A Bestemming Onbekend op Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood Heilooër vindt drugs op deurmat Bijzondere vondsten bij opgravingen WIN DU 4WXDLM 3 De Bauers: yy r UITKIJKPOST 9 JUNI 2021 wisten te verbazen!” Wendy geeft de lens door aan Carla Duin. Bron: Hollandia archeologen I S i" De pillen die de Heilooër vond. Aangeleverde foto DOOI hl LTNS VflM... “In 1996 ben ik als vrijwilliger begonnen bij Timmerdorp Heiloo. Bij dit evenement kwam ik al snel in aanraking met een actieve groep vrijwilligers van Scouting Rurik. Een jaar later zochten ze een leidster bij de kabouters (meisjes van 7-12 jaar) en sindsdien ben ik daar niet meer weggegaan! Daar heb ik ook mijn partner Marco ontmoet. De groep vrijwilligers bij Rurik gaf niet alleen leiding aan de scouting, zij waren ook zeer actief betrokken bij o.a. Timmerdorp Heiloo, Ypestock en het Oranjebal. Op een gege ven moment zijn we gestopt met leidinggeven maar nog verbon den gebleven als Vrienden van Rurik. Vorig jaar ben ik benaderd door het bestuur van Rurik of ik voorzitter wil worden en daar heb ik ja op gezegd! Hoe leuk: de kinderen waar we toentertijd leiding aan gaven zijn inmiddels actieve vrijwilligers die overal bij betrokken zijn! Naast het voorzitterschap zit ik in het bestuur van Timmerdorp Heiloo. Mijn taken zijn voornamelijk sponsors werven, inkoop voor de catering, en samen met Carla Duin verzorg ik sinds een paar jaar sportclinics. We zetten met alle enthousiaste vrijwilligers, jong en oud, een mooi evenement neer voor de jeugd in Heiloo!” In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. De Bauers, die al eerder reis programma’s maakten, komen in het programma terecht op plaat sen waar ze nog nooit van hadden gehoord en ontdekken die op geheel eigen wijze. Onze Lieve Vrouw Ter Nood In één van de afleveringen belan den Frans en Mariska Bauer op het Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo. Zij verblijven twee dagen op de Maria bedevaartplaats en leven mee met de zusters, pries ters en andere gasten. De Bauers bezoeken o.a. de Heilige Mis en ervaren de rust van het Heiligdom. Ook ontmoeten ze de verschillende bezoekers en vrijwilligers Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo De Bauers houden zich uiteraard aan alle geldende coronamaatre- gelen. Het echtpaar heeft zin in het Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. De man dacht in eerste instantie dat het om een pakketje voor zijn vriendin ging. Ook al was de naam niet helemaal juist, toch maakte hij de envelop open. Er bleek een halve kilo blauwe pillen in te zit ten. Voor de 30-jarige Heilooër was het gelijk duidelijk dat het om drugs ging. “Niet dat ik ervaring heb met drugs, sterker nog, ik heb nooit iets gebruikt. Maar dit kon niet missen”, aldus de man. Hij nam contact op met 112 dat nam zijn melding met een serieus nam. In afwachting van de politie vroeg de man aan de buren om hem even gezelschap te HEILOO - Een man uit Heiloo vond dinsdagmiddag 1 juni een envelop met daarin een halve kilo drugs op zijn deurmat. De Bauers: Bestemming Onbekend is sinds 28 april iedere woensdag om 20.30 uur op RTL 4 te zien. De aflevering waarin De Bauers Onze Lieve Vrouw ter Nood bezoeken zou in eerste instantie op 26 meijl. worden, uitgezonden. RTL heeft de programmering echter aangepast waardoor deze aflevering vooruit werd geschoven. De aflevering van Frans en Mariska bij Onze Lieve Vrouw ter Nood wordt nu op woens dagavond 9 juni uitgezonden, om 20.30 uur bij RTL 4. Frans en Mariska Bauer (links) doen voor hun programma ‘De Bauers: Bestemming Onbekend’ Heiligdom Onze Lieve Vrouw Ter Nood aan. Aangeleverde foto houden. “Je weet maar nooit of ze het pakket zouden komen halen. Het voelde gewoon niet prettig om alleen thuis te zijn.” logische sporen aangetroffen in het deel wat nog niet helemaal uitge- veend was. Kortom, het mooie weer bracht aan het einde van de week ook méér archeologische vondsten aan het licht! Laat dat een voorbode zijn voor de zomer! Een wagenwiel uit de 13e /14e eeuw. Foto: Hollandia archeologen (Managementassistent bij ISOB) Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op 890 Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00-12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Nu de opgraving in Heiloo bijna is afgerond zijn er de laatste dagen een aantal nieuwe bevindingen gedaan. Op het terrein zijn resten van een 13e-/14e-eeuwse nederzet ting aangetroffen met tal van slo ten, greppels en paalkuilen. Verder zijn er verschillende soorten water putten vrij gelegd, waaronder een stenen put, een tonput van houten duigen en hoepels en een plaggen put. Onderop de tonput is een intact wagenwiel tevoorschijn gekomen! Een leuke bijkomstigheid! Verder is in een van de putten ook 13e- en 14e-eeuws aardewerk verzameld, een spinklosje en ook helemaal onderin het klei en veen een bijna compleet leren kinderschoentje (maatje 19). De grootte van het schoentje doet vermoeden dat het kindje pas net kon lopen (1,5-2 jaar). Uiteindelijk zijn de meeste archeo- nieuwe programma. “Na kennis te hebben gemaakt met verschillende culturen op verre reisbestemmin- gen, hadden wij niet meer het idee vertast te kunnen worden. Niets bleek minder waar! Zelfs dicht bij huis zijn er levensstijlen die ons Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek De politie kwam snel ter plaatse en was onder de indruk van de hoe veelheid pillen. Zij hebben de drugs in beslag genomen en er wordt nader onderzoek gedaan. Over de herkomst en de waarde van de pil len is nog niets bekend. De vraag is natuurlijk waarom de drugs bij de Heilooër op de deurmat vielen. De politie heeft toegezegd regelmatig te zullen patrouilleren in de straat. “Dat vind ik wel een geruststellende gedachte”, ver telt de Heilooër, die ook gelijk een paar beveiligingscamera’s heeft geplaatst. Bauer en zijn vrouw reisden eerder voor verschillende tele visieprogramma’s al af naar de Verenigde Staten, China en Argentinië. HEILOO - Frans en Mariska Bauer maken in hun nieuwe pro gramma De Bauers: Bestemming Onbekend kennis met verschil lende levensstijlen. In het RTL- programma dat vanaf 28 april te zien is, blijven ze ditmaal dichter bij huis.De Bauers rei zen elke week zonder vooraf te weten waarheen naar een voor hen onbekende wereld af. Ze dompelen zich onder in de levensstijl van de mensen aldaar. HEILOO - Hollandia archeo logen heeft opnieuw een paar bijzondere vondsten gedaan bij opgravingen in Heiloo. U

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3