Samen brainstormen over milieustraat van de toekomst Praktisch fietsexamen komt eraan 1 HEJLDO. Yvonne Esser-Bakker exposeert in De Strandwal DE ONDERNEMER BELICHT DE DAG DAT HET WEED MAG 8 kl Hans Hoen Rob Tromp NATUURLUK J J 23 j) X UITKIJKPOST 5 MEI 2 0 2 1 Inleverstraat van de toekomst? Aangeleverde foto 9 Aangeleverde foto Website: www.zin-in.nl Website: www.ledline-bv.nl Tekst: Marije Smit BUCH - Met elkaar gebruiken we op dit moment veel te veel materialen en gooien we pro ducten na gebruik vaak weg. Dit zorgt voor een zware belas ting van ons klimaat en uitein delijk ook voor een tekort aan grondstoffen. Dat kan anders! Gemeenten, partners en inwo ners uit de regio denken samen na over hoe een deel van het ‘afval’ dat wordt ingeleverd bij de milieustraten hergebruikt of gerepareerd kan worden. Elke week brengen inwoners tienduizenden kilo’s meubels, elek trische apparaten, hout, metalen en textiel naar de milieustraat of ‘gemeentewerf. Een deel daarvan zou best opnieuw gebruikt kunnen worden. Maar hoe en met wie orga niseer je dat op een slimme manier? Woensdagmiddag 28 april kwam een uiteenlopende groep instellin gen en inwoners samen om hierover na te denken. De deelnemers gingen aan de slag met vragen als: Kan de milieustraat van de toekomst een inzamelpunt voor herbruikbare en repareerbare goederen worden? Welke instellingen en ondernemers zien business in die goederen? Hoe kunnen we partners in alle kernen van de vier gemeenten op dit net werk aansluiten? Voor het examen worden de fiet sen gecontroleerd; bel en reflectie zijn vaak niet op orde, evenals ver lichting. De kinderen rijden een route door Heiloo, gecontroleerd door vrijwilligers van de school die langs de route zitten. Na de praktijk controleert WN de controlepapie- ren. Een aantal dagen later worden de diploma’s uitgereikt. Het examen start vanaf de par keerplaats bij zwembad Het Baafje. Wethouder Rob Opdam laat het eerste kind om 08.30 uur starten. Omstreeks 12.30 hebben alle kinde ren de route afgelegd. HEILOO - De komende maanden kunt u in Gezondheidscentrum De Strandwal (nummer 32 bij de mondhygiënist) het werk bezichtigen van beeldend kun stenaar Yvonne Esser-Bakker. benoemen wie wat in huis heeft in relatie tot de circulaire econo mie ontstond meteen al een eerste aanzet tot samenwerking tussen een aantal partijen. Vanuit kleinere ondernemers komt vooral de vraag voor tijdelijke ateliers en een gale rie voor de verkoop van circulaire producten in de gemeente naar voren. De groep heeft het plan de komende maanden nog twee keer samen te komen om te kijken hoe een netwerk rondom hergebruik en reparatie kan ontstaan in de regio. En wat daar nog voor nodig is en welke partners of bouwstenen nog ontbreken. Veel instellingen die een belangrijke rol kunnen spelen Wethouder Van Diepen: “We heb ben in onze gemeenten een veelheid ven naam kan sturend zijn en dat is nou net niet de bedoeling. U mag dit als kijker zelf bepalen of invul len en dat is voor iedereen gelukkig anders. De fantasie kan alle kanten uit. Er zijn geen grenzen als het gaat om de verbeelding. Ooit vertelde een bezoeker mij dat het thema van mijn schilderijen zou kunnen zijn: het is landschappelijk zonder dat het landschappelijk hoeft te zijn. Een mooie beschrijving waar ik mij in kan vinden. Abstractie speelt dan ook een belangrijke rol”, aldus Yvonne. Voor meer informatie over Yvonne’s werk: www.yvonne. Het fietsexamen wordt georgani seerd door Veilig Verkeer Nederland afdeling Heiloo. De politie en het gemeentebestuur zijn deze ochtend van de partij. Hoe ben je de afgelopen periode doorgekomen? “Op het moment dat de eerste lockdown in maart 2020 werd afgekondigd had ik met Zin-in Media+events juist mijn eerste lokale nieuwe Zin-in Magazine laten drukken. Bijna alle distributiepunten van het magazine werden op dat moment gesloten. Ik kon dus met de afzet van mijn magazines mijn lokale consumenten (de doel groep) niet meer bereiken. De periode naar de volgende lockdown, van half december 2020, heb ik gebruikt om collectieve ideeën te ontwikkelen om de lokale ondernemers te gaan ondersteunen. Lang voor de coronapandemie was mijn hart al verbonden met mijn lokale collega-ondernemers. Vanuit dat gevoel heb ik nu 2 apps gelanceerd om de collectiviteit en de kracht van de lokale onderne mers te gaan neerzetten. Topbezorgd, de lokale tegenhanger van de nationale/internationale apps zoals Thuisbezorgd en Uber Eats, met hoge provisies naar