Sport Meetingpoint Zevenhuizerlaan ADVERTEER Hartf werken, harder genieten op onze contact pagina! 7 ■y' R en profiteer van een voordelig tarief met maximale plaasting in de Uitkijkpost voor info: verkoop@uitkijkpost.nl - HJ. Bonnema - J 1 UITKIJKPOST 14 APRIL 2021 Vervolg van de voorpagina Een impressie van het buitensporttoestel. Foto: aangeleverd Peter helpt al ruim 30 jaar men sen met een beperking om hun weg en plekje in de sport makke lijker te kunnen vinden. Behalve de G-Sportfoundation Palestra Sports zijn ook Hattrick Zorg IOB bij het project betrokken. Dat de uitwerking van een goed idee niet altijd even makkelijk is, blijkt gaandeweg. Van vergunningen tot aanpassingen in het kader van vei ligheidsnormen. Gelukkig kan het project niet alleen rekenen op de steun van de gemeente Heiloo maar participeert de gemeente hier ook fysiek in. Nu het grootste deel van de investering rond is, is gestart met de feitelijke realisatie. Peter: “Als ik in het dorp een van de G-sporters tegenkom vragen ze me steevast wanneer ze weer mogen sporten. Binnensporten is nog geen optie, maar buiten zou dat natuurlijk wel kunnen. Juist voor deze kwetsbare groep sporters is het zo belangrijk dat ze weer lekker kunnen bewegen en elkaar kunnen ontmoeten. Lokale steun en samenwerking “Via via zijn we in gesprek gekomen met Dura Vermeer en hun onder aannemer Hink Bestratingen. Deze lokale ondernemers hebben beslo ten het leuke initiatief een flinke steun in de rug te geven. Zij zijn begonnen de plek waar het buiten- Stand van zaken Inmiddels is het straatwerk in orde en worden de fundatie-ele- menten geplaatst. Met hulp van de G-sporters wordt het basisframe gemonteerd, de onderdelen lig gen klaar en zijn door hen reeds voorgesorteerd (zie foto). Door de G-sporters hierbij te betrekken, wordt het voor hen tastbaar en ook meteen ‘hun’ plek. Na montage van het basisframe wordt de DuraSafe vloer aangebracht en worden hulp stukken definitief geïnstalleerd. De verwachting is dat het toestel eind april gereed is en het zal vooruitlo pend op de officiële opening direct gebruikt worden voor buitentrai- Het grootste deel van de investeringen voor dit mooie project is door Palestra Sports zeker gesteld, waaronder ook het beheer en de jaar lijkse exploitatie voor de lange periode valt. “Echter, zonder extra steun krijgen wij het project niet verantwoord af en kunnen we niet starten met de uiteindelijke bedoelde sportactiviteiten/-plannen. Wij zijn dan ook nog naarstig op zoek naar partners/sponsoren die ons daarbij wil len en kunnen helpen”, vertelt Peter. “Door uitgestelde betalingen kun nen we zover komen als boven omschreven, maar er is dus nog een fors financieel gat dat we hopen te kunnen dichten. Draagt u ons project een warm hart toe en wilt u ons een financieel steuntje in de rug geven? U kunt een bijdrage overmaken op NL46 INGB 0004944252 ten name van G-Sportfoundation, onder vermelding van ‘Sport Meetingpoint’. ningen. Als de coronamaatregelen het toelaten kunnen dan ook de G-sporters hun training weer oppak ken met behulp van het buitensport- toestel. Aansluitend wordt het Sport Meetingpoint verder ingericht met een start- en finishplek, fietsenstal ling, verlichting, vlaggenmasten etc. De verwachting is dat eind mei/juni alles gereed is. Dan zullen ook de plannen met activiteiten door jonge sporters voor ouderen en buiten sport verder vormgegeven worden. Uiteindelijk zal dat ook het moment zijn waarop het Sport Meetingpoint officieel wordt geopend. We willen het sporttoestel dan ook zo snel mogelijk af hebben en ver trouwen het financiële gat snel te kunnen dichten.” sporttoestel wordt geplaatst kos teloos bouwrijp te maken en het straatwerk aan te leggen. Ook voor de gecertificeerde valdempende vloer schoot een lokale ondernemer ons te hulp. Het bedrijf sofSURFA- CES, gespecialiseerd in valbescher- ming onder buitenspeeltoestellen, heeft aangeboden een DuraSafe rubbervloer te leveren. Deze wordt in eigen beheer en op aanwijzingen van het bedrijf aangelegd zodat de De G-Sportfoundation had reeds een duurzame band met Palestra Sports vanwege de overname van de Stichting TCH. Peter vertelt vol passie over het project. “Omdat wordt ingezet op sport en bewegen voor iedere inwoner van Heiloo, hebben Hein Jan Bonnema van Palestra Sports en ik het project ingebracht in het Sportakkoord van Heiloo en is het met enthousi asme ontvangen. Tijdens de uitwer king van het project werd voor mij steeds helderder hoe mooi dit com bineerde met de duurzame fitness- overeenkomst die ik reeds voor de grote groep G-sporters bij Palestra Sports had geregeld.” certificering gewaarborgd is incl. garantie en jaarlijkse HIC-keuring. Kortom, een stukje samenwerking van lokale ondernemers in optima forma!” Om het Sport Meetingpoint en het toestel ook toegankelijk te maken voor de sporters met een visuele beperking worden momen teel gesprekken gevoerd met TG-Lining, eveneens een lokaal bedrijf en specialist in geleideroutes voor blinden en slechtzienden. G-sporter Eric kwam helpen de onderdelen van het toestel te sorteren en klaar te leggen voor montage. Foto: Peter Guit F

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7