Financieringsactie voor The Spot gaat van start COLUMN bedrijf belicht Haar Etage 5 Vervolg van de voorpagina: Later als ik oud ben Bhave maakt zijn beloftes waar Eerlijk advies tegen eerlijke prijzen UITKIJKPOST 28 APRIL 2021 Tekst: Loen van Gulick Tekst: Margreeth Anema Een coronaproof (haar)etage Op de prachtige etage aan de Herculesstraat komt haar tweede passie goed tot haar recht: de ruime en lichte kapsalon met als eyecatcher het fotobehang van een kleurige papegaai is prachtig gestyled. Terwijl je haar tot in de puntjes wordt verzorgd kom je hier volledig tot rust. Geen parkeerstress, makkelijk bereikbaar en coronaproof, want je hebt de ruimte helemaal voor jezelf en nog belangrijker: iedere klant gaat blij naar huis. “Want dat is waar ik het voor doe: als mijn klanten blij zijn dan ben ik dat ook”, aldus Sonja. Luisteren, overleggen en een eerlijk advies Mannen en vrouwen van jong tot oud kunnen bij Haar Etage terecht voor kleuren, knippen, föhnen en zelfs haarvriendelijke extensions. Sonja vindt het belangrijk om goed naar haar klanten te luisteren en geeft een eerlijk advies. “Een boblijn bij een gezicht met iets bol lere wangen raad ik af. Als je een langer gezicht hebt en je wilt volu me bovenop dan adviseer ik het volume eerder aan de zijkant van het gezicht te realiseren”, zo legt Sonja uit. Kortom, een kapsel moet bij je gezichtsvorm passen. Dus als je iets anders wilt met je haar maar je weet niet precies wat dan ben je bij Sonja aan het juiste adres. Als u ook eens iets anders wilt met uw haar maar u weet niet precies wat, of u wilt overleg over een kleuring, uw model of een product dat geschikt is voor uw haar, dan nodigt Sonja u van harte uit om eens een bezoek te brengen aan Haar Etage, want hier kunt u rekenen op een eerlijk advies. Ook over verzorgings- en stylingsproducten heeft Sonja nagedacht. Ze werkt met de producten van Bhave. Behalve de inwerktijd van de verf, die slechts 15 minuten is in plaats van 45 minuten, zijn alle producten vrij van parabenen en sulfaten. Er is keratine (een bouwstof voor je haar) in verwerkt en de producten zorgen voor een perfecte grijsdek king. “Van ieder product heeft Bhave er maar één: één gel, één haar spray en één shampoo voor bijvoorbeeld blond haar. De producten zijn uitgebreid getest en maken hun beloftes waar. Ook niet onbelangrijk: ze ruiken heerlijk”, aldus Sonja enthousiast. Kapster Sonja Haazelager, die sinds haar 15e in het kappersvak zit, is geen onbekende in Heiloo: tot voor kort was ze werkzaam in ons dorp maar door coronaperikelen maakte ze tijdelijk een uitstapje uit het kappersvak. “Het deed mij verdriet dat ik geen afscheid kon nemen van mijn klanten en in mijn emotie bedacht ik dat ik dan maar iets in interieurstyling wilde doen, mijn twee de passie. Maar ineens kwam daar mijn kans: ik werd getipt dat er een ruimte vrijkwam in Alkmaar en ik dacht: het is nu of nooit”, aldus Sonja die haar vak sinds september 2020 weer uit oefent met meer passie dan ooit tevoren. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Sonja Haazelager aan het werk op haar prachtige Haar Etage. Foto: Margreeth Anema Hoe gaat het Sportpark eruit zien? Sanne van Zelst (16): Het heeft veel verschillende onderdelen. En omdat de onderdelen asymmetrisch zijn, is er heel veel mogelijk. Delphine Schooneman (16): Zo is er een veld met doeltjes van ver schillende grootte. Er zijn trappen met ongelijke treden, schommels voor volwassenen, en klimrekken voor fitnessoefeningen. Sanne van Zelst, Delphine Schooneman, Amy de Lange, Maarten van der Molen en Denise Otto presenteerden het project The Spot tijdens de aftrap van de financieringsactie. Foto: Loen van Gulick Als ik later oud ben, zit ik dan verstild op de bank? Mijn hoofd verzwaard door de jaren