Foresters voetbalt al 75 jaar! Kunstles over Chagall op kindcentrum De Duif 9 kijk voor het laatste nieuws op onze website uitkijkpost.nl Ode aan Hema UITKIJKPOST HEILOO Marieke Rooda Ik hou van jou. Jij stond altijd klaar om me op te vangen. Nooit stond ik voor een dichte deur. Jij troostte me met zachte dekentjes, thee in een mooie beker, een vrolijk bordje met heerlijke koekjes. In de zomer lange avonden buiten met jouw zorgvuldig uitgezochte wijnen, kaasplankjes en romantisch kaarslicht. Zo zou onze relatie blijven. Het klopte, het was goed. Vrienden voor het leven. Het zou wat tijd nodig hebben, het kwam wel goed hield ik mezelf voor. De spullen die ik nog van jou had gaven me troost. Jouw dekentje, kaarsjes, pyjama en pantoffels. Zelfs jouw ondergoed droeg ik. Maar er kwam een onverwachte breuk in onze relatie. Zo lopen de dingen maar dit was wel heel abrupt. Ik zocht contact met jou maar de deur bleef dicht. Zonder jouw sfeer voelde ik me wat verloren. En op een dag kwam je weer mijn leven binnen. De deur ging open maar het contact was voorzichtig. En in een iets andere vorm werd onze relatie gegoten. Een kort bezoek zo nu en dan en voorlopig niet spontaan maar op afspraak. Maar wat geeft het. Het gaat erom, jij bent weer terug in mijn leven. Mijn Hema ik hou van jou. Onder 23 competitie Met zowel de selectie als niet- selectieteams gaan de Egels mee doen aan de nieuwe onder 23 com petitie. Zo wordt de stap van jeugd naar senioren kleiner en spelen jonge senioren nog een aantal jaar tegen leeftijdsgenoten. Het eerste onder 23 team gaat zelfs op divi- sieniveau spelen, waar de spelers zich kunnen meten met de sterkste teams uit Nederland. In groep 4 vertelde Pieter van der Woel het levensverhaal van Marc Chagall (1887-1985). Deze van oor sprong joodse kunstenaar wilde als zelfbewuste idealist een bijdrage leveren aan de wereld en aan de ver binding tussen mensen. Hij werkte een tijd in Parijs en in Amerika. Gedurende zijn leven greep de kun stenaar steeds terug naar zijn arme, maar gelukkige jeugd in zijn geboor tedorp in Rusland. Visuele elemen ten in zijn werk verwijzen naar deze periode: jonge dieren, de huizen uit zijn dorp en de felle, vrolijke kleu ren. Na deze inspirerende presentatie maakten de kinderen een speur tocht door het Chagallmuseum op kindcentrum De Duif. Met vragen en opdrachten op zak bekeken de kinderen de tentoongestelde litho’s en kwamen er zo achter wat de betekenis van de werken is. Terug in de groep gingen de kinderen zelf aan het werk. Met waskrijt teken- gouden verf. Zorg wel dat je niets op de steen plakt. Deze nepdiamant- jes en stickers kunnen in de natuur terechtkomen, dat is niet de bedoe ling. Klaar met versieren? Lak ze dan af met een laagje vernis zodat ze tegen een stootje kunnen in het Nederlandse klimaat. Leg hem op een zichtbare, liefst verhoogde plek. Bijvoorbeeld een bankje of een paaltje. Niet in iemands voortuin of op een plek waar hondjes kunnen plassen. Schrijf op de onderkant ‘Happy Stones Heiloo’. Heb je een steen gevonden? Dan mag je hem houden of verplaatsen. Post hem in ieder geval op de Facebookpagina. Ontzettend leuk om te maken en te vinden!” aldus Marlies. den zij wat zij zelf belangrijk en fijn vinden aan hun eigen huis en dorp. In de volgende fase werden de kleuren opgebracht met ecoline en ontstonden kunstwerken in de stijl van Chagall. Deze leerzame kunst lessen konden op De Duif plaats vinden dankzij cultuursubsidie van de gemeente Heiloo en de Collectie WUYT, een prachtige verzameling Aandachtig bestuderen leerlingen de litho’s van Chagall om daar na zelf aan de slag te gaan. Aangeleverde foto opgegroeid in Heiloo en heb er al jaren een klein bedrijf. Ik ben enige tijd geleden voor de liefde verhuisd naar Rotterdam. Ik ben daar ook een andere carrière begonnen als kunstenares. Echter is Heiloo nog steeds mijn thuis. Het prachtige groene dorp zit diep in mijn hart en omdat ik voor werk iedere week in Heiloo te vinden ben leek dit mij een heerlijke manier om contact te houden met Heiloo en mijn passie te volgen door kunstzinnige stenen te maken. Ik heb in Rotterdam gezien hoe ontzettend leuk zo’n platform werkt voor jong en oud. De magie van het samen stenen maken, zoe ken of vinden haalt het kind in je weer naar boven. Het leek mij leuk dit ook