Kruiswegstaties O.L.V. ter Nood I College Heiloo in beraad over Preventieakkoord! Kaasverkoopwagen in Heiloo Nu online bestellen bij Cafetaria De Eethoek r HELP DE k^HOPECA 12 Duur: 40 minuten. Burgemeester Romeyn ontvangt Horeca Kookboekuit de Regio HEILOO - Op vrijdag 9 april jongstleden mocht burgemeester Hans Romeyn een exemplaar van het mooie Horeca Kookboek uit de Regio in ontvangst nemen uit handen van Sylvia Blok en Judith Pronk. De lokale horeca uit Heiloo, Egmond, Limmen en Bergen heeft de handen ineengeslagen. Sylvia: “De horeca heeft echt zijn best gedaan om tussen alle bestellingen en takeaway menu’s door een goed gerecht aan te leveren met mooie foto’s. Zij hebben de favoriete gerechten van henzelf en de gasten gebundeld in het kookboek. Burgemeester Romeyn: “Ik ben zelf niet zo’n kok, maar ik geniet graag van een heerlijke maaltijd van de lokale horeca. En dit kookboek vind ik een ontzettend leuk initiatief.” Het kookboek kost 14,95 en is inmiddels te koop bij geselecteerde verkooppunten en de deelnemende horecabedrij ven. De winst uit de verkoop van het kookboek wordt verdeeld onder de deelnemende restaurants. 1 0 UITKIJKPOST 14 APRIL 2021 Bestuur Sportraad Heiloo S[I V.l.n.r.: Wouter, Thijs, Lex, Dave, Sieb en Jonas van Cafetaria de Eethoek. Foto: Ilse Bloemendal U kunt de route dagelijks wandelen van 09.00 tot 19.30 uur. Start: Kruiswegstatie 1 start tegenover de ingang van de Bedevaartkapel. Parkeren: aan de Kapellaan. Deelname is gratis, maar uw donatie is welkom. Cafetaria De Eethoek staat al jarenlang bekend om de hoge kwa liteit snacks, frites, salades, schotels en catering. Hoe krijg je diezelfde Kinderen die een goede start maken en daar hun leven lang profijt van hebben. Actieve volwassenen, die zo vitaal mogelijk hun pensioen in gaan. Ouderen die zo lang mogelijk mee doen in de samenleving. Dat is de ambitie van dit Nationaal Preventieakkoord. Een ambitie die we met z’n allen waar willen maken, toch? HEILOO - Via een wandelrou te op het Heiligdom van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo kunt u de kruisweg op een bij zondere wijze beleven. De kruisweg leidt u langs 15 afbeeldingen (staties) uit het lij densverhaal van Christus. Bij iedere statie kunt u met uw mobiele tele foon een QR-code scannen waar mee u een korte uitleg krijgt over de voorstelling, gevolgd door een over weging die u helpt om het verhaal op uw eigen leven te betrekken. Het verhaal mag dan al meer dan 2000 jaar oud zijn, u zult ervaren dat het nog steeds actueel is. Een ver haal van alle tijden dat ook in onze tijd nog steeds heel veel mensen inspireert. kwaliteit en beleving bij de mensen thuis? Niet alleen fysiek, maar ook online. Dave’s visie en jarenlange ervaring in de cafetaria in combina tie met Iwan’s 20-jarige ervaring op het gebied van e-commerce, food- fotografie en marketing bleken de start van een unieke samenwerking en de nieuwe bestelsite www.eet- hoekheiloo.nl. Er is veel tijd besteed aan de gebruiksvriendelijkheid van de website en de fotografie van de gerechten, dus what you see is what you get. Het bezorgtijdstip is duide lijk aan te geven en zal vooralsnog alleen in Heiloo plaatsvinden. De reden hiervoor is dat wij de kwa- Echter, vanwege capaciteitsge brek wilde de gemeente Heiloo Op aandringen van de Sportraad gaat de gemeente het genomen besluit heroverwegen, het staat nu op de agenda van het collegeoverleg op 13 april. We gaan ervan uit dat het college zich realiseert dat het belangrijkste leerpunt van de pan- demie een gezonde leefstijl is en dat dit in het besluit terug te vinden is! liteit willen leveren die u van De Eethoek gewend bent. De door Iwan’s bedrijf ontwik kelde website past in het plaatje van de toekomst en de weg die eigenaar Dave van Westerop is ingeslagen. Dave is zelf al ruim twintig jaar ver bonden aan Cafetaria De Eethoek, de bekende zaak in Het Hoekstuk. Hij kent de klanten en is zich ervan bewust dat dit een riante aanvulling is op de reeds bestaande service. Wij bezorgen in heel Heiloo gratis bij een bestelling vanaf 25. Bestel nu op www.eethoekheiloo.nl