Tinie schildert foto tot leven Aanmelden voor VakantieFUN vanaf april Stet-Tropez in Limmen krijgt gestalte Hij mag weer uit de stalling! REGIO 21 r W\ -k| ,4k-J UITKIJKPOST Heb jij je caravan al uit de stalling gehaald? Aangeleverde foto Tekst: Linda van Rozendaal Tekst: Margreeth Anema REGIO - Het mooie weer komt er weer aan en dus mogen de caravans weer uit de stalling. En het is net zoals met auto’s, je ziet altijd nieuwere, grotere en mooiere om je heen zodra je hem ophaalt. Misschien dan dit jaar tijd voor een nieuwe? Maar ja, wat doe je met je huidige caravan? Krijg ik er wel een goede prijs voor? Kan ik hem inruilen of toch maar op Marktplaats? Een betere optie is je caravan te verkopen via een REGIO - Zes weken zomervakan tie je kind bezighouden is voor veel ouders lastig te organise ren, laat staan als je kind niet mee kan doen aan het reguliere aanbod omdat het kwetsbaar is en niet zomaar in de groep past. programma te bieden. Ook dit jaar staan er weer nieuwe sporten en creatieve activiteiten op het pro gramma en de oudere doelgroep krijgt de keuze hun favoriete pro gramma zelf op maat samen te stel len. Gezien het specifieke gedrag van de deelnemers wordt er gedu rende de dag vooral gelet op struc tuur, duidelijkheid, bekendheid en plezier. VakantieFUN vindt plaats in de eerste vier weken van de zomer vakantie van maandag t/m vrijdag. Voor vragen over VakantieFUN kunt u contact opnemen met Hester Zwart via 06 - 52493264 of h.zwart@ sport-z.org Wil je ook je caravan verkopen? Doe het via Handelsonderneming Dick Molenaar: 06 - 57778094. Tinie heeft de foto eerst laten uitvergroten. “Vaak werk ik met een raster, om de verhoudingen en afstanden goed te kunnen bepalen. Als dat wat ik wil schilderen echter zo gedetailleerd is als in dit geval, LIMMEN - Het idyllische haven tje ’t Stet in Limmen groeit uit tot wat nu al in de volksmond ‘Stet-Tropez’ wordt genoemd. Van 35 ligplaatsen is de haven deze week uitgebreid tot 50 lig plaatsen. Met een wachtlijst van zo’n 20 bootbezitters was dit geen overbodige luxe. LIMMEN - Vorig jaar juli maak te Tinie Hanck een prachtige foto van haar weelderige tuin die volop in bloei stond. De foto was zo mooi dat Tinie in het najaar besloot de foto na te schilderen. Nanne zwaaien de scepter. “Ik ben timmerman en Co is boekhouder van beroep”, zo legt Willem uit. Een gouden team, ze vullen elkaar goed aan. Het handige duo timmert vlon ders om makkelijker op de boot jes te komen, ze pompen bootjes leeg die onder water staan na een zware regenbui en vooral Co, die door Willem een ‘milieufreak’ wordt genoemd, houdt de kade en de pol der afvalvrij. dan maak ik met transferpapier een opzet met wat ‘kapstokpuntjes’, zodat ik een beetje houvast heb”, aldus Tinie. Na 150 uur schilderen mag het resultaat er zeker zijn. Het is alsof je zo de tuin in kijkt als je naar het schilderij kijkt. Tinie is blij dat ‘haar tuin’ af is, want na zoveel uren werk heb je af en toe ook wel- eens een dipje. Om daarna weer enthousiast verder te schilderen. Administratie in ruil voor nieu we ligplaatsen Vorig jaar namen zij de ligplaatsen administratie over van de gemeente Castricum, alsmede het beheer van de wachtlijst. De gemeente zat met zijn handen in het haar door de vele aanvragen en omdat zij niet fysiek aanwezig zijn in de haven belden ze regelmatig met Willem of Co met vragen over de gang van zaken. Willem en Co wilden de administra tie graag overnemen maar op één voorwaarde: er moesten minimaal tien ligplaatsen