Veiligheid voor alles op gevaarlijke kruising Egmond-Binnen Landelijke collecte Kinderhulp van 19 t/m 24 april Waar een molen is, is Stan 13 Ooievaar neemt nest Ter Coulster in gebruik 4 UITKIJKPOST 14 APRIL 2021 eens. Hij wil vooral vooruitkijken. Dat er verwarring is ontstaan is niet zo gek: als het over molens gaat dan komt de 14-jarige Stan al gauw in beeld. Molens zijn zijn passie en hij heeft niet alleen zijn eigen molen maar wordt regelmatig ingescha keld bij het renoveren van andere molens, zo ook bij de molen die onlangs op “t Stet is geplaatst. Molen De Mol is nog in renova tie en staat in de werkplaats van Stan en zijn vader. Deze wordt op een later tijdstip geplaatst aan de Zuideinderweg. Als het eenmaal zover is zal De Uitkijkpost uitge breid aandacht besteden aan de offi ciële opening. Rotonde slechts een van de opties Wat de exacte oplossing voor deze kruising wordt, is officieel nog niet bekend. Een rotonde is zeker een optie die wordt meegenomen, maar er zijn meerdere mogelijkhe den. Het aanleggen van een roton de blijkt niet zo eenvoudig als het lijkt, ook daarvoor gelden spelre gels en beleidsregels. Momenteel buigen verkeersexperts van de gemeente en provincie zich hier over. Het blijft in die zin maatwerk. Voorop staat dat de aanpassing in belangrijke mate moet bijdragen aan de verkeersveiligheid op dat stuk van de N512. HEILOO - Van 19 tot en met 24 april 2021 is de landelijke col lecteweek van Nationaal Fonds Kinderhulp. Na een jaar waarin collectanten de straat niet op konden, hopen we dit jaar wél langs de deuren te kunnen gaan met als doel: een volle collecte bus. Want in ons land groeien ruim 300.000 kinderen op in armoede. En dat aantal groeit. Kinderhulp is er voor de ruim 300.000 kinderen tot 21 jaar die in Nederland opgroeien in armoede. Deze kinderen maken er het beste van, maar merken altijd en overal dat er thuis niet genoeg geld is. Kinderhulp helpt met iets groots of iets kleins. Toch mee kunnen komen met school dankzij een lap top, een sinterklaascadeautje, een zorgeloos dagje uit, of een goed paar passende schoenen. Dingen die heel vanzelfsprekend lijken, maar dat niet zijn wanneer je opgroeit in armoede. Met een collectebus op pad gaan is (behalve in een lockdownpe- riode) goed mogelijk: voldoende afstand houden aan de deur kan prima. Maar als we iets geleerd heb- Met de gedeputeerde Jeroen Olthof wil de wethouder als ambassadeur verkeersveiligheid van de regio Alkmaar het aantal verkeersonge vallen verminderen. Zijn advie s? Tijdens het autorijden met één ding bezig te zijn. Bescherm jezelf tegen afleiding in het verkeer! ben het afgelopen jaar is het dat col lecteren ook op andere manieren kan, zoals kaartjes verspreiden of een digitale collectebus aanmaken. Iedere gevulde collectebus, in welke vorm ook, is enorm welkom. Loop je ook mee? Met jouw tijd maak je écht een Foto: Bart van der Feen de Lille HEILOO - Bart van der Feen de Lille maakte deze foto van de ooievaar op het nest van Landgoed Ter Coulster. Deze ooievaar is in 2018 gebo ren in Heemstede. Voorgaande jaren zaten er ooievaars uit Amsterdam: Vondelpark en Natuurpark Vrije Geer. Ook zaten er diverse ooievaars zonder ring op het nest. Vorig jaar werd er zelfs een ooievaarspaar gespot op het nest bij boerderij Ter Coulster. Helaas werd het paar verjaagd door de nijlganzen. Hopelijk kan deze ooievaar langer op het nest ver blijven. Voor meer informatie over Kinderhulp en de collecte zie www.kinderhulp.nl verschil voor een kind dat opgroeit in armoede. Aanmelden kan bij Lissy van ’t Voort, tel. 06-41696676 of via collecte@kinderhulp.nl Hoe meer collectanten, hoe hoger de collecteopbrengst, hoe meer kinderen we kunnen helpen. Een avond collecteren kost slechts een uur of twee en de inhoud van de collectebus is al snel goed voor een mooie pakjesavond voor drie kin deren, een fijne jas, een zorgeloos dagje uit inclusief openbaar ver voer of een bijdrage voor een eigen (tweedehands) fiets. Petitie Anouk Hollenberg