‘Bakkie in de buurt’ Galerie De Kapberg weer open voor bezoek Kledingbank Egmond houdt grote verkoop Zomerse activiteiten voor jongeren uit Limmen, Akersloot en Castricum Gezond Natuur Wandelen Egmond- Binnen weer van start REGIO L 17 *7 - De Schulp en Sociaal Team Egmond 77 WA1' 1 1 UITKIJKPOST 26 MEI 2 0 2 1 Lijkt het je leuk om een keertje te zeilen? Aangeleverde foto www.gezondnatuurwandelen.nl EGMOND-BINNEN - Op dinsdag 18 mei hebben Jeanine Beentjes van Dorpshuis De Schulp en Jacqueline Visser van Sociaal Team Egmond een ‘Bakkie in de buurt’ gedaan. Ook al is nog niet alles mogelijk, De Schulp heeft plannen genoeg en langzaamaan kan er weer wat De gehele opbrengst komt ten goede aan Kledingbank Egmond meer. Zo werd er op dinsdag 25 mei om 15.00 uur een leuke beweegac- tiviteit georganiseerd bij De Schulp buiten. Als er binnen weer meer mogelijk is, staan er al diverse acti viteiten op de planning, zo vertelt Jeanine. “Zoals bijvoorbeeld de cre atieve middag op maandag en de filmmiddag. Ook zijn we achter de schermen bezig met Plantenhuis De Schulp, voor het ruilen, verzorgen, doneren of adopteren van een plant. Binnenkort hoort u hier vast meer over”, aldus Jeanine. De Schulp is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 -16.30 uur voor het ruilen van boeken en puzzels. Ook als u een (zorg)vraag heeft bent u van harte welkom! www. deschulp .nl De tentoonstelling kunt u zien van 14 mei tot en met 20 juni. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. Voor meer informatie: www. galeriedekapberg.nl Meelopen? Van harte welkom! In Egmond-Binnen worden de wekelijkse wandelingen vanaf vrij dag 28 mei hervat. Iedere vrijdag om 10.00 uur vertrekt de groep vanaf dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. De wandelingen zijn gratis en je hoeft je niet van tevoren op te geven. Deze activiteiten worden geor ganiseerd door Team Sportservice en mogelijk gemaakt door de sub sidieregeling jeugd aan zet. De acti viteiten worden onder andere uitge voerd door lokale sportaanbieders. Voor de jongere jeugd organiseert Team Sportservice iedere vakantie sportieve activiteiten. of meerdere activiteiten. Gedurende alle activiteiten worden de maat regelen van het RIVM gehanteerd. Heb je nog vragen? Neem dan contact op met buurtsportcoach Winnie Assendelft via wassendelft@ teamsportservice.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Bij Kledingbank Egmond wordt ruimte gemaakt voor de zomer collectie. Daarom organiseert de kledingbank een grote twee- dehandskledingverkoop en boe kenmarkt op zaterdag 29 mei. Vandaar dat er in de gemeente Castricum weer gratis sportieve activiteiten worden aangeboden voor jongeren van 12 t/m 25 jaar uit Limmen, Akersloot en Castricum. Lees lüeronder wat voor tof pro gramma er op de planning staat. Van 8 t/m 18 juni hebben jon geren in de avond de mogelijk heid om te surfen, zeilen, suppen, voor de huur van het pand en extra ondersteuning van de minima Voor alle artikelen die tijdens deze ver koop worden verkocht, geldt een prijs van 2,- per stuk en drie artike len voor 5,-. Zaterdag 29 mei van 10.00 - 16.00 uur bij Kledingbank Egmond, Guyotte van IJsselsteinlaan 34 in Egmond aan den Hoef. EGMOND AAN DEN HOEF - We kunnen u gelukkig weer onze tentoonstellingen laten zien. Er zijn natuurlijk nog wel regels: het mondkapje op en afstand houden van elkaar. Voorlopig is de galerie alleen geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 -17.00 uur. beachvolleyballen, trefballen én/ of te mediteren. Al deze activitei ten vinden plaats in Akersloot, Castricum