de rechter Eigenaar afgebrande oliebollenkraam voor Heilooër kitesurfer Jan Zoon springt eruit in Spanje Buurtbus rijdt vanaf 1 juni volgens dienstregeling 3 II 13 Oog in oog met vermeende bedreigers... Voorbereiding op Kunstparade 2021 Knullig foutje F.’ Öe K muilen aar bereikbaar De Smmld Qe We na if bere-ikba^r I ïi Na 75m UITKIJKPOST 26 MEI 2 0 2 1 Kitesurfer Jan Zoon in actie. Aangeleverde foto Bron: NH Nieuws “Mijn heerlijke leven is veranderd in een hel.” Dat las de advocaat voor in de Alkmaarse rechtbank, met de Heilooër naast zich. De 25-jarige man uit Castricum zou op hem zijn ingereden en hem hebben mishan deld. Zijn broer werd vanwege te weinig bewijs vrijgesproken, maar de rechter wil toch nog een getuige horen. Even terug in de tijd: in november sprak NH Nieuws met de Heilooër, nadat zijn net gekochte oliebollen kraam aan de Oosterzijweg geheel was uitgebrand. Hij wees meteen naar de nieuwe vriend van zijn ex- vriendin, die het op hem gemunt zou hebben. Hij pakte er die middag tientallen aangiftes van de afgelo pen maanden bij van autobranden, vernielingen en stalking. In zijn straat was door de gemeente een camera geplaatst voor zijn veilig heid. Ook de politie gaf destijds aan een verband tussen de gebeurtenis sen te onderzoeken. “Op een gege ven moment is alles wel afgebrand en wat gaan ze dan doen? Ik ben bang voor mijn familie en mijn eigen veiligheid”, aldus de ondernemer. HEILOO - In Ypestein is de gemeente bezig met werkzaamhe den, vandaar dat er wat wegen zijn afgesloten. Dit wordt zoals gewoonlijk aangegeven met een verkeersbord. Het bord klopt alleen niet helemaal. De Kuilenaar is De Knullenaar geworden. “Wat knullig voor de mensen van De Kuilenaar”, grapt iemand op Facebook. Foto: Karin Halm en Diana Zwart Daarnaast zou de Castricummer op 20 juni hebben geprobeerd de Heilooër ondernemer van de weg te rijden op de Zeeweg. Ook dit wordt ontkend. “Ik ben heus weleens ach ter hem aangereden, maar hem op een GTA-manier (videospel, red.) van de weg rijden? Nee. Hij heeft juist zoveel dingen bij mij geflikt.” Wel trapte de Castricummer op 9 augustus vorig jaar een autospiegel van de auto van het slachtoffer af, zo bekende hij in de rechtszaal. “Ik kon me niet meer inhouden”, aldus de man, die in september een kind verwacht met de ex-vriendin van de Heilooër. Het conflict tussen de twee is zo hoog opgelopen dat de mannen eind vorig jaar in gesprek zijn gegaan met de burgemeester en politie. De Castricummer claimt dat hij na dat gesprek met zijn vriendin is ver huisd en het dus nu ‘rustig’ is. De politierechter besloot nog geen uitspraak te doen in de zaak, maar nog een getuige te willen horen. Zo zou de ex-compagnon van de Heilooër in eerste instantie tegen de politie hebben verklaard dat hij de verdachte broers herkende toen het slachtoffer werd aangereden en mishandeld, maar zou hij later heb ben verklaard dit onder druk van de Heilooër te hebben gezegd. Het is nog niet bekend wanneer de volgende zitting is. Big Air is de meest extreme vorm van kitesurfen. Het gaat daarbij om zo hoog mogelijke sprongen, in combinatie met tricks zoals kiteloops, rotaties en board-offs. Bij het instappen worden de volgende vragen gesteld: 1. Had u klachten de afgelopen 24 uur inzake hoesten, verkoudheid, verhoging of koorts, benauwdheid HEILOO - Afgelopen donderdag 20 mei bereikte plaatsgenoot Jan Zoon (20) de kwartfina les van het Full Power Tarifa Big Air Kitesurf evenement in Spanje. HEILOO - De kans wordt steeds groter dat de Kunstparade kan doorgaan, die is gepland van 25 tot en met 27 juni. Op de foto ziet u kunstschilder Arie Koning in actie die zich in een bollenveld tussen Heiloo en Egmond alvast voorbereidt op dit mooie evenement. Aangeleverde foto en als laatste reuk- en/of smaak- verlies? 