voor Heiloo te starten en ik hoop dat, zeker in deze lastige tijd, mensen er een stukje blijdschap uit halen!” litho’s van Marc Chagall. Vanuit de Collectie WUYT streeft men ernaar mensen met elkaar te verbinden met behulp van Chagalls kunstuitingen, door middel van exposities, voor drachten, workshops en Chagall- reizen. De Stichting Zingevende Ambachten zet dit werk voort en brengt op deze wijze het werk van Chagall dichter bij de mensen. In een tijd waarin we door coro na veel thuis zijn en we eigenlijk alleen kunnen wandelen, is ste nen zoeken of decoreren een hele leuke bezigheid. Wil je zelf mee doen met dit initiatief? Dat kan! Initiatiefneemster Marlies Geldof vertelt enthousiast: “Ik beschilder mijn stenen met acryl, zilveren of Historie De Egels zijn tevens druk bezig om de historie te digitaliseren. Dat levert leuke weetjes op. Wie weet bijvoorbeeld dat de vereniging eigenlijk VVH had moeten heten en in 1921 al min of meer werd opgericht? VVH ging na de beurs krach ter ziele en na de Tweede Wereldoorlog mocht katholiek van de paus niet meer samen met niet- katholiek. De voetbalbond accep teerde geen VVH (want dat bestond al) en De Foresters werd geboren. Op Foresters.nl valt veel meer te lezen over het verleden van de ver eniging. En nu dus op naar de 100! De Foresters heeft er in ieder geval veel zin in en hoopt er nog vele jaren aan vast te knopen. Meiden en dames Het Foresters Girlpower merk is inmiddels een begrip en dat blijkt elk jaar door nieuwe aanwas van meisjes die graag bij De Foresters willen voetballen. De gezellige en ambitieuze vriendinnenteams krij gen goede en leuke trainingen van gediplomeerde trainers en heb ben een eigen HJO. Meiden zijn bij De Foresters dus net zo belangrijk als de jongens en zorgen voor een supersfeer op het complex. De Foresters is ook zeer trots op het partnership met V.V. Alkmaar. ”Het is misschien wat gek maar ik woon zelf niet in Heiloo!” zegt Marlies enthousiast. “Ik ben wel HEILOO - Heb jij ook al een vrolijk versierde steen gezien? Happy Stones zijn mooi gede- coreerde/beschilderde stenen die liefdevol ergens in Heiloo worden achtergelaten voor een gelukkige vinder. Heb je een Happy Stone gevonden, dan mag je hem houden of verplaatsen. Ook is het leuk om een foto van je gevonden steen te delen op de Facebookpagina Happy Stones Heiloo. De leerlingen van kindcentrum De Duif keken rond in een echt Chagallmuseum op school, met litho’s van de kunstenaar. Daarna maakten de kinderen kunstwerken in zijn stijl van werken. Onder leiding van drs. Pieter van der Woel, voorzitter van Stichting Zingevende Ambachten, leerden de kinderen over Chagall. Zijn leven en werk stond centraal in de eerste les van een reeks kunstlessen in alle groepen. In de loop van 2021 worden mooie jubileumevenementen geor ganiseerd. Het laatste weekend van augustus moet bijvoorbeeld een bomvol feestweekend worden met een reünie, toernooi en feestavond. In het najaar volgt een jubileum- veiling en loterij. Voor die tijd vin den vooral sportieve evenementen plaats, die coronatechnisch passen. De eerste is deze zaterdag al, de Visser Van Dam Penaltybokaal. Op Hemelvaartsdag volgt het Kuyper Blom Boardingtoernooi en Hooghoudbokaal. Verder wordt er volop doorgetraind en waar mogelijk onderling een wed strijd gespeeld. Vanaf 4 april mag iedereen gratis meetrainen tot het einde van het seizoen, zo ontdek jij of De Foresters ook bij jou past. Op pagina 8 vind je meer informatie. HEILOO - De Foresters is op 2 april jarig, dan is het exact 75 jaar geleden dat de Egels het levenslicht zagen. Echt feest zit er natuurlijk even niet in, maar de rood-witten wei geren bij de pakken neer te zitten. Trainen bij De Foresters Afgelopen jaren heeft De Foresters veel tijd en energie gesto ken in de voetbaltak. Zo trainen alle teams minimaal twee keer per week onder begeleiding van een gekwalificeerde trainer. Voor komend seizoen zijn vrijwel alle veertig trainers vastgelegd. Zij gaan werken aan het nog verder verbe teren van de trainingsmethodes met behulp van twee HJO’s (Hoofd Jeugdopleiding). Zo geeft De Foresters invulling aan het motto ‘Voetballen met plezier én ambitie voor iedereen’. 3 1 MAART 2 0 2 1 Sommige Happy Stones zijn net kleine kunstwerkjes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 9