Hondentraining staat stil PC Consultance COLUMN bedrijf belicht 5 Eigen parkeerplaats? Michiel Ullers Multidisciplinair in ICT-dienstverlening voor thuis en op de zaak UITKIJKPOST Johan, Marleen en Jeroen. Aangeleverde foto Tekst: Linda van Rozendaal Tekst: Dirk Kaan In 1999 begint Johan (40) vanuit huis met het op maat maken van computers en de verkoop van pc’s en andere hardware. De hobby begint echter in korte tijd op werk te lijken. Johan richt in 2003 PC Consultance op en na verloop van tijd neemt het bedrijf zijn intrek in het Willibrordus Business Centrum aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Tot op de dag van vandaag hel pen Johan en zijn collega’s bij vele soorten ICT-problemen en vraagstukken waarbij ze oplossingen op maat creëren voor de lange termijn. U kunt via de website of telefonisch een afspraak maken. Wij zijn op werkdagen van 09.00 tot 17.30 bereikbaar en op afspraak ook ’s avonds beschikbaar. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Bijna thuis! Zondagavond rijden we de straat in, nog net voor de avond klok. Hé, er staat een auto gepar keerd voor onze deur. Onhandig, maar ja, het zijn openbare parkeer plaatsen en het gebeurt wel vaker. Ach, meestal is die auto snel weer weg en kan ik mijn eigen auto lek ker voor de deur parkeren. Dat wil len we toch allemaal. Echter, maandagavond staat die auto er nog steeds en mijn auto dus om de hoek. En op dinsdag ook nog. Sterker nog, hij staat er zelfs de hele week. Ik word er een beetje chagrij nig van. Het slaat natuurlijk nergens op want iedereen mag daar gewoon parkeren en mijn eigen auto staat 20 meter verderop, maar toch. Dat was nu juist zo lekker toen we vanuit Amsterdam hierheen verhuisden. Gewoon je auto voor de deur i.p.v. op een gracht 15 minuten verderop. Even kijken of ik kan zien waar de auto vandaan komt. Onder het num merbord is te zien dat de auto uit Eindhoven komt. Misschien is de Wie doet nu zoiets? Parkeer hem dan even verderop, daar zijn alge mene parkeerplaatsen en heeft niemand er last van. Ik besluit een briefje te schrijven met een keurige tekst erop en doe die onder de rui tenwisser. Misschien helpt het, maar vooralsnog staat de auto er gewoon. Ik merk dat het me blijft storen. Kortom, parkeert u uw auto iets langer? Let dan even op, want een beetje rekening met elkaar houden helpt. Ik zal vanaf nu ook opletten waar ik mijn auto zet. Hopelijk weer snel voor mijn eigen deur. auto wel gestolen en hier gedumpt? Snel even checken bij de RDW, maar dat blijkt niet het geval te zijn. Even vragen in de buurtapp, maar geen van de buurtjes heeft logees of kent de auto. Toch wel raar. Lessen De Veiligheidsregio NHN houdt zich streng aan de regels van de rijksoverheid. Uit die regels blijkt dat hondenscholen in principe een publieke plaats zijn en daarom gesloten. Wat wel mogelijk is, is om op een openbare plaats zoals in een park of bos een-op-eentraining te geven aan het baasje en de hond. Op de openbare plaats gelden verder de gewone regels rond groepsvorming. KCWF houdt nauw contact met de betrokken ambtenaren van de ver schillende gemeenten. Het is duide lijk dat de gemeenten wel proberen KCWF ter wille te zijn, maar zij zijn gebonden aan de regels. Coronapups In de media is het afgelopen jaar veel aandacht geweest voor de zogenaamde coronapups. De toe stroom van pups is enorm en men sen die een hond willen kopen wor den gewaarschuwd voor pups van broodfokkers. Een goede socialise ring is echt nodig en mag niet onder schat worden. Ook niet in deze las tige periode waarin iedereen veel thuis is. Socialisatie legt de basis voor een stabiele hond. Dat er nu minder prikkels zijn, heeft invloed op het gedrag van een jonge hond. Een slecht gesocialiseerde hond kan voor de rest van zijn leven angs ten ontwikkelen. Die angst kan zelfs leiden tot angstagressie, waardoor een maatschappelijk probleem ont staat. Want angstige gefrustreerde honden die niet goed worden bege leid, worden vaak een probleem voor hun omgeving. En dus is het Een slecht gesocialiseerde hond kan voor de rest van zijn leven angsten ontwikkelen. Aangeleverde foto in het belang van zowel de hond als de eigenaar dat de trainingen zo snel mogelijk weer kunnen worden opgepakt. KCWF hoopt van harte dat er na 28 april weer gestart kan worden met de trainingen. KCWF is een club waar elke hond en baas samen welkom zijn om te leren. Daarbij staan het plezier en een positieve verstandhouding tussen baas en hond centraal. Voor iedere hond, ongeacht ras, mix, leeftijd en opleidingsniveau, kun je bij de KCWF een geschikte cursus of een uitdagende sport vinden. Naast trainingen, cursus sen en sporten organiseert de KCWF ook evenementen, shows en wedstrijden. De KCWF bestaat al sinds 1959 en is erkend door de Raad van Beheer. De KCWF heeft vijf trainingsloca- ties: Den Helder, Heerhugowaard, Heiloo, Hoorn en Schagen. Er is er dus altijd één in de buurt. Kijk op www.kcwf.nl voor meer infor matie of volg ons op Facebook. KCWF: Actief, Deskundig, Dichtbij en Leuk