en mijn gedachten zo licht dat ik ze niet meer kan vasthouden. Zal ik dan knikkebollen om negen uur ‘s och tends, voor de derde keer dezelfde krant openslaan en mij verbazen dat het alweer april is? Maar van welk jaar? Of zal ik kunnen bijbenen? Zal mijn agenda ondanks de vele jaren, of misschien wel dankzij, overvol zijn? Zal ik uitslapen, rijkelijk ontbijten en koffie drinken met gebak in het voorjaarszonnetje met mijn klein dochter? Als ik later oud ben, lopen de dagen dan in elkaar over, met als rode draad de stilte? Stilte door de drukte van mijn kinderen, die ver weg wonen en werken en bellen. Dat wel. Zal ik dan turen op de klok om te controleren of de tijd echt niet lang- Amy: De sportclubs krijgen waar schijnlijk nog trainingen over de sportfilosofie achter het ontwerp en hoe ze het sportpark kunnen gebrui ken in hun trainingen. Waarom hebben jullie meegedaan aan dit project? Sanne: Het leek me supervet als er een nieuwe plek kwam. Ik zag het zamer gaat dan vroeger? En wordt dan mijn avondmaal in aluminium folie tot aan de deur gebracht? Door een niet langer onbekende, want ze komen iedere dag. Zij wel. Of zal ik lunchen op het terras met een wijntje? Zal ik fietsen, elek trisch, langs de velden waar de bol len zoals ieder jaar weer bloeien? En ‘s avonds worden opgehaald door mijn zoon, om te komen eten. Op een doordeweekse dag. Zullen we samen lachen om vroeger? Als ik later oud ben, zal de avond dan beklemmen? Zal het duister drukken tegen de ramen en de stilte in huis niet te verdrukken zijn door het volume van de televisie? Of zit ik nog samen. Het later laat gelukkig nog even op zich wachten. Voor mij. Het biedt tijd genoeg om te zorgen dat een aantal dingen kunnen veranderen. Later als ik oud ben, laat er alsje blieft geen advocaat met slagroom, beige kleding, draaiorgelmuziek, polonaises en bingomiddagen meer zijn. Een aantal dingen kunnen verdwij nen. Verbeteren. Op de website spotheiloo.kentaa. nl (zonder www ervoor) kun je de plattegrond en het projectplan vin den. Hier kun je ook doneren of een inzamelactie starten. Herculesstraat 31 (1e verdieping) 1812 PD Alkmaar, 06 - 57770789 www.haaretage.nl, info@haaretage.nl FB/Insta: Haar Etage Hoeveel geld is er nodig? Maarten: We moeten minimaal 70.000 ophalen via sponsoring en crowdfunding. De gemeente ver dubbelt de donaties tot maximaal 50.000. Sanne: Mensen kunnen via de website doneren, of zelf een inza- melactie starten. Amy: Voor basisschoolgroepen 5 t/m 8 komt er een leuke actie. Iedere klas die minimaal 500 inza melt, krijgt als cadeau een feest met luchtkussens en stormbanen of lasergamen. En de klas die het meeste inzamelt, hoeft niet te kie zen, die krijgt allebei! meteen al helemaal voor me. Denise: Ik vind het soms best een drempel om vrienden thuis uit te nodigen. Zo’n plek is dan ideaal om met mensen af te spreken. Delphine: Het is een mooie plek geworden, waar je - zonder dat je het doorhebt - aan het sporten bent. Denise: En je ontmoet er ook makkelijk mensen. Je kan er gewoon in je eentje heen. En als er dan al andere mensen zijn, hebben ze vast wel iemand nodig om een even aantal te maken. Of anders een scheidsrechter. Amy: Het was heel interessant om aan dit project mee te doen. Ik denk dat ik mijn hele leven profijt ga heb ben van dit project. Wordt het geen hangplek waar jongeren voor overlast gaan zorgen? Denise Otto (14): Nee, het wordt zo’n mooie, kleurrijke plek! Iedereen ziet hoeveel moeite wij ervoor gedaan hebben. Dus ze zul len er echt wel voorzichtig mee omgaan. En de plek is niet alleen voor jongeren, maar echt voor jong en oud. Sanne: En voor niet- en minder- validen. Ook kan het park goed gebruikt worden om te revalideren van een blessure.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5