De Historische Tango en tapas in de Witte Kerk Vereniging draait op volle toeren Expositie in Bibliotheek Heiloo Een aantrekkelijke groene tuin, voor bijna iedere tuin n-- SiüSl 8 BioBorders weer verkrijgbaar Gluren bij de buren F Br1 UITKIJKPOST 9 JUNI 2021 Foto: Woodypix_Wout Folmer WWW. Aangeraden wordt u vooraf aan te melden. Het museum heeft de openings tijden aangepast om iedereen de gelegenheid te geven de tentoon stelling ‘75 Jaar Tintoretto’ te kun nen bekijken. Tot 20 juni is het museum geopend van woensdag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur en op dinsdag van 19.00-21.00 uur. Meer informatie over het werk van Peter Stet is te vinden op www.peterstetbeelden.nl Een voorbeeld van een plant uit de zonneborder is de Millennium- ui. Deze bloeit zeer uitbundig met paarse bloemen vanaf juli. Bijen en hommels zijn er dol op, maar ook dag- en nachtvlinders komen deze Zo spelen zij tijdens het één uur durende concert de beroemde aria’s uit de opera ‘Carmen’ van Georges Bizet waarbij de cello, piano en viool van het trio de zangstemmen vertolken. EGMOND AAN DEN HOEF - Marian Zwaan uit Egmond aan Zee is sinds corona een vroege wande laarster. Ook is ze dol op zonsopgangen, wat een prima combinatie is natuurlijk. Ze heeft dan ook al veel foto’s gemaakt. De alliums langs de Egmonderstraatweg tussen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee staan al even mooi in bloei. Marian heeft op de juiste ochtend gewacht met het maken van ‘het perfecte plaatje’. De opkomende zon en een klein laagje mist zorgen samen voor een sprookjesachtige foto. Foto: Marian Zwaan Een vurig concert op de zondag middag! Restaurant Herberg Jan verzorgt bij dit concert een tapas- arrangement. De tapas wordt na afloop van het concert in de kerk geserveerd.Datum: zondag 20 juni om 15.00 en 17.00 uur in de Witte Kerk Heiloo. Prijs: totaalarrange- ment (concert en tapas) 22,50. In contrast met deze opzwepende stukken klinkt ook de melancholie ke tangomuziek van de Argentijnse componist Astor Piazzolla, afgewis seld met lichtvoetige dansen van beroemde Zuid-Amerikaanse com ponisten. grond kunnen hier het agrarische vak leren. In de BioBorders horen ook (biologische) bollen die zorgen voor bloei in het vroege voorjaar. Deze worden in het najaar geplant en kunnen binnenkort ook besteld worden De BioBorder is te bestel len via www.bioborders.nl. Binnen een straal van 20 km van de kwe kerij (Bullaan 2 Heiloo) kunnen de borders ook bezorgd worden. BioBorder© is een merk van De Groene Reiger. De BioBorders© zijn ontworpen door tuin- en land schapsarchitect Arjan Boekel. Reserveren kan per mail via info@ donnamusica.nl Voor meer infor matie, en om te luisteren naar een voorproefje: www.donnamusica.nl Prijs concert: 15. Prijs tapas (1 drankje plus tapasplankje): 7,50 En dan, voor een van de komende tentoonstellingen: denkt u nog aan de oproep van vorige week waarin we vragen om allerlei materiaal dat te maken heeft met uw vroege schoolleven in Heiloo? Voor infor matie: 06 - 20546574. Het nummer waar u zich kunt aamnelden voor de wandelingen en voor bezoek aan het museum is: 06 - 51718363. bloemen graag bezoeken. De struik- klimop zit in de large variant van zowel de schaduw als de zonnebor der. Deze wintergroene struik bloeit in oktober en november en levert stuifmeel voor bijen en andere insecten wanneer het voedselaan bod voor hen klein wordt. Met een BioBorder verandert u uw tuin in no-time in een groene oase. Een mooie oplossing voor die mensen die niet zoveel tijd hebben om te tuinieren. Of er misschien nog niet zoveel verstand van hebben, maar wel graag een aantrekkelijke groene tuin willen. Peter Stet Peter Stet was 46 jaar werkzaam in de geestelijke gezondheidszorg. Naast zijn werk had hij o.a. inte resse in kunst en regelmatig het gevoel ook ‘iets’ te kunnen en wil len doen op dat gebied. Na zijn pensioen kreeg hij tijd en ruimte om zich te ontwikkelen, en