Archeologisch Museum Baduhenna werkt samen met de Historische Vereniging Heiloo Nederlands kampioen lutesurfen woont gewoon in Heiloo Zonnewende-wandeling met de Historische Vereniging (MLJ DUIN om 3 Vervolg van de voorpagina: INGEZONDEN BRIEF Appeltje eitje UITKIJKPOST 16 JUNI 2021 F. 1 II (Leerkracht op de Radboudschool Tekst: Margreeth Anema Carla geeft de lens door aan Marc de By. Marja de Wit In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. DOOIM ims VAM... “Met de slaap nog in mijn ogen en het kamp nog in de benen schrijf ik dit stukje. De afgelopen week ben ik 4 dagen op kamp geweest in Bakkum met 40 fantastische groep 8’ers en vijf bege leiders. Mijn kampcarrière begint in 2002. Marc de By en ik wer den door de leerkracht van onze zoons gevraagd om met groep 6 mee te gaan op kamp naar Jisp. Dat waren drie fantastische dagen op een eiland. Na dit kamp werden wij ook gevraagd om mee te gaan met het kamp van groep 8, een kamp midden in de bossen en duinen van Bakkum. Op deze kamplocatie komen Mare en ik al 19 jaar en we hebben ontzettend veel leuke avonturen beleefd. Helaas was dit voor Mare zijn laatste jaar en moet ik volgend jaar mijn kampmaatje missen. Mare, heel veel plezier met je volgende avonturen. Ik ga je missen!” Duel met de krachten van Moeder Natuur Angst kent Jan niet, hij vindt het juist een kick om met een echte Nederlandse storm het water op te Nu is zijn vader zijn grootste fan én reisgenoot want Jan reist de hele wereld over. Zuid-Afrika, Brazilië, Tarifa, allemaal kitespots waar Jan zijn tricks heeft geshowd. De hele dag checkt Jan via verschillende apps de wind, het is bijna een ver slaving. Hij kijkt hierbij niet alleen naar Nederland maar vooral naar heel Europa. “Als er op zes uur rij den genoeg wind staat dan rijden we erheen”, glimlacht hij. De wijk Zuiderloo is een bijzon dere woonwijk die nog volop in ont wikkeling is. Er zijn woonbuurtjes die een link hebben met het leven op de strandwal in vroegere tijden. Archeologisch onderzoek bracht de sporen van bewoning in de brons tijd en de vroege Middeleeuwen weer bovengronds. Tijdens de wandeling vertelt de gids over het oude landschap met greppels, houtwallen, hagen, bosjes en duintjes; over waterputten, oude boerenerven, palencirkels en graf- gaan terwijl ieder ander veilig bin nen blijft. Zijn hoogste sprong is bijna 31 meter! Toch is hij in Zuid- Afrika weleens hard gecrasht. Hij werd tijdens het kiten, zo’n 200 meter uit de kust, de lucht inge trokken waarbij zijn kite in een loop draaide (360 graden rond). Vervolgens werd hij bijna 150 meter door de lucht getrokken waarbij hij stuiterend over het water weer op het strand belandde. “Toen moest ik wel even ademhalen”, aldus Jan. Zijn ambitie is om mee te doen aan de World Tour die nu wordt opgezet. Om zich te kwalificeren voor de wedstrijden moet hij een Alleen deze week dus extra ope ningstijden: dinsdag van 19.00-21.00 uur, en woensdag tot en met zondag heuvels; over pollepels, sikkels en hamers. Na deze wandeling kijk je met andere ogen naar deze wijk. Nieuwsgierig naar de vroegere bewoners en hun manier van leven? Meld je dan aan voor de archeowan- deling. Om dit alles mogelijk te maken heeft Jan sponsors en dat zijn niet de eerste en de beste in kitesurf- land: Mystic, North Kiteboarding en Van den Berg Surf in Hoorn hou den Jan op de kite. In oktober staat zijn volgende wedstrijd gepland in Frankrijk. Als u meer wilt zien van Jan Zoon dan kunt u hem volgen via zijn Instagramaccount: j.zoon. van 14.00-17.00 uur. Ook hiervoor is aanmelden noodzakelijk via tele foonnummer 06-5178363. Wees wel kom! Het is goed mogelijk om afstand te houden tijdens het kijken naar de zonnewende. Palencirkel met op de achtergrond woningen van Zuiderloo. Aangeleverde foto Een aantal jaren heeft Gemeente Heiloo zich ingezet om Heilooërs bewuster te maken van keuzes op gebied van gezondheid: Appeltje Eitje. Nu, een paar jaar verder, verwon der ik me vaak over het aantal snackzaken, één groentewinkel en de snoepautomaat in Sporthal Het Vennewater. Het is gestopt omdat het doel van het beleid was bereikt. Maar deze week verbaasde ik me het meest. Het Baafje riep rond 16.30 uur om dat het snackloket sloot voor die dag. En datje nog een lekker frikadelletje of andere snack kon kopen. Ik vind dit in 2021 niet meer kunnen. Wat vinden andere inwoners van de keuzes in Heiloo met betrek king tot gezondheid? Op zaterdag 19, zondag 20 en maandag 21 juni starten we om 20.00 uur met gids vanaf ‘De Berm’. Speciaal is dat Inge Kracht, die al vaker evenementen rondom de zon newende organiseerde, dit jaar aan wezig zal zijn. Inge zegt: “De zonson dergang in de Ronde O is al magisch mooi om te zien, maar ook de kracht van de zon is op deze avond heel erg voelbaar.” Iedereen is wel kom maar aanmelden via telefoon nummer 06-51718363 is noodzake lijk. De kosten zijn 5, pinnen kan. Goed om te weten! Op 20 juni sluit de tentoonstelling ‘75 jaar Tintoretto’ om plaats te maken voor de nieuwe tentoonstel ling over ‘Het Malevoort en het Baafjespolderdijkje’. U weet wel, het nieuwe boek van Jaap de Graaf. Heeft u de Tintoretto- tentoonstelling nog niet gezien, maakt u dan gebruik van de extra openingstijden. De tentoonstelling Baduhenna organiseert in sa menwerking met de Historische Vereniging tijdens de Nationale Archeologie Dagen deze wande ling op vrijdag 18 juni om 13.30 uur en op zaterdag 19 juni om 11.30 uur. De wandeling duurt ruim anderhalf uur en start vanaf het Landgoed Willibrordus aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Verzamelen bij de ingang van het Historisch Museum Heiloo. is werkelijk de moeite waard. Oude documenten, foto’s, historische werken van Tintoretto-leden en het verhaal over de oprichting. Aanmelden is gewenst via com- mrmicatie@baduhenna.nl Kosten voor deelname zijn 5, pinnen kan. HEILOO - Archeologisch Museum Baduhenna en de Historische Vereniging Heiloo slaan de handen ineen. Zij organiseren een archeowande- ling door de wijk Zuiderloo in Heiloo: een kennismaking met de vroegere bewoners op de strandwal. zogenaamde ‘entry’ maken, een video van zijn beste tricks. Ook is hij druk aan het oefenen op nieuwe tricks vanuit zijn basis in Castricum: het strandhuisje van zijn ouders. HEILOO - Dit jaar heeft de Historische Vereniging een bij zondere wandeling bedacht. Omdat er veel belangstelling verwacht wordt, wandelen we niet eenmaal, maar driemaal. Op afstand kijken naar de zonnewende is goed mogelijk. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3