Komst Aldi houdt Heiloo bezig Crematief COLUMN BEDRIJF 5 Laat je dierbare voortleven in een tastbare herinnering Mijn zoon zit niet in de selectie Michiel Ullers ''if*- UITKIJKPOST 16 JUNI 2021 naar maiktheiloo@gmail.com a Tekst: Linda van Rozendaal Marianne Schipper in haar atelier. Tekst en foto: Margreeth Anema Op de ‘kURNstige’ zolder van Marianne Schipper, in haar prach tige boerderij omgeven door haar dieren en de natuur, is de dood nog steeds verdrietig maar niet zwaarmoedig. Al werkend met klei raken bezoekers helemaal ‘zen’ en al gauw gaan de mooiste verhalen over tafel over dierbaren die zijn overleden. Er wordt gelachen en er wordt een traantje weggepinkt. Een dierbare hoeft overigens niet altijd een opa, oma, vader, moeder of een zus te zijn. Konijntjes, honden, katten en ratten zijn ook veel mensen dierbaar. De kURNstenares zoals zij zichzelf noemt komt uit een creatieve familie. Na het overlijden van haar ouders en haar broer vond ze de bestaande herden- kingsmogelijkheden niet persoonlijk genoeg. In de familie Schipper werden overledenen in eigen huis opgebaard met bloemen uit de tuin en werden bestaande sieraden omgesmolten waarbij er van de as van de dierbare een nieuw sieraad werd gemaakt. “Afscheid moet persoonlijk zijn en het kan ook wel iets gezelliger. Dit idee liet mij niet meer los”, aldus Marianne. KnURNtjes Bijzonder mooi zijn de unieke knURNtjes, de naam is afgeleid van ‘knuffe- lum’. Het zijn mini-umtjes waar bijvoorbeeld een haarlokje in bewaard kan worden of waarin de as van de overledene in verdeeld kan worden. Ook kinderen zijn van harte welkom om een bewaarum te komen maken voor hun overleden huisdier. En ben je bang datje niet creatief genoeg bent? “De urnen en de gedenktekens hoeven niet perfect te zijn, want dat is het leven ook niet”, aldus Marianne. “Dat ze met liefde zijn gemaakt is het belangrijk ste”, zo vult zij aan. Het afbakmoment “Als de urn of het gedenkteken in de oven wordt gelegd mag de kURNste- naar zelf de oven aanzetten en als de oven klaar is breekt er een bijzonder moment aan: zoals het leven gaat, gaat het ook in de oven, je weet niet hoe het afloopt”, glimlacht Marianne. De vlinder die iemand maakte voor het stilgeboren kindje van haar broer komt er in ieder geval prachtig uit. Het glazuur is geblend en het glanst je tegemoet. Terwijl Marianne het gedenkte ken met alle zorg uit de oven haalt wordt dit moment gefilmd en het filmpje wordt geappt naar de verdrietige familie als lichtpuntje in het rouwproces. Crematief, Boekel 10, 1921 CD Akersloot, 06 - 48472370 www.crematief.nl, info@crematief.nl FB/INSTA: crematief Woensdagmarkt In de plannen wordt inderdaad gesproken over de mogelijkheid dat de woensdagmarkt verplaatst moet worden. Iets waar de ondernemers “Ik zit er niet bij” zegt mijn teleur gestelde zoon nadat de selecties bekendgemaakt zijn. Samen kijken we naar de teamindelingen en het staat er echt. Niet in het le team maar terug naar het 2e team. Boos en vol onbegrip gaat hij de namen langs die wel in de selectie zitten. van de markt niet blij mee zijn. “We zijn niet tegen een Aldi, want dat is een keten die zaken als logistiek goed heeft geregeld”, zegt markton- dememer Ruud Bakker. “Wel is het bijzonder dat er wordt gesproken over een probleem bij het laden en lossen als de Aldi er zou komen, ter wijl hierover nog niet is gesproken met zowel Aldi als Albert Heijn.” De markt staat al 25 jaar op deze plek en heeft de woensdag tot een levendige dag gemaakt in ‘t Loo. Door deze ontwikkelingen is de toekomst van de markt, in ieder geval op de fijne huidige plek, onze ker. De marktondememers maken inmiddels deel uit van een klank bordgroep waarmee de gemeente in gesprek is. “Ondertussen hebben we de eerste gesprekken gehad en moeten we gaan werken vanuit vertrouwen. Als dat gevoel hersteld is moeten eerlijke belangenafwe gingen en keuzes gewoon mogelijk zijn”, aldus Ruud. Mochten mensen vragen hebben over de (toekomst van de) markt, stuur dan een mail “Hoe kunnen die er nu wel in zit ten?” En ja, ik moet zelf ook