8 Meander viert Koningsspelen in het zonnetje Gezellige afsluiting op de Benedictusschool Enthousiasme en plezier tijdens Koningsspelen Zuidwester Paulus Kindcentrum rent rondjes voor goed Meander viert Koningsspelen in het zonnetje onderwijs in Ghana Koningsspelen op Kindcentrum De Duif UITKIJKPOST 28 APRIL 2021 Rondjes rennen voor het goede doel. belangrijk voor een goede start! HEILOO - Afgelopen vrijdag hield het Paulus Kindcentrum een sponsorloop ten bate van de Resource Link Foundation (RLF). RLF voorziet de scholen in Ghana van beter meu bilair, boeken en schriften, sanitair etc.. De kinderen renden in 10 minuten (gr 1-4) tot 15 minuten (gr 5-8) zoveel mogelijk rondjes van 300 meter en zamelden daarmee geld in. Een ronde ging langs het kasteeltje, over de brug richting AH en langs de Ypesteinerlaan weer terug naar het startpunt, waar de stempels werden uitgedeeld. De kinderen gingen enthousiast van start en bleven hun ronden zeer goed volhouden. Echt geweldig, zoveel energie! Allen werden enthousiast aangemoedigd door de kinderen van een andere groep, omdat er vanwege corona geen ander publiek kon komen om de kinderen aan te moedi gen. Sommige kinderen deden hun best om in de laatste seconden nog net hun ronde af te maken en een stempel te behalen om zo het sponsorgeld te verhogen. Na afloop was er wat te drinken voor iedereen! Een leuke activiteit voor het goede doel, met dank aan de ouderraad van de Paulus voor de organisatie. In de gehele school werd, in de e klas, geopend met het lied ‘Zij aan zij’ Kinderen voor Kinderen. Een swinge start is een gezellige start! Daarna een Alle groepen hebben gedurende de spelletjes op het schoolplein gespeeld. mooie weer hielp gelukkig mee! Daarn was er in de klas ook nog veel gezelligh een work-out en veel verschillende viteiten. Een ontzettend gezellige dag een mooie manier om de meivakantie i HEILOO - Vorig jaar gingen de Koningsspelen niet door maar dit jaar konden de kin deren weer heerlijk genieten van sport, spel, dans en muziek. Geen ‘koninklijk’ ontbijt, geen sport en spel tussen scholen onderling. Onze groepen mochten helaas zelfs nog niet mengen. Maar dit alles kon de pret niet drukken. Na een landelijke opening met lied, dans en een woordje van onze koning kregen de groepen 5 t/m 8 een Olympisch circuit voorge schoteld in de sporthal. Ze moesten kennisvragen over de Olympische Spelen oplossen en verschillende olympische zomersporten uitvoeren. De groepen 1 t/m 4 hebben geheel zelfstandig (ouderhulp mag nog niet) weer leuke spel- K letjes gedaan op ons schoolplein. Het was weer een geslaagde, sportieve en vrolijke dag. HEILOO - Feestjes moet je vieren, de Koningsspelen laten wij zeker niet ons voorbijgaan! Vrijdag 23 april kwaï de kinderen naar school, gekleed in HEILOO - Versierd met rood-wit-blauwe vlaggetjes dansten de kinderen vanochtend ‘Zij aan zij’ op het schoolplein van basisschool Meander. Juf Esther, vakleerkracht gym nastiek, verklaarde hierna de Koningsspelen voor geopend. Onder leiding van de kan jers van groep 7 deden de kinderen van de groepen 1 t/m 4 spelletjes op het schoolplein. Allemaal met een grote glimlach op het gezicht, dansend van het ene spel naar het vol gende spel. De kinderen van de groepen 5 t/m 8 fietsen zij aan zij van de golfbaan naar het Willibrordterrein en het Oosterbos. Op iedere plek werd er een andere leuke activiteit georganiseerd. Zo was er een voetbalclinic onder leiding van twee (oud)-stagiaires en een ren je rot spel onder leiding van juf Esther. Op de golfbaan kregen de kinderen hun eerste golfles en dat is nog best lastig, hoor! Na een jaar geen Koningsspelen waren we vandaag extra blij dat ze wel weer door konden gaan. HEILOO - Op de Benedictusschool kwamen veel kinderen vrijdag 23 april feestelijk ver kleed naar school. In de groepen werden door kinderen verschillende zelfbedachte spel letjes gedaan en natuurlijk werd er getrakteerd op deze ‘Koningsdag’. Door de ouderraad werden alle kinderen traditiegetrouw getrakteerd op een lekker broodje en ijs. De dag was anders dan andere jaren maar verliep absoluut gezellig. Dat hadden de waar zeggers uit groep 8 goed gezien. Helaas waren vrijdag niet alle kinderen op school omdat zij in quarantaine zaten, maar de traktaties houden ze natuurlijk tegoed. oningsspeJ en^02L Zij aan zij steppend over het schoolplein. Aangeleverde foto Foto: Marieke Grjpma luiden! HEILOO - Op vrijdag 23 april startten de kinderen van Kindcentrum De Duif in alle groepen met het koningsdaglied en het bij passende dansje. De groepen 7 en 8 vertrok ken daarna naar Castricum voor een clinic beachvolleybal bij vereniging 2Beach aan de Zeeweg. Aansluitend hebben zij daar wedstrijdjes beachvolleybal gespeeld en gepicknickt. De kleuters dansten in vrolijk oranje met een koningskroon op. Op het schoolplein stond een springkussen en er was een spelletjesparcours uitgezet. Per klas werkten de kinderen in kleine groepjes het parcours af. Dat was genieten. Ook de peuters van Peuteropvang De Duif hebben heerlijk genoten Wat een mooie dag voor de Koningsspelen! Na een heerlijk ijsje was het tijd om te genieten van de meivakantie. L Spelletjes doen op het schoolplein. Aangeleverde foto Feest op het schoolplein. Aangeleverde foto De waarzeggers uit groep 8 namen een kijkje in de toekomst. Alles kleurde oranje op de Zuidwester. Aangeleverde foto Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8