1 Jubileumactie 10 jaar Di Fiorentina Bijzondere vondst bij opgravingen Lagelaan Koninklijke onderscheiding voor Gerard Buitink, koster Witte Kerk F 5 boddaert advocatein Collectanten gezocht voor het Epilepsiefonds m. 1 Boddaert Advocaten UITKIJKPOST 26 MEI 2 0 2 1 Gerard Buitink (r) is een grootheid in stilte. Aangeleverde foto Foto: Archief Uitkijkpost Ed van Baar van Di Fiorentina met de eerste 22 gevonden gouden tientjes. Aangeleverde foto I I Bron: Hollandia archeologen Bij aankoop van een stempel kaart van 5 ijsbollen vind je wellicht een van de 100 gouden tientjes. En ieder gouden tientje levert gelijk een prijs op. Als eerlijke vinder maak je daarnaast ook kans op een van de drie hoofdprijzen: een week endje Florence voor 2 personen, het grootste ijsje van Nederland of deelname aan het Tuindiner voor 2 personen! Hoe leuk is het om de winnaar te zijn van het grootste ijsje van Nederland? Heb je al een idee hoe veel liter ijs daarvoor nodig is? En met wie ga jij dat ijsje delen? Met je familie, met je klasgeno ten of bijvoorbeeld met je voet bal- of hockeyteam? Vind het gou den tientje en maak onder andere kans op deze spraak(s)makende hoofdprijs! wordt deze inzet voor de Stichting Monument Witte Kerk Heiloo. In 1993 startte hij als koster/beheerder. De laatste twintig jaar verzorgt en bereidt hij de diensten, concerten, recepties, huwelijken, uitvaarten en andere activiteiten voor. Hij houdt daarbij zorgvuldig rekening met de wensen van de bezoekers en gebruikers van de kerk. Hij is voor velen van de Deze houten trip werd in de 13e en 14e eeuw als schoen gebruikt. Aangeleverde foto Gelukkig zijn de omstandigheden nu veel beter, maar we zullen toch nog voorzichtig moeten zijn met persoonlijk contact. Helaas komen we altijd collectanten tekort, dus bij deze een oproep om u aan te melden om dit jaar in Heiloo te gaan collecteren voor het Epilepsiefonds. U kunt zich aanmelden bij Martin Vogelsangs. Bel 072 - 5338645/ 06 - 44568785 of stuur een mailtje naar martin.j.g@kpnplanet.nl Alvast bedankt voor uw belang stelling en aanmelding. Bedrijfsbeëindiging Voor kleine werkgevers kan het moeten betalen van de transitiever- goeding een belemmering zijn om te stoppen met hun bedrijf. Dat geldt zeker nu veel bedrijven vanwege de Corona-crisis een moeilijke tijd doormaken. Sinds 1 januari is de com pensatieregeling echter uitgebreid. Kleine ondernemers met minder dan 25 werknemers kunnen nu in be paalde situaties ook gecompenseerd worden voor betaalde transitiever- goedingen. Voorwaarde is dat zij hun bedrijf beëindigen vanwege pensioen of het overlijden van de werkgever. De werkgever dient wel eerst zelfde transitievergoeding aan zijn werk nemers te betalen, voordat hij aan spraak kan maken op compensatie. Voorwaarden Welke voorwaarden gelden er nog meer? Het moet uiteraard gaan om kleine ondernemingen met maximaal 25 werknemers. Tenminste één daar van moet voor ontslag voorgedragen worden in een aanvraag bij het UWV. Op welke manier de overige arbeids overeenkomsten eindigen, maakt dan verder niet uit. Dat kan door middel van het sluiten van een vaststellings overeenkomst, of het niet verlengen van een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. De werkgever kan voor al deze werknemers compensatie aanvragen voor de betaalde transitie vergoeding. Alleen werkgevers die de AOW-leef- tijd al hebben bereikt of binnen zes maanden zullen bereiken op het moment dat de ontslagvergunning of het ontbindingsverzoek wordt inge diend, kunnen een beroep doen op de compensatieregeling. Bij overlijden van de werkgever kunnen de erfgena men tot uiterlijk twaalf maanden na het overlijden een ontslagaanvraag of ontbindingsverzoek indienen. Een verzoek om compensatie vanwe ge bedrijfsbeëindiging kan in principe maar één keer worden toegekend. Perspectief De uitbreiding van de compensatie regeling biedt perspectief aan werk gevers die willen of moeten stoppen met hun bedrijf, maar opzien tegen de transitievergoeding. COMPENSATIEREGELING TRANSITIEVERGOEDING BIJ BEDRIJFSBEËINDIGING HEILOO - Van 7 t/m 12 juni vindt dit jaar de collectie voor het Epilepsiefonds plaats. Afgelopen jaar was het niet mogelijk fysiek te collecteren omdat het vanwege corona onverantwoordelijk was om de straat op te gaan. Comeniusstraat 4 E 1817 MS ALKMAAR 072 574 4409 sesver@boddaertadvocaten.nl www.boddaertadvocaten.nl I n 2015 is de transitievergoeding I ingevoerd. Werknemers die I werden ontslagen kregen daarmee standaard recht op een vergoeding, tenzij er sprake is van ernstig ver wijtbaar handelen. Ook werknemers die worden ont slagen na twee jaar ziekte, hebben recht op een transitievergoeding. Omdat sommige werkgevers niet bereid waren om na twee jaar werken aan de re-integratie ook nog een vergoeding te betalen, hielden zij het dienstverband vaak slapend. Daarom is in 2020 een wet ingevoerd die regelde dattransitievergoedingen die werden betaald na twee jaar ziekte, gecompenseerd worden door het UWV. en metalen voorwerpen. Een top- vondst werd echter al op de eer ste dag gedaan: een houten trip! Met dit houten schoeisel (vanaf de 13de en 14de eeuw) kon men naar buiten gaan. Perfect om je voeten schoon en droog te houden. Aan de hand van de slijtage kan worden gezegd dat deze schoen enige tijd is gedragen. De schoen zat vastge bonden met een bandje of riem, soms met een mooi sierbe- slagje! Helaas is deze niet terug gevonden. kerkgemeenschap een vast baken en een onmisbare schakel. “Hij ademt als het ware de Witte Kerk, kortom: lüj is de Witte Kerk”, aldus de voordracht. Daarnaast verricht hij al 33 jaar mantelzorg voor zijn alleenstaande buurvrouw. “Binnen de Heilooër samenleving is hij een grootheid in stilte.” HEILOO - Burgemeester Hans Romeyn heeft op dinsdag 18 mei om 15.30 uur een konink lijke onderscheiding uitgereikt aan de heer Gerard Buitink. Hij wordt benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De komende weken het terrein uitgebreid om spoor- en vondstconcentraties bloot te leggen. Tijdens de eerste veldwerkdagen zijn al meerdere archeologische sporen en vonds ten gedaan, waaronder aardewerk HEILOO - Een eerste update vanuit de opgraving langs de Lagelaan in Heiloo. Na het proefsleuvenonderzoek vorig jaar zijn hier resten van (laat) middeleeuwse nederzettings- sporen zoals greppels, sloten en paalkuilen aangetroffen. De heer Buitink krijgt het lintje voor zijn jarenlange vrijwillige HEILOO - Het is feest want Di Fiorentina bestaat 10 jaar! Speciaal daarvoor hebben zij een nieuwe actie. Vind het gou den tientje en maak kans op een weekendje Florence voor twee personen: ‘Gelato, cultura e amore!’

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5