Kaaswebshop Op het plein voor winkelcentrum ’t Loo is voor klanten genoeg ruimte om 1,5 meter afstand te houden. Op dinsdag staat de verkoopwagen bij het Stationsplein in Heiloo. Op vrij dag en zaterdag bij winkelcentrum ’t Loo in Heiloo. De andere dagen zijn medewerkers van Delekkerstekaas. nl druk om online kaasbestellingen klaar te maken. Uitgever Sylvia Blok (l) en Judith Pronk (o.a. sponsorwerving) overhandigen een exemplaar aan burgemeester Romeyn. Foto: Sanne Kaandorp-Klaver Om in aanmerking te komen voor het uitvoeringsbudget voor het lokaal Preventieakkoord of een lokale preventieaanpak in 2021 is een positief advies van de kern groep Lokale Preventieakkoorden noodzakelijk. De laatste mogelijk heid voor het aanvragen van advies voor het uitvoeringsbudget van 2021 is 30 april 2021. Het indienen van een aanvraag voor het uitvoerings- budget kan tot uiterlijk 7 juni 2021. Onze dringende oproep aan het college van Heiloo maar zeker ook aan de andere BUCH-gemeenten: trek alles uit de kast, zet uw schou ders eronder en ga voor het lokale Preventieakkoord! Een gezonder Heiloo willen wij allemaal. Door de QR-code te scannen krijgt u uitleg over de betref fende afbeelding uit het lijdensverhaal van Christus. Foto: aangeleverd Er worden ook kruidenkazen van een kaasboerderij uit de buurt verkocht. Steeds meer mensen ont dekken de betere smaak van kaas die ter plekke gesneden wordt. Ook heeft de kaas die op markt verkocht wordt langer gerijpt waardoor de kaas een vollere smaak heeft. Daarnaast is de kaas ook nog eens scherp geprijsd. Klanten die voor twee weken tegelijk kaas kopen kunnen ter plekke stukken kaas vacuüm laten verpakken. Het Nationaal Preventieakkoord richt zich op het terugdringen van roken, overgewicht en overma tig gebruik van alcohol en drugs, vanuit de wetenschap dat hiermee heel veel lichamelijke én geeste lijke problemen voorkomen kunnen worden. Daarnaast is er ook een Nationaal Sportakkoord gesloten. Bijna alle Nederlandse gemeen ten hebben inmiddels een lokaal Sportakkoord gesloten, zo ook Heiloo. De volgende stap is, wat de Sportraad betreft, het sluiten van een lokaal Preventieakkoord. Het Preventieakkoord en het Sportakkoord zullen elkaar enorm versterken in het stimuleren van een gezonde leefstijl. De pandemie heeft ons laten inzien dat een gezon de leefstijl van groot belang is en de kans op ziek worden en zelfs overlij den kan verminderen. De pandemie heeft ook laten zien hoe belangrijk het is contact met elkaar te hebben en te kunnen bewegen. Afgelopen jaar is de omzet van de kaaswebshop Delekkerstekaas.nl explosief gestegen. In het pakhuis worden dagelijks honderden kazen gesneden en vacuüm verpakt en via PostNL bij consumenten thuisbe zorgd. Van oudsher wordt kaas op de markt als broodbeleg verkocht. Tegenwoordig kopen steeds meer mensen kaas op de markt om mee te koken zoals Parmezaanse kaas of kaas om thuis te raspen. Daarnaast kopen klanten vaker verschillende stukjes kaas met een potje mosterd voor een borrelmoment thuis. geen aanvraag indienen voor het uitvoeringsbudget voor een lokaal Preventieakkoord, ondanks dat hier door verschillende betrok ken instanties BUCH-breed op was aangedrongen. Een standpunt dat destijds ook was ingenomen bij de aanvraag van het uitvoeringsbudget voor het lokaal Sportakkoord. HEILOO - Een zo gezond mogelijk Heiloo... Dat willen wij bereiken! HEILOO - Na een zorgvuldige voorbereiding is sinds begin april het bestellen en afhalen van uw frites, snacks, brood jes, milkshakes en menu’s een fluitje van een cent geworden. Ondanks de coronacrisis zijn er gelukkig nog ondernemers die kansen zien. Twee van deze ondernemers zijn Dave van Westerop van Cafetaria De Eethoek en Iwan Bronkhorst. HEILOO - Elke dinsdag, vrijdag en zaterdag staat de kaasverkoopwagen van Delekkerstekaas.nl in Heiloo. Vanuit de kaasverkoopwagen wordt met name Hollandse kaas verkocht die ambachtelijk gemaakt wordt op de kaasboer derij. Steeds meer mensen ontdekken de betere smaak van kaas die ter plekke wordt gesneden. Foto: nickfranken.com

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 12