Heilooër medesamensteller van ‘Leve de boekhandel!’ Snoeikorven geplaatst HEILOO. l5i 1' DE ONDERNEMER BELICHT hl DE DAG DAT HET WEED NAG advocates 7 Carin’s Voetverzorging Schoof Marketing Advies HATUURLUK bcddaert I Tg UITKIJKPOST 28 APRIL 2021 Letselschade bij kinderen Website: www.carinsvoetverzorging.nl Website: www.schoofmarketingadvies.nl Tekst: Marije Smit Carin Sprenkeling, geboren en getogen in Heiloo, ruilde zo’n 5 jaar geleden haar werk zaamheden in de bouw in voor een eigen praktijk in voetver zorging. “Onze voeten zijn superbelangrijk in het dagelijks leven. We staan er immers een groot deel van de dag op en ze brengen ons overal naartoe. Daar mag je best zuinig op zijn en ik geef ze met Carin’s Voetverzorging de aandacht die ze nodig hebben.” Wat ga je doen op ‘de dag dat het weer mag’? “Ik mis op dit moment het lichamelijke contact het meest. Als een nieuwe klant binnenkomt vind ik het fijn om een hand te geven en mijzelf voor te stellen. Personen die mijdierbaar zijn even een knuffel geven als wij dat nodig hebben. Ik merk dat heel veel mensen dit nog niet willen of nog niet durven. Ik zal b^zijn als dat weer gewoon kan!” Wat ga je doen op ‘de dag dat het weer mag’? “Ik ben supertevreden met hoe alles nu gaat. Ik mis uiteraard mijn wekelijkse ‘winkel’ rondje op woensdag in ‘t Loo of het Stationscentrum en het gezellig uit eten gaan. Zodra het weer kan, ga ik dit doen!” Judith Schoof-van Dijl is freelance marketeer en werkt voor verschil lende opdrachtgevers. “Ik help bedrijven met hun marketing en stra tegie. Ik ga praktisch en op een positieve manier aan de slag om de door ondernemers gestelde marketing- doelen te behalen of ze te adviseren over hun strategie.” Bij ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo (OHO) zijn zeer diverse onderne mers aangesloten, van grote bedrijven tot zzp'ers. OHO probeert altijd "dus ook tijdens de coronaperiode" de lokale ondernemers te steunen en te adviseren. In de rubriek 'De Ondernemer Belicht', een samenwerking tussen het Herstelfonds en Ondernemend Heiloo, gaan we de komende periode zzp'ers belichten. Hoe is de kleine zelfstandige in Heiloo de afgelopen periode doorgekomen? Ben je ondernemer in Heiloo en wil je meer weten of lid worden van Ondernemend Heiloo? Alle informatie is te vinden op www.OndernemendHeiloo.nl Judith Schoof - van Dijl. Foto: aangeleverd Carin Sprenkeling. Foto: aangeleverd HEILOO - Begin april vond in Deventer de presentatie plaats van ‘Leve de boekhandel!’, een boek vol aanstekelijke verhalen over ‘het theater van de litera tuur’. Een van de samenstellers van de goed verkopende bundel is Jeroen Aarten uit Heiloo. Het boek is verschenen bij uit geverij Sunny Home, dat vorig jaar ‘De Biezen’ publiceerde, de herin neringen van Maarten ’t Hart en Mensje van Keulen aan Maarten Biesheuvel, die eerder dat jaar overleed. Beiden schreven ook een verhaal voor ‘Leve de boekhandel!’, net als twintig andere schrijvers waaronder Adriaan van Dis, Arnon Grunberg, Kees van Kooten, Jan Siebelink, Pieter Waterdrinker en Tommy Wieringa. Hun onderwerp? Het genot van boeken, boekhandels en lezen. Maar hoe is de Heilooër betrok ken geraakt bij de samenstelling van de verhalenbundel? “Ik ken Kees al meer dan twintig jaar. We heb ben elkaar ontmoet bij een literair genootschap waarvan we beiden lid waren en hebben altijd contact met elkaar gehouden. Daar komt bij dat ik ben opgegroeid in Twente en als kind al in Boekhandel Broekhuis kwam. Onlangs polste ik Kees of hij een boekje wilde maken ter gele genheid van de 50ste verjaardag van In de korven mag u snoeiafval gooien dat niet in de gft-container past, zoals takken. De korven zijn niet bedoeld voor grof snoeiafval, zoals boomstammen. Dat brengt u naar de milieustraat. Locaties van de snoeikorven: Laan van Zeeman - hoek Kleijn Barlaken Groot Barlaken - Uijterwaardt t.h.v. nummer 7 Breedelaan - hoek Cruijscamplaan Het Zandstuk t.h.v. nummer 130 De Wildtlaan t.h.v. nummer 38 Bayershoffweg, in het gras t.h.v. nummer 43 Op de Wieken, schuin tegenover nummer 31 Termijen t.h.v. nummer 35 Vredenoord Oudburgerlaan - De Vlei Jeroen Aarten hoopt dat veel mensen de weg naar de boekhan del blijven vinden. “Boeken kun je online bestellen, maar doe dat dan bij je lokale boekhandel. Zij zijn betrokken en bieden een geweldige service. Beter nog, bezoek de boek winkel en laat je verrassen!” Bij Hans Dorrestein van Primera in Het Hoekstuk is ‘Leve de boekhandel!’ natuurlijk ook te bestellen. Aangeleverde foto 072 574 4409 degenaar@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl Boddaert Advocaten Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR ONDERNEMEND HEILOO “g Ondememersverenltfno Arnon Grunberg. Dat boekje kwam er en is door mij geredigeerd. Toen vroeg Kees mij of ik als redacteur en samensteller wilde meewerken aan ‘Leve de boekhandel!’ Die kans heb ik natuurlijk met beide handen aan gegrepen.” et is een van de ergste I I dingen die je kan over komen als ouder. Je kind krijgt een ongeval en loopt daardoor letsel op. Vaak valt letsel bij kinderen mee, maar het komt helaas toch ook voor dat het kind blijvende schade oploopt. Niet alleen voor de ouders is dit aangrijpend. Het hele gezin wordt hierdoor ge raakt. Helaas heb ik dit als kind zelf persoonlijk mee moeten maken. Ik draag deze ervaring mee in mijn werk als letsel schadeadvocaat en probeer het kind, de ouders, maar soms ook een heel gezin advies te geven hoe om te gaan met de gevol gen van het ongeval. Als aansprakelijkheid voor het ongeval is erkend, komt het neer op een goede scha deregeling voor het kind. Hoe jonger het kind met letsel is, hoe moeilijker dat is vast te stellen. Bij volwassen slacht offers kijken we naar hoe het leven zonder ongeval zou zijn verlopen en vergelijken dat met de feitelijke situatie na het ongeval. Het verschil hiertussen is schade. Maar bij kinderen is deze manier van schadebe- groting vaak niet mogelijk. Zo is het bijvoorbeeld moeilijk te voorspellen welk schoolniveau een kind zonder ongeval zou hebben doorlopen. In de prak tijk lossen we dit op, door naar het schoolniveau van broertjes of zusjes in hetzelfde gezin te kijken. Bij de schaderegeling is het vooral belangrijk om de tijd te nemen. Vaak regelen we dit soort zaken pas als het kind volwassen is geworden en (zo mogelijk) aan het werk is gegaan. Het komt dan ook voor dat zo’n dossier wel 15 jaar in mijn kast hangt. Is het mogelijk de schade wel al bij minderjarigheid van het kind af te wikkelen, dan is daar voor toestemming van de kan tonrechter nodig. Daarnaast dient de schadevergoeding op een bankrekening gestort te worden, waar het kind pas op meerderjarige leeftijd de beschikking over heeft. Heeft uw kind letsel opgelo pen? Dan is een goede begelei ding bij het verhalen van de schade dus van groot belang. Bij Boddaert Advocaten hebben wij deze kennis en kunde in huis. Neem gerust contact met ons op! Hoe ben je de afgelopen periode doorgekomen? “Vorig jaar, in het begin van corona, had ik zelf een periode waarin het rustiger was qua opdrachten. Toen heb ik veel Heilooër onder nemers gratis geholpen die het in die periode ook zwaar hadden. Ik help ondernemers graag om ze een lichtpuntje te geven. Daarom kunnen ondernemers die het nu nog steeds zwaar hebben door alle coronaregels tegen een gereduceerd tarief mijn marketinghulp inschakelen. Momenteel heb ik het juist weer druk met opdrachten en ben ik heel dankbaar dat ik deze periode zo door ben gekomen. Ik ben enorm blij met mijn tevreden opdrachtgevers en ik hoop dat dit uiteraard zo blijft gaan.” Hoe ben je de afgelopen periode doorgekomen? “Ik heb de tijd genomen om mij nog meer te verdiepen in hoe wij grip kunnen krijgen op onze eigen gezondheid en welke relaties er bestaan tussen voetklachten, andere lichamelijke klachten en voe dingssupplementen. Wat kunnen wij doen om ons eigen immuunsy steem te versterken en onze gezondheid te optimaliseren? Hiervoor heb ik meerdere cursussen gevolgd en veel overleg gehad met andere collega’s.” Jeroen Aarten: “Het boek is een initiatief van Kees Schafrat, eige naar van Boekhandel Broekhuis, die vier vestigingen heeft in Twente en in februari, midden in de lock down, een vijfde vestiging opende in Deventer. Een gewaagde stap! Om de opening van de boekhandel te vieren vatte hij het plan op voor een literaire uitgave.” De verkoop van het prachtig vormgegeven ‘Leve de boekhan del!’ gaat boven verwachting, meldt Schafrat. “Dat geeft aan dat veel mensen hun lokale boekhandel wil len steunen in deze moeilijke tijd.” Of, zoals hij schrijft in zijn voor woord in het boek: “De boekhandel is tenslotte het theater waarin lezer, schrijver en boekverkoper elkaar ontmoeten en hun verhalen met elkaar delen.” Aarten heeft jarenlang als eind redacteur gewerkt bij diverse tijd schriften en is nu werkzaam bij Uitkijkpost. In het verleden heeft hij boekjes in kleine oplage laten maken van onder andere Arnon Grunberg, A.F.Th. van der Heijden en Gerrit Komrij en hij is een harts tochtelijk lezer én verzamelaar die de nodige contacten heeft in het boekenwereldje. Kees Schafrat zegt desgevraagd blij te zijn met de samenwerking: “Jeroen is een belezen en kritisch redacteur, maar bovenal een (te) bescheiden mens.” Inmiddels staan er bij uit geverij Sunny Home meer uitgaven op stapel, waar Aarten ook aan meewerkt. HEILOO - Op meerdere plekken in Heiloo staan dit voorjaar snoeikorven. We wil len voorkomen dat inwoners in de lente met overvolle gft- containers zitten, omdat we minder vaak de gft-containers legen. 1.1' DE -jN r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7