Kunstweken Jan van Rijckenborghschool Uitnodiging Sportinstuif 55+ Coronaproof programmering op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood! Leerlingenpanel Benedictus beoordeelt knikkerbanen 7 Lentelezen! Online Voorleesfeestje in Bibliotheek UITKIJKPOST HEILOO - De coronamaatrege- len beperken onze bewegings mogelijkheden in ernstige mate. Daarom worden alle 55+’ers uit genodigd om deel te nemen aan speciaal ontwikkelde, speelse en sportieve oefeningen. HEILOO - Op woensdag 7 april geeft Bibliotheek Heiloo een onli ne voorleesfeestje, en jij kunt er bij zijn! Het feestje begint om 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom. Bestel snel je voorlees-/knutseltas! We lezen voor uit een mooi prentenboek en na afloop gaan we samen knutselen. Als je je uiterlijk 6 april opgeeft, dan staat er vóóraf een voorlees-/knut- seltas voor je klaar in de bibliotheek, met extra voorjaars-/voor- leesboeken en alles wat je nodig hebt om mee te knutselen (we nemen contact op voor een tijdstip om het op te komen halen). Kijk op www.bibliotheekheiloo.nl voor alle informatie en de link om mee te kijken. Aangeleverde foto De Sportinstuif 55+ bestaat uit een uurtje lichte bewegingsoefe ningen in de buitenlucht. Foto: Bart Ploeger lucht aan. Onder deskundige leiding en op zeer verantwoorde wijze kan er in groepjes van vier personen worden deelgenomen aan een heer lijk aangepast bewegingsprogram ma. De kunstwerken zijn gemaakt in het kader van ‘De Kunstweken’ en zijn bedoeld om ieder kind op zijn eigen niveau te inspireren tot het maken van een echt kunstwerk. Ze maken op die manier kennis met wereldberoemde artiesten en hun werk. Alle jonge kunstenaars HEILOO - Marble Mania gemist? Op de Benedictus werd de afge lopen periode in iedere klas samengewerkt om een knikker- baan te ontwerpen. Materialen werden van huis mee genomen en zowel in het lokaal als in de hal verschenen knikkerba- nen. Materialen zoals closetrollen, buisjes en ladders werden gebruikt. In één groep werd zelfs een drone gebruikt om een knikker af te geven bovenaan de knikkerbaan. Na het testen van de baan werd van alle knikkerbanen een filmpje gemaakt dat werd gedeeld met elkaar. De leerlingenraad kreeg de zware taak om de knikkerbanen te beoor delen op 7 vooraf vastgestelde crite ria, zoals bijv. kleur, de snelheid, in ontvangen een gedrukte kaart met hun eigen kunstwerk. In een online museumshop kunnen vrienden en familie een leuk aandenken bestel len met de tekening van de kinde ren erop. Voor de ouders is daar- elkaar geknutseld materiaal, opont houd van de knikker onderweg De leerlingen maakten prachtige kunst, van Van Gogh tot Keith Haring. Aangeleverde foto naast een coronaproof looproute door de school uitgezet. Zo kunnen zij alle prachtig tentoongestelde kunstwerken bekijken en stiekem toch een beetje het museumgevoel krijgen. etc. Groep 8 werd met 7 punten tot winnaar uitgeroepen. HEILOO - Het Rijksmuseum, het Stedelijk Museum, het Van Gogh Museum: allemaal zijn ze vanwe ge corona gesloten. Op de Jan van Rijckenborghschool dach ten ze: als we geen beroemde kunstwerken in het echt kunnen bekijken, dan maken we ze zelf wel! Van vrijdag 26 maart tot woens dag 31 maart is er een heuse expo sitie van alle kunstwerken die de leerlingen zelf hebben gemaakt. De kleuters in groep 1-2 gingen aan de slag met Mondriaan en Kandinsky, groep 3-4 met Keith Haring en Andy Warhol, groep 5-6 maakte zonne bloemen en sterrennachten van Vincent van Gogh en de kinderen in groep 7-8 waanden zich voor even Picasso en Matisse. Het enthousiasme is zo aanste kelijk dat we een breder publiek willen laten kennismaken met deze unieke mogelijkheid om in bewe ging te blijven. Er wordt een bijdra ge in de kosten gevraagd van slechts 4 per persoon. Telefonische inlichtingen via 072 - 5333905 of 06 - 36032593. Deelname uitsluitend na aanmelding via het e-mailadres b.ploeger@alkmaarsport.nl Op 24 maart 2021 vonden de opnamen plaats van het Passie- Paasconcert op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood. Vanwege de coronasituatie kan dit jaar, net als vele andere concerten, het Paasconcert op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood niet in een liveversie doorgaan. Het Heiligdom heeft het concert van het Russisch- Nederlands Sextet vooraf opge nomen. De muzikale meditaties bij de scènes uit de belangrijkste gebeurtenis in het christendom zijn opgevoerd in de historische De activiteit vindt elke donder dag plaats van 15.30 tot 16.25 uur en van 16.35 tot 17.00 uur op het sportveld van atletiekvereniging Trias aan Het Maalwater 9 te Heiloo. In samenwerking met buurtsport- coach Bart Ploeger en AV Trias biedt Sportinstuif 55+ Heiloo voor de leden wekelijks een uurtje lichte bewegingsoefeningen in de buiten- HEILOO - Het Heiligdom Diocesaan Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo program meert dit voorjaar activiteiten waar bezoekers veilig aan kun nen deelnemen. Dat betekent activiteiten in de buitenlucht waar voldoende afstand gehou den kan worden. En digitale activiteiten die de deelnemers kunnen volgen via het YouTube- kanaal van het Heiligdom. Genadekapel, de Bedevaartkapel en de minder bekende Kloosterkapel in het Julianagasthuis. Bisschop Jan Hendriks (bisdom Haarlem- Amsterdam) verzorgde de laag drempelige introducties bij de composities. Het concert met de mooiste werken van o.a. Bach, Handel, Pergolesi, Tsjaikovski, Stainer, Rosso, Hilarion, Vedel, Kedrov, Tsjesnokov en Beethoven is vanaf Goede Vrijdag 20.00 uur gratis te beluisteren via het YouTube-kanaal van het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood: www.youtube.com/user/olvternood 3 1 MAART 2 0 2 1 Van alle knikkerbanen werd een filmpje gemaakt, dat met de andere groepen werd gedeeld. Aangeleverde foto Het paasconcert van het Russisch-Nederlands Sextet is vooraf opgenomen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7