of Limmen. Je hoeft voor deze activiteiten geen fana tieke sporter te zijn, het mag natuurlijk wel. Wat vooral belang rijk is, is dat je je zonnebrand in pakt, je eventuele vrienden uitnodigt en dat je aangemeld staat. werkelijkheid en daarbij test ze graag de grenzen van het materiaal uit. Meestal werkt ze een paar jaar aan een onderwerp tot iets nieuws haar uitdaagt. Ze heeft kunstge schiedenis gestudeerd en was docent handvaardigheid. Ze expo seerde onder andere in Museum Kranenburgh in Bergen. De dames stonden tegenover supermarkt Deka en hebben tijdens dit ‘bakkie’ een aantal inwoners uit Egmond-Binnen gesproken. De gesprekken gingen over contact en ontmoeting en lokale activiteiten in coronatijd. Maar ook vervoers voorzieningen zoals de scootmobiel, Maxmobiel en de duofiets kwamen ter sprake. REGIO - De zomervakantie komt eraan en de eindexamens zijn bijna afgerond. Dat bete kent dat het de hoogste tijd is voor jongeren om plezier te maken en te ontspannen. Deze aantrekkelijke en laagdrem pelige wandelingen zijn speciaal voor mensen die wat meer willen bewegen en het leuk vinden om dat samen met anderen te doen. Iedereen is welkom. Vrijwilligers begeleiden de wandelingen en vertellen onderweg kort iets over de natuur. Deze ‘natuurmomen ten’ maken de wandelingen extra aantrekkelijk. De natuurwande lingen volgen uiteraard de RIVM- richtlijnen. Ursula Neubauer is internati onaal bekend door haar grafisch werk, maar sinds jaren maakt ze ook video’s. Verbondenheid met de natuur is de kern van haar werk. Ze werd geboren in München, en behaalde haar Master of Fine Arts aan de Camegie Mellon University in Pittsburgh (grafiek, 1978). Sinds 1983 woont en werkt ze in Amsterdam; haar prenten, tekenin gen en videowerk zijn in binnen- en buitenland tentoongesteld en verza meld in musea, bedrijven en privé- collecties. Dien Jorien Geertsma maakt keramiek. Haar werk is meestal een spel met vorm en functie, dat zich afspeelt tussen de tweede en de derde dimensie. Met plezier neemt ze een loopje met waarneming en Ook zin in een frisse duik of juist in een balsport? Ga dan naar de website www.sportenbewege- nincastricum.nl/activiteitenaan- bod-2021 en meld je aan voor één Van Dirck Nab kennen we vooral het werk dat hij maakt in de duinen. Een groot for maat schetsboek is aangekocht door het Prentenkabinet van het Rijksmuseum te Amsterdam. Ook het Museum Henriette Polak te Zutphen is in het bezit van zijn werk. Hij exposeert in galeries en musea in binnen- en buitenland. Dirck Nab volgde zijn opleiding schilderen aan de Vrije Academie in Den Haag. We zien bij De Kapberg zijn schilderijen en ingekleurde etsen van bloemen. Gezond Natuur Wandelen Samen wandelen in het groen is goed voor lichaam én geest. Daarom biedt de Stichting Gezond Natuur Wandelen elke week op vaste tijden en plekken wandelingen aan in de natuur. Een wandeling duurt onge veer een uur en gaat in een rustig tempo. Onderweg is er aandacht voor de natuur en voor gezelligheid. Deelname is gratis. Na afloop is er gelegenheid om - nu nog op afstand - samen koffie of thee te drinken (niet gratis). Meer informatie: EGMOND-BINNEN - Overal in het land starten momenteel weer de wekelijkse wandelingen van Gezond Natuur Wandelen. Van de overheid mag er weer in groepen van maximaal 30 perso nen gewandeld worden, waarbij iedereen onderling 1,5 meter afstand houdt. Het team van Kledingbank Egmond maakt ruimte voor de zomer collectie. Foto: Pauline de Vries Groep van Gezond Natuur Wandelen bij Egmond-Binnen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 17