Kennemerstraatweg 464, 2.43 1851 NG Heiloo, tel. 088 - 55 22 770 info@pcc.nl, www.pcc.nl Sinds anderhalf jaar levert PC Consultance ook simkaarten en mobiele abonnementen. “Geheel coronaproof heeft de klant diezelfde werkdag het hele traject met ons doorlopen en kan deze zorgeloos bellen”, ver telt Johan. ”Wij geven objectief advies, zowel bij het verlengen als bij het afsluiten van een nieuw abonnement. Tevens kunnen klanten een nieuw mobiel toestel bij ons aanschaffen, deze is vaak binnen enkele werkdagen geleverd.” verstevig je de band met je hond. Samen met je hond bezig zijn is niet alleen voor de eigenaar belang rijk. De hond vindt het ook leuk om samen met de eigenaar bezig te zijn. Gelukkig hebben de meeste leden begrip voor de situatie, dat is fijn. KCWF wordt draaiende gehouden door ongeveer 100 vrijwilligers. Hierdoor is het mogelijk de cursus prijzen laag te houden. Wij vinden het als vereniging belangrijk dat deze lessen toegankelijk blijven voor iedereen.” Ook bedrijven zijn bij PC Consultance aan het juiste adres voor nage noeg al hun ICT-wensen. “Kleinzakelijke- en mkb-bedrijven vinden in ons de meest complete ICT-partner. Wij bieden een ‘one-stop-shopping’ principe, waarbij het ontzorgen van de klant centraal staat. Zo kan een ondernemer dus doen waar hij goed in is en zorgen wij dat het ICT- technisch allemaal werkt. Denk hierbij aan pc’s of Apple computers onderhouden, webhosting en e-mailhosting leveren of het inrichten en leveren van Office 365 Google-clouddiensten. Daarnaast registreren wij domeinnamen en leveren wij professionele internet- en wifi-oplos- singen. Ook voor clouddiensten en backup-oplossingen zijn klanten bij ons aan het juiste adres.” Niets is onmogelijk PC Consultance kan bogen op meer dan 20 jaar ervaring. Johan: “Wij zijn Microsoft Silver Partner® en Apple Reseller® en leveren de beste kwaliteit producten naar ieders wens en budget. We zijn trots dat we mensen zo breed kunnen helpen. Wij kijken niet naar beperkingen, maar liever naar alle mogelijkheden die er zijn of gecreëerd kunnen worden. Hiermee willen wij de klant de beste service en meest com plete dienstverlening bieden.” Veiligheid Margreet: “Wij kunnen ons nog steeds niet vinden in de argumenta tie dat hondenscholen gebruik zou den maken van de publieke ruimte. De KCWF maakt geen gebruik van de openbare/publieke ruimte. Wij gebruiken onze eigen velden. In Heiloo/Akersloot is ons veld bij voorbeeld helemaal afgebakend. Het advies van de gemeente om op een parkeerplaats een-op-eenlessen te verzorgen, is voor ons geen vei lige optie. Niet veilig voor de cursist, niet veilig voor de jonge hond en niet veilig voor onze instructeurs. Voor KCWF is het jammer genoeg ook niet mogelijk om alle cursisten privéles te geven. Dat wordt een veel te zware belasting voor de vrij willige instructeur.” Particulier en zakelijk Multidisciplinair in ICT-dienstverlening. Deze term dekt de lading van alle werkzaamheden die PC Consultance kan uitvoeren. Johan: “Voor particulieren leveren wij alles wat te maken heeft met automatisering in en rond het huis. Dit kan zijn: mobiele telefonie of het onderhouden en repareren van Apple-producten. Men weet ons ook te vinden voor de meest uitleenlopende zaken zoals domoticasystemen. Denk hierbij aan het met een app bedienen van je verlichting en gordijnen of bijvoor beeld draadloze Sonos® speakers perfect instellen en kalibreren. We komen graag bij de mensen aan huis, ook is de klant ‘op afspraak’ van harte welkom op ons kantoor. De koffie staat klaar.” De coronacrisis treft KCWF hard. “Wij zijn een kynologische vereni ging waar normaal veel activiteiten plaatsvinden. Zo verzorgen wij aller lei cursussen, maar we organiseren ook lezingen en wedstrijden”, aldus Margreet. “Wij vallen vaak niet onder de verschillende subsidies en regelingen. Dat financiële ver haal is natuurlijk vervelend, maar wij vinden het veel vervelender dat de jonge honden en de eigenaren geen les krijgen. Tijdens de lessen Margreet Marsman van KWCF: “Voor de zekerheid gingen we in gesprek met de gemeenten waar wij actief zijn. En wat bleek? Hondenscholen mochten helemaal niet open.” En zo kwam er na twee weken opnieuw een eind aan de net opgestarte trainingen. “Deze uit spraak kwam als een verrassing”, vertelt Margreet. “Na de vorige lockdown mocht de KCWF weer in kleine groepjes lesgeven, wij hante ren de regels zoals die gelden voor sportverenigingen. De cursisten staan minimaal op anderhalve meter afstand van elkaar en de instructeur houdt nog meer afstand. En zo gin gen we dus ook nu weer van start. Helaas was dat van korte duur.” HEILOO - Toen half maart werd aangekondigd dat er weer met vier personen buiten mocht worden gesport, pakte ook de Heilooër afdeling van de Kynologenclub West Friesland (KWCF) haar activiteiten weer op. Enthousiast werden de ver schillende hondentrainingen weer opgepakt, uiteraard met inachtneming van de geldende maatregelen. 21 APRIL 2021

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5