wat als de werknemer pas in februari had opgezegd per 1 maart? Dan was sprake geweest van een onregelmatige opzeg ging. De werkgever kan dan van de werknemer de gefixeerde schadevergoeding vorderen, zijnde het loon gedurende een maand. Het is dus zeker mo gelijk om een arbeidsovereen komst op te zeggen die nog niet is ingegaan, maar hou wel goed de opzegtermijn in de gaten. Cihan Sesver is advocaat arbeids recht bij Boddaert Advocaten. Zij schrijft deze week over zaken die zij in haar praktijk tegenkomt. 072 574 4409 sesver@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl Boddaert Advocaten Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR EGMOND AAN DEN HOEF - Kledingbank Egmond heeft weer een leuke actie bedacht. In deze barre tijden wil Kledingbank Egmond de minima een leuk paasontbijt aanbieden. HEILOO- ‘Go!’, ‘Shuffle!’, ‘Billen naar achter!’. Veel sportieve dorpsgenoten kennen de 23-jari- ge Guus Ruiter als instructeur Bodypump, Bodystep, Les Mills Core en Grit bij Dorssports in Heiloo en andere sportscholen. Vol energie doet hij de oefenin gen voor om het allerbeste uit zijn sporters te halen. Hij moti veert en stimuleert en blijft dit doen tot de zweetparels in het rond vliegen. Brouwerij Egmond bakt ze bruin Al die pannenkoeken bakken, dat kon alleen met een groot aantal enthousiastelingen. Het beslag, de dozen, de appels en het spek wer den door een flink aantal enthousi aste sponsors verzorgd. “Brouwerij Egmond voelt grote betrokkenheid bij lokale ondernemers en bewo ners. Samen werken en samen werken aan een goed product of dienst en elkaar steunen en aanvul len waar dat mogelijk is, is een van onze missies naast de zorg voor ons milieu. De Pannenkoekenchallenge van Stichting Waaier is hier een goed voorbeeld van. Toen ik hoor de dat de stichting vrijwilligers en ondernemers zocht om pannenkoe ken te bakken voor deze kwetsbare groep, hebben we ons direct aange- Een van de vrijwilligers is Fred, hij geeft rondleidingen en proeve- rijen in de brouwerij. Hij bakt mee omdat hij thuis ook altijd pannen koeken bakt, vaak voor de kleinkin deren. “Juist wanneer ik net lekker op dreef ben, hebben ze de buikjes vol. Vrijdag kon ik doorbakken tot het beslag op was of de tijd om. Om half twaalf hebben we de pan nenkoeken afgeleverd bij de Prins Hendrik Stichting. Fijn om een beetje aandacht te verpakken in een heerlijke pannenkoek.” Guyotte van IJsselsteinlaan 34 Egmond aan den Hoef “Wij zijn op zoek naar donateurs die een leuk pakket samenstellen (bijv. afbakbrood, eieren, boter, paasversiering e.d.). U kunt het helemaal zelf samenstellen. Als u bij het pakket wilt aangeven voor hoeveel personen het is dan kunnen wij dit aan een familie koppelen”, aldus Tamara Tuls van Kledingbank Egmond. De groepslessen die Guus geeft zijn onderdeel van het aanbod van Les Mills International uit Nieuw- Zeeland. Deze firma werd opgericht in 1968 en is de wereldwijde markt leider op het gebied van gechoreo grafeerde fitnesslessen op muziek, die via sportscholen worden aan geboden. Op dit moment zijn er 17 programma’s en elke seconde zijn er normaliter ergens op de wereld duizenden mensen bezig met een Les Mills-les, die worden begeleid door honderden gecertificeerde instructeurs, waaronder Guus. De groepslessen worden ieder kwartaal vernieuwd. Je mag jezelf niet zomaar mas tertrainer noemen: Guus deed in augustus 2020 auditie. “Er waren zeven groepslesinstructeurs die auditie deden en er gingen er slechts drie door, waaronder ik”, vertelt hij. “Er werd gelet op techniek en coa ching, maar er werd ook gekeken naar wie je bent als persoon en of je in het team past.” Daarna begon hij aan een traject van een jaar dat bestaat uit twee dikke pillen theo rie en tussentijdse beoordelingen, waarvoor je lessen geeft met je leer meester of lesopnames stuurt. Ook Roy bakt mee. “Mijn oma woont in de Prins Hendrik Stichting, ze is gek op pannenkoeken. Haar dag kan vast niet meer stuk, zeker wanneer ze weet dat ik een deel gebakken heb”, geeft Roy trots aan. Op de vraag of er ook stiekem bier is toegevoegd aan het beslag, krijgt uw redacteur geen reactie. Of heb ben ze de vraag niet gehoord? dag 3 april worden de pakketten aan de minima uitgedeeld. Wilt u geen pakket maken, maar wel een financiële bijdrage geven, dan kan dat uiteraard ook. De Kledingbank stelt daar dan zelf een mooi pak ket van samen. U kunt doneren op NL59RABO0359676642 t.n.v Stichting Kledingbank Egmond o.v.v. paasactie. Guus sportte altijd al bij Dorssports voordat hij na een stage in Egmond werd gevraagd als Bodypump-instructeur. Daarna volgde de rest vanzelf. “De mensen waar ik vroeger mee sportte staan nu bij mij in de les”, glimlacht hij. Het ultieme doel van Guus is toch wel om een keer op het podium te staan bij een ‘release’ van het Nieuw-Zeelandse team, de trainers van de mastertrainers. “Af en toe worden er buitenlandse mastertrai ners voor uitgenodigd”, vertelt hij hoopvol. Maar daarna zal hij natuur lijk snel terugreizen naar Heiloo zodat zijn trouwe sporters hem niet te lang hoeven te missen. Fred, Dietrik, Bert en Roy bakten meer dan 200 pannen koeken. Foto: Pauline de Vries Guus, die samen met Raissa en Wencke lesgeeft op het Bodystep kwartaal in Amsterdam. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7