2. Heeft u op dit moment een huisgenoot met milde klachten en koorts en/of benauwdheid? 3. Heeft u het nieuwe coronavirus gehad en is dit de afgelopen 7 dagen vastgesteld met een test? Als één of meer van de vragen met ja wordt beantwoord, dan mag de passagier helaas niet met de bus mee. Het is goed om hier vooraf rekening mee te houden en u deze vragen vast te stellen. Het dragen van een mondkapje in de bus blijft verplicht. Voor wie Jan eens in actie wil zien: hij is regelmatig in de omge ving aan het trainen, vooral bij Castricum aan Zee. Hij is ook te volgen via zijn Instagram-account @j.zoon op een haar na de halve finale, op slechts twee punten achter voorma lig wereldkampioen Liam Whaley. Deelname was voor Jan “een gewel dige ervaring”. Buurtbus Heiloo hoopt u gezond en wel weer snel te kunnen begroe ten. www.buurtbusheiloo.nl 1 Full Power Tarifa is een wedstrijd van de wereldwijde Big Air Kite League (BAKL), waar ‘s werelds beste kitesurfers aan meedoen. Jan maakte indruk op de jury met zijn extreme sprongen. Hij miste De brand in de oliebollenkraam was geen onderdeel van de rechts zaak, wél een aantal andere gebeur tenissen in de zomer van 2020. Zo zouden de broers uit Castricum op 8 juni op de Heilooër zijn ingere den en hem in elkaar hebben gesla gen. “Ik ging pizza halen met mijn compagnon en ging ineens met een harde klap tegen de grond. Ik zag dat er twee jongens boven me stonden.” De broers ontkennen dit. Ook zou de Heilooër op 18 juni via de telefoon zijn bedreigd. “Dit weekend word je doodgeschoten. Je ouders wonen daar en je moe der werkt daar”, zou een robotach tige stem tegen hem hebben gezegd. HEILOO - De zomer van 2020 was behoorlijk verhit in Castricum en Heiloo met een reeks van gewelddadige gebeur tenissen zoals aanrijdingen, ach tervolgingen en vechtpartijen. Het zou gaan om een conflict tussen een 29-jarige Heilooër en de nieuwe vriend van zijn ex- vriendin uit Castricum. De twee stonden onlangs oog in oog met elkaar in de rechtbank. De Castricummer verklaarde: “Dit deden mijn vrienden met mijn tele foon. Die lag op tafel. Maar ik neem daarvoor de verantwoordelijkheid.” Heilooër Jan Zoon is Nederlands Kampioen in die discipline sinds 2019. Zijn persoonlijk record voor hoogste sprong staat op 31 meter. HEILOO - Buurtbus Heiloo is blij vanaf 1 juni weer volgens dienstregeling te kunnen gaan rijden. Dit betekent dat de Buurtbus op de gebruikelijke tijden, de gebruikelijke route zal gaan rijden. Uiteraard wor den aBe RIVM-regels in acht genomen, maar vooraf aanmel den is vanaf 1 juni dus niet meer nodig. Toch hebben bovenstaande gebeurtenissen (en een aantal andere, die zijn geseponeerd), grote indruk gemaakt op de Heilooër ondernemer. Naast de duizenden euro’s aan materiële schade loopt hij al maanden bij een psycholoog en die constateerde volgens zijn advocaat een acute stressstoornis. “Ik voel me niet meer veilig en moet constant opletten of ik niet achter volgd wordt.” Hij wil dat de beide broers een contactverbod krijgen voor zijn huis en zijn net geopende ijssalon. Foto: Archief Uitkijkpost

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 13