Afgelopen week heeft Anouk meer dan de 1.000 verwachte handte keningen voor de petitie binnen gekregen. Met deze petitie wil zij aandacht voor de gevaarlijke ver keerssituatie bij haar om de hoek. “De reacties op mijn petitie zijn gelukkig vooral positief, maar niet iedereen ziet deze situatie als een gevaarlijke kruising. Een klein aan tal mensen buiten Egmond-Binnen is kennelijk bang voor verkeerssi tuaties zoals op de Hoeverweg bij de rotonde bij De Weidjes. Vooral Duitse toeristen stoppen daar voor fietsers en voetgangers waardoor aanrijdingen plaatsvinden. Mijn petitie kan dit rijgedrag niet veran deren, daar zijn autobestuurders zelf verantwoordelijk voor. Met alle handtekeningen wil ik de pro vincie laten zien dat de feitelijke verkeerssituatie veranderd moet worden. Begin mei wil ik mijn peti tie aanbieden aan de provincie”, aldus Anouk. Wilt u de petitie steu nen? Dat kan via www.petities.nl Tekst: Pauline de Vries “Op het moment dat we weten wat de oplossing wordt, kunnen we ook de termijn van uitvoering noemen. De ene aanpassing is minder ingrij pend dan de andere. Vervolgens moet de daadwerkelijke uitvoering worden ingepland. Daar gaat niet een hele lange termijn overheen, tenzij het qua infrastructuur heel ingrijpend wordt. Dan krijgen we te maken met vergunningen en onder zoeken en een langere termijn”, aldus de wethouder. EGMOND-BINNEN - De gesprekken over de kruising van de Randweg (N512) en de Sint Adelbertusweg in Egmond- Binnen zijn op ambtelijk niveau inmiddels gevoerd binnen de gemeente Bergen. Er ligt sinds kort een ambtelijk advies bij Jeroen Olthof, gedeputeerde Mobiliteit en Bereikbaarheid van de provincie. Voldoende draagvlak voor snel le uitvoering “Er is binnen de gemeente en de provincie, eigenaar van deze weg en opdrachtgever voor het herzien van deze verkeerssituatie, geluk kig voldoende draagvlak voor het probleem; deze kruising moet snel overzichtelijker en veiliger! De gesprekken over deze kruising heb ben helaas al te lang stilgelegen door onder andere de wisseling van de wacht binnen de gemeente én de provincie. Hoe we die veilige situatie creëren en kunnen garan deren, bespreken we in de komen de weken. Ik heb ervoor gezorgd dat er een goed en duidelijk voor stel bij de heer Olthof ligt. Wanneer alles hem duidelijk is, is het een kwestie van een afspraak maken. Het zou relatief snel moeten kun nen gaan met de besluitvorming en de uitvoering.” “Ik verwacht binnen twee of drie weken met hem in gesprek te gaan over dit advies en eventuele nood zakelijke aanpassingen. Mijn open vraag naar de provincie daarin is: wat is er nodig om deze oversteek aanzienlijk veiliger te maken? Ik zal daarin beklemtonen dat een snel besluit en een snelle uitvoe ring van groot belang zijn, zeker na het meest recente ongeluk.” Aan het woord is Erik Bekkering, wet houder van de gemeente Bergen met in zijn portefeuille Verkeer en Vervoer. Met het spreekwoord ‘als het bijna kalf verdronken is, dempt men de put’ is hij het niet helemaal De recent gestarte petitie van Anouk Hollenberg uit Egmond- Binnen is niet specifiek de aanlei ding voor de huidige gesprekken tussen de gemeente en de provin cie. “Het helpt wel als burgers hun stem laten horen. Dat zorgt voor het eerdergenoemde draagvlak om het probleem nu snel aan te pak ken. De meeste weggebruikers zijn bewoners van de Egmonden en omstreken. Niet alleen de verkeers situatie, ook de gebruikers van deze weg met hun rijgedrag zijn verantwoordelijk voor de veilig heid op deze gevaarlijke kruising. Een ongeluk zit vaak in een klein hoekje”, aldus Erik. LIMMEN- In het artikel dat wij plaatsten op 7 april over Stan Baltus, leerling-molenaar en eigenaar van molen De Mol is een fout geslopen: de geplaatste foto is niet molen De Mol maar de molen aan ’t Stet. Deze molen behoort toe aan de gemeente en Stan heeft onlangs geholpen om deze molen te renoveren. Stan Baltus met zijn eigen molen ‘De Mol’. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13