De Historische Gratis omruilactie rolcontainers Online voorleesfeestje in Bibliotheek Heiloo Vereniging Heiloo De Bauers: Bestemming Onbekend bij Onze Lieve Vrouw Ter Nood 15 Voorlezen en daarna samen knutselen Met vertrouwen kijkend naar de komende tijd UITKIJKPOST 28 APRIL 2021 samen (online) aan de slag! Vriendschap We lezen voor uit het prachtige prentenboek De fijnste plek van de wereld van Petr Horacek, waarin vriendschap een grote rol speelt. Na afloop gaan we samen knutse len. Vraag dus vooraf je knutseltas aan, dan gaan we na het voorlezen HEILOO - Wat zou het mooi zijn om binnenkort de deuren van het museum weer te kunnen openen om u te verwelkomen en om u al het moois te laten zien. De permanente tentoonstelling over de Stolpersteine is en blijft Teken- Heiloo, Bestel je voorlees/knutseltas Als je je uiterlijk 3 mei op geeft via www.bibliotheekheiloo.nl, dan staat er vóóraf een knutseltas voor je klaar in de bibliotheek, met extra voorleesboeken en alles wat je nodig hebt om mee te doen (we nemen contact op voor een tijdstip om de tas op te komen halen). Kijk op www.bibliotheekheiloo.nl voor alle informatie en de link om mee te kijken. ook actueel. In de tentoonstelling worden de foto’s getoond en de ver halen verteld van de omgebrachte Joodse inwoners en onderduikers van Heiloo. Zoals elk jaar zullen de 26 stenen die geplaatst zijn in het dorp weer door enkele vrijwilligers gepoetst worden. Zodat als u dit jaar zelf langs de 26 Stolpersteine zou willen fietsen, de stenen weer fraai en opvallend aanwezig zijn. Met één telefoontje kunt u een publicatie met de route en de verhalen over de Stolpersteine thuisbezorgd krij gen. Het nummer is: 06-51718363. Het boekje kost 5. Pinnen kan. En mocht u nog geen lid zijn van de Historische Vereniging en deze wil len steunen, dan kan dat via hetzelf de nummer. De Bauers reizen elke week zon der vooraf te weten waarheen naar een voor hen onbekende wereld af. Ze dompelen zich onder in de levensstijl van de mensen aldaar. De Bauers, die al eerder reisprogram ma’s maakten, komen in het pro gramma terecht op plaatsen waar ze nog nooit van hadden gehoord en ontdekken die op eigen wijze. Grote of kleine rolcontainer kiezen De keuze voor een grote of kleine restafvalcontainer kan lastig zijn. Elke 3 weken uw 140-litercontainer laten legen is uiteindelijk duurder dan elke 6 weken een 240-litercon- tainer legen. Rekent u daarom goed uit hoe vaak u de containers aan de weg zet. Pmd-afval zelf wegbrengen Als u uw pmd-container inle vert, dan moet u zelf uw pmd-afval inleveren in een transparante zak. Onze Lieve Vrouw Ter Nood In één van de afleveringen belan den Frans en Mariska Bauer op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo. Zij verblijven twee dagen op de Maria bedevaartplaats en leven mee met de zusters, pries ters en andere gasten. De Bauers bezoeken o.a. de Heilige Mis en ervaren de rust van het Heiligdom. Ook ontmoeten ze de verschillende bezoekers en vrijwilligers U mag het pmd-afval niet bij uw restafval gooien. Wegbrengen van pmd-afval kan bij de milieustraat of weggooien in één van de openbare pmd-containers in het dorp. De Bauers: Bestemming Onbe kend is vanaf 28 april iedere woens dag om 20.30 uur op RTL 4 te zien en de aflevering van het Onze Lieve Vrouw ter Nood wordt op 26 mei as. uitgezonden. gen, hadden wij niet meer het idee verrast te kunnen worden. Niets bleek minder waar! Zelfs dicht bij huis zijn er levensstijlen die ons wis ten te verbazen!” U kunt uw wijzigingen doorge ven van 21 april tot en met 7 mei via de speciale website www.buch. mijncontainer.nl Bauer en zijn vrouw reisden eer der voor verschillende televisiepro gramma’s al af naar de Verenigde Staten, China en Argentinië. Minstens eenmaal per jaar worden de 26 Stolpersteine in Heiloo door enkele vrijwilligers van de Historische Vereniging gepoetst. Deze foto is gemaakt in 2019. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf 21 april heb ben inwoners van Heiloo de mogelijkheid om de rolcontainer om te wisselen. U kunt van for maat wisselen (restafval of gft- container) of uw pmd-container inleveren. De omruilactie start half mei en duurt enkele weken. U krijgt bericht wanneer we bij u langskomen. Mogelijkheden omruilen rol containers Restafvalcontainer omruilen: van groot (240 liter) naar klein (140 liter) of van klein naar groot. Gft-container omruilen: van groot naar klein of van klein naar groot Pmd-container inleveren: een kleiner formaat pmd-container kie zen kan niet. De Bauers houden zich uiteraard aan alle geldende coronamaatre- gelen. Het echtpaar heeft zin in het nieuwe programma. “Na kennis te hebben gemaakt met verschillende culturen op verre reisbestemmin- HEILOO - Frans en Mariska Bauer maken in hun nieuwe pro gramma De Bauers: Bestemming Onbekend kennis met verschil lende levensstijlen. In het RTL- programma dat vanaf 28 april te zien is, blijven ze ditmaal dich ter bij huis. HEILOO - Op woensdag 5 mei geeft Bibliotheek Heiloo een online voorleesfeestje, kom jij ook? Het feestje begint om 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom. Zo is daar de permanente tentoonstelling ‘De tijdlijn van Heiloo’ te zien en de tijdelijke tentoonstelling ‘75 jaar en Schildervereniging Tintoretto’. Een steeds uitgestelde tentoonstelling met historische documenten en kunstwerken van de leden van Tintoretto door de jaren heen. Frans en Mariska Bauer (links) doen voor hun programma ‘De Bauers: Bestemming Onbekend’ Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood aan. Aangeleverde foto In dit prentenboek staat vriendschap centraal. Aangeleverde foto Als u uw container wilt omruilen voor een andere maat, is dit het moment. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 15