bijkomen. Aldus geschiedde. Dat de schilderkunst in de genen zit, blijkt wel uit het feit dat Nikki, Begin maart beëindigde de poli tie nog een illegaal feestje op het Pannenkoekenlandje waar veertig jongeren een gezellig samenzijn hadden. Met bootjes en op fietsen vluchtten ze voor de politie. Willem en Co ruimden de rotzooi op: ook daar draaien zij hun hand niet voor om. de 9-jarige kleindochter van Tinie, ook volop schildert. Nieuwsgierig kijkt zij hoe haar oma schildert, om het vervolgens na te doen. Toch is het niet allemaal pais en vree bij watersportend Limmen. Er wordt regelmatig te hard gevaren. Wijkagent Pim van der Maas besloot eerder dit jaar geen waarschuwin gen meer te geven maar gelijk te bekeuren. Co en Willem stuurden daarom meteen een brief aan de leden om ze te verwittigen. Het creatieve en sportieve pro gramma van VakantieFUN is speci aal gericht op kinderen en jongeren van 6 tot en met 17 jaar die geen aansluiting vinden bij het reguliere aanbod en een GGZ-indicatie heb ben. Stichting Sport-Z is de afgelo pen jaren met succes de uitdaging aangegaan om kinderen een mooi “Het is overigens een win win situatie”, vertelt Willem. De gemeente zou dit jaar ongeveer 60 euro hebben gevraagd voor een lig plaats. Daarboven op komt nog het lidmaatschap van 5 euro voor de Watersportvereniging. Nu betalen de leden 60 euro inclusief lidmaat schap. De plekken waar de kano’s lagen hebben plaatsgemaakt voor extra ligplaatsen voor roeiboten. Een rij van stootwillen hangt klaar tegen de oever van de kade waar de blije bootbezitters makkelijk kunnen aanleggen. In drie dagen tijd werden er met behulp van een graafmachine 20 palen uit de grond getrokken en vervolgens werden er acht palen op een andere plek teruggeplaatst. Er zijn zelfs extra ligplaatsen gecreëerd tussen de huidige ligplaatsen. Inmiddels is Tinie begonnen aan haar volgende project. Tinies man maakte een foto waarop Tinie en Nikki allebei aan het schilde ren zijn. Die foto schildert zij nu na. En ook hier maakt deze crea tieve dame vast weer iets prachtigs van. Watersportvereniging Limmen Watersportvereniging Limmen bestaat inmiddels vanaf 1973 en telt ongeveer 100 leden. Voorzitter Willem Koot, tevens havenmeester en secretaris/penningmeester Co Meedoen Ouders en verzorgers van kin deren die binnen de specifieke doelgroep vallen en die in een van de desbetreffende gemeenten wonen, kunnen hun kind gedu rende de maand april aanmelden voor VakantieFUN via www.sport- z.org/vakantiefun Deelname aan VakantieFUN is kosteloos. tussenhandelaar, zoals bijvoor beeld Handelsonderneming Dick Molenaar in Alkmaar. Deze tussen persoon regelt het allemaal voor je en komt bij je aan huis. Je krijgt een eerlijke prijs voor je caravan, de administratie wordt geregeld (overschrijving) en de caravan wordt keurig bij je thuis opgehaald. Kortom, makkelijk en eenvoudig. Goed geregeld dus. 3 1 MAART 2 0 2 1 Stichting Sport-Z organi seert daarom ook dit jaar weer VakantieFUN in samenwerking met de gemeenten Alkmaar, Heerhugowaard, Langedijk, Bergen, Uitgeest, Heiloo en Castricum. Van 12 juli t/m 6 augustus kunnen kin deren en jongeren onder profes sionele begeleiding meedoen met het programma in sportcomplex De Meent. De tuin van Tinie komt opnieuw tot leven op het schilderij. Foto: Tinie Hanck IPEFU De werkzaamheden bij haven ‘t Stet waren in drie dagen gefixt. Foto: Jan Stenneberg ,J i Het team van VakantieFUN dat de kinderen begeleidt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21