hij ont dekte dat boetseren voor hem was weggelegd. Peter maakt beelden van vooral vogels en andere dieren, hij streeft het vangen van expressie en beweging na. Ook enkele mens figuren zijn van zijn hand. In nauwe samenwerking met de bronsgieter worden wassen beelden, volgens de verlorenwasmethode, omgeto verd tot ruwe bronzen beelden, die daarna moeten worden afgewerkt en gepatineerd. Elk beeld is daar door uniek. Peter is autodidact en werkt naar eigen ontwerp maar ook in opdracht. U krijgt een kant-en-klaar planten- pakket mee, met een plattegrondje en een eenvoudige handleiding waarmee u de plantjes zo in uw tuin zet. Het mooie is dat de beplanting van deze border onderhoudsarm is en bijna jaarrond aantrekkelijk! En met deze border helpt u ook de wilde bijen, vlinders en vogels. Daarna wordt gewerkt aan de ten toonstelling over het nieuwe boek van Jaap de Graaf, ‘Het Malevoort en het Baafjespolderdijkje’. De geschiedenis en de huidige situatie van Heiloo-West wordt daarin in woord en beeld op een prachtige manier verbeeld. Wij zijn er erg trots op dat de bijbehorende foto’s van de amateurfotoclub HAF en de film van de videoclub nu eindelijk op de tentoonstelling te zien zullen zijn. HEILOO - Een nieuw begin met heel veel nieuwe plannen. De komende weken wordt u in de Uitkijkpost en op de site van de vereniging (www.hvheiloo.nl) op de hoogte gebracht van dit alles. Voor meer informatie: ellyvanherwijnen.exto.nl Zo gaan we in het weekend van 19, 20 en 21 juni de zonne wende vieren met een bijzondere wandeling. Dat weekend orga niseert Archeologisch Museum Baduhenna in samenwerking met de Historische Vereniging Heiloo ook een Archeowandeling door de wijk Zuiderloo. De planten die voor de BioBorders geselecteerd zijn, blij ven lange tijd aantrekkelijk om te zien. Zij kunnen tegen droogte en zijn tegelijkertijd bestand tegen veel regen: een klimaatbestendige bor der dus. U kunt kiezen uit vier ver schillende afmetingen (van tiny tot large) en uit een zon- of schaduwva- riant. Daarmee past de BioBorder in bijna elke tuin. De planten worden op een duurzame manier gekweekt bij Maatwerk Kwekerij in Heiloo. De kwekerij is onderdeel van GGZ Noord-Holland-Noord. Deelnemers met een psychiatrische achter- HEILOO - Door de enorme vraag naar BioBorders waren deze de eerste keer binnen anderhalve maand uitverkocht! Vanaf nu zijn ze weer volop te verkrij gen bij Kwekerij Maatwerk in Heiloo. Elly Berkhout-van Herwijnen Elly Berkhout-van Herwijnen toont acrylschilderijen en monoprints. Ze is ooit begonnen met acrylschilderen en heeft bij diverse kunstenaars les gehad in de regio Alkmaar. Haar onderwer pen komen vaak vanuit de natuur. In de expositie zijn bloemen en landschappen te zien, veelal kleur rijk. Naast het schilderen heeft zij zich toegelegd op de grafische technieken zoals etsen, linosne den maar vooral monoprinten. Dit is een druktechniek waarbij maar een en dezelfde afdruk mogelijk is. Met behulp van een etspers worden de afdrukken gemaakt. Vaak wor den er meerdere afdrukken over elkaar heen gezet, wat een heel apart en uniek kunstwerk oplevert. In de bibliotheek zijn een aantal monoprints te bewonderen, zowel figuratief als abstract. In haar atelier in Alkmaar geeft zij al jaren work shops en een cursus monoprinten. HEILOO - Voor het eerst in lange tijd treedt pianotrio Donna Musica (cello, viool en piano) weer op in de Witte Kerk. Op Vaderdag, zondag 20 juni, laten zij om 15.00 en 17.00 uur in een wervelend con cert de warmbloedige Spaans/ Argentijnse muziek horen uit diverse invalshoeken. HEILOO - Elly Berkhout-van Herwijnen en Peter Stet expo seren tot 26 juni in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. Een klein inkijkje in de tentoonstelling ‘75 jaar Tintoretto’. Foto: Josta de Graaf-Gieltjes De planten uit de zonneborder. Aangeleverde foto 4*'i df r 't Pianotrio Donna Musica. It

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 8