ondernemers. En de Zin-inPas app, dat de posi tie van de lokale bedrijven moet versterken. Tevens gaan we met een aantal websites, zoals www.ondernemersinheiloo.online, de lokale economie nog verder ondersteunen.” Rob Tromp is eigenaar van Ledline BV en het Lichtadviesbedrijf. Ledline richt zich op functionele verlichting voor appartementengebouwen, maar ook op industrie. Ledline produceert zelf lichtlijnen en highbay armaturen in Heiloo. Het lichtadviesbedrijf richt zich op decoratieve verlichting en het maken van lichtplannen voor particu lieren, retailers en bedrijven. Wat ga je doen op ‘de dag dat alles weer mag’? “Dan gaan we met ons bedrijf lekker uit eten bij een van de geweldi ge restaurants in Heiloo!” Hans Hoen is geboren en getogen in Heiloo. Hij heeft een kleine 40 jaar gewerkt in de grafische industrie en in dienst van de Telegraaf Media Group in Amsterdam. Hans is nu zzp’er in een eenmanszaak en daarbij tevens opdrachtgever (vormgeving/journalistiek) voor andere zzp’ers. Hij is dagelijks als uitgever en organisator met een missie bezig binnen zijn eigen bedrijf Zin-in Bij ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo (OHO) zijn zeer diverse ondernemers aangesloten, van grote bedrijven tot zzp'ers. OHO probeert altijd - dus ook tijdens de coronaperiode - de lokale ondernemers te steunen en te adviseren. In de rubriek 'De Ondernemer Belicht', een samenwerking tussen het Herstelfonds en Ondernemend Heiloo, gaan we de komende periode zzp'ers belichten. Hoe is de kleine zelfstandige in Heiloo de afgelopen periode doorgeko- Ben je ondernemer in Heiloo en wil je meer weten of lid worden van Ondernemend Heiloo? Alle informatie is te vinden op www.OndernemendHeiloo.nl Rob Tromp Foto: aangeleverd ONDERNEMEND HEILOO Ondernemersvereniging Hans Hoen Foto: aangeleverd Media+Events om de lokale samenleving meer inhoud en betekenis te geven. Begin juni zal het zomernummer van het Zin-in Magazine verschijnen. Wethouder Brouwer: “Idealiter creëren we een centraal inleverpunt in de gemeenten en bouwen we een netwerk met spin-offs in alle ker nen. Denk aan werkplaatsen voor onderwijs en het opknappen van meubels, bedrijven en winkels rond om herbruikbare producten. Je kan zelfs denken aan een warenhuis met producten die een nieuw leven krij gen. Een veelbelovende ontwikke ling voor onze circulaire economie en het klimaat!” Wat ga je doen op ‘de dag dat alles weer mag’? “Gewoon weer doen waar ikzelf blij en gelukkig van kan worden; contacten onderhouden en nieuwe contacten maken met anderen in een meer gerichte lokale ‘samen-leving’!” Hoe ben je de afgelopen periode doorgekomen? “Het is erg zwaar geweest de afgelopen tijd. Voor iedereen. Wij zijn in onszelf blijven geloven en hebben de kansen actief opgezocht. Dit werkt. Er is vooral meer aandacht geschonken aan bestaan de klanten. Ook het productenpakket is uitgedund en we hebben een omslag gemaakt van decoratieve naar functionele verlichting. Dus we bedienen de particuliere markt voortaan via een partner- bedrijf waardoor Ledline zich volledig kan richten op bedrijven en Verenigingen van Eigenaren. Een andere denkwijze dus. Tevens geloven wij sterk in lokaal denken en werken wij ook veel samen met sociale werkplaatsen in de buurt.” aan instellingen, denk aan de GGZ met werkplaatsen, maar ook lokale meubelmakers en kringloopwin kels die allemaal een belangrijke rol kunnen spelen om meer goederen te gaan hergebruiken en repareren. Vooral als we daarin samen gaan optrekken.” Yvonne woont en werkt in Alkmaar. De meeste schilderijen zijn ontstaan en gemaakt in haar atelier aan De Waterkant, een cultu rele broedplaats aan de Kanaaldijk in Alkmaar. Het werk van Yvonne is kleurrijk en wat opvallend is, een titel ontbreekt. Voor Yvonne een bewuste keuze. “Een door mij gege- HEILOO - Op woensdag 19 mei a.s. fietsen de leerlingen uit groep 7 of 8 van de basisscholen in Heiloo door het dorp tijdens het praktisch fietsexamen van Veilig Verkeer Nederland. Doelstellingen, capaciteiten en ideeën verzameld Na een welkomstboodschap van wethouder Jelle Brouwer uit Uitgeest en wethouder Peter van Diepen uit Heiloo werden doelstel lingen, capaciteiten en ideeën van de deelnemers verzameld. Door te esserbakker.krmstinzicht.nl, insta- gram.com/yvonneesserbakker, yvonne. esserbakker@hotmail. com De kinderen rijden een route door Heiloo. Foto: Veilig Verkeer Nederland Archief Uitkijkpost I I-.---’

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8