eerlijk zeggen dat ik het niet echt zie, maar als ouder is het ook erg lastig om daar objectief naar te kijken. Toch maar even vragen bij de selec tiecommissie. Er volgt een gesprek waar uitleg gegeven wordt over de selectie en al snel kom je terecht in vervelende discussies m.b.t. waarom die wel of niet. Als ouder denk je datje eigen kind de nieuwe Billy Bakker, Eva de Goede, Lieke Martens of Frenkie de Jong is en dat het onbegrijpelijk is dat de selectie commissie dat niet ziet. Het grote probleem op alle sport clubs zijn dan ook niet de jeugdle den maar de ouders. Meteen ageren, onnodige discussies en eigen kin deren door roze brillen zien zonder Met dat in mijn achterhoofd accep teer ik de uitleg van de selectiecom missie en houd ik mijn mond verder. Ik ben het er niet mee eens, maar het is niet anders. Thuis motiveer ik mijn zoon en we maken er komend seizoen ook gewoon een topjaar van. Ik zie al snel dat het van hem afvalt en hij glimlacht. En daar gaat het om in sport: plezier hebben. Misschien moeten we daar als ouder eens wat meer aan denken als we de volgende keer weer op het punt staan los te gaan als we het ergens niet mee eens zijn. zich te realiseren hoeveel tijd en energie er door vrijwilligers in hun kinderen gestopt wordt via trainin gen, coachen en dus ook selecties samenstellen. En zelf iets doen voor de club? Nee, dat kost te veel tijd (en ik doe toch al mijn rijbeurten bij de uitwedstrijden. Voor meer informatie www.heiloo.nl/plannen-en- proj ecten/centrum-heiloo Een plekje dichtbij De creatieve Marianne maakt samen met nabestaanden urnen en gedenktekens om de overledene dichtbij een plekje te kunnen geven. “Samenwerken is namelijk leuker dan in opdracht werken en het samen maken van een urn of gedenkteken blijkt zelfs vaak een belang rijk onderdeel te zijn van het verwerkingsproces”, aldus Marianne. De urnen en gedenktekens worden gemaakt van keramiek. Er kunnen basisvonnen bewerkt worden met glazuren of er kunnen gewenste vor men geboetseerd worden. Marianne helpt en denkt mee tijdens het proces. Buitenruimte Met de komst van de Aldi zal de buitenruimte van het winkelcen trum op de schop gaan. De par keerplaats aan de Willibrordusweg verandert en de groenstrook aan de Holleweg zal opnieuw worden ingericht. De plannen zorgen voor onrust bij de omwonenden van de Holleweg. Zij hebben onderling contact over de ontwikkelingen en gaan graag in op de uitnodiging van de gemeente voor een online bijeen komst op maandag 21 juni. Tijdens deze bijeenkomst worden de omwo nenden uitgebreid geïnformeerd en gaan gemeente en omwonenden in gesprek over de wensen voor de inrichting van de groenstrook en de parkeerplekken. In de Uitkijkpost van woensdag 23 juni wordt hier aandacht aan besteed. Mensen vragen zich af of het nodig is om een extra supermarkt in ‘t Loo te realiseren als dat zoveel gevolgen heeft voor de omliggende buitenruimte en of zo’n extra super markt inderdaad iets toevoegt aan het diverse winkelaanbod. Dat een tweede supermarkt zeker aantrek kelijk kan zijn voor een winkelcen trum, blijkt uit de situatie in Het Hoekstuk waar Lidl en Albert Heijn gebroederlijk vlak naast elkaar bestaan. Echter, ‘t Loo was altijd het centrum waar mensen graag win kelden vanwege de diversiteit aan kleine zelfstandige winkels. Met de komst van de Aldi wordt het winke laanbod in de ogen van de Heilooër niet diverser, maar lijkt de nadruk meer komen te liggen op de winkels voor de eerste levensbehoeften. En juist de ‘gezellige winkeltjes’ wor den gemist, blijkt uit de reacties op Facebook. HEILOO - Op vrijdag 11 juni liet de gemeente Heiloo op haar Facebookpagina weten dat er een Aldi komt in Winkelcentrum ‘t Loo. “Dat zorgt voor een divers winkelaanbod in het cen trum”, zo stelt de gemeente. Uit de reacties op de diverse Facebookpagina’s waar het onderwerp Aldi ter discussie staat, blijkt dat de meningen hierover nogal verdeeld zijn. Verlevendiging De ontwikkeling van de Aldi maakt deel uit van de ‘verle vendiging’ van het centrum in Heiloo. Daar' maakt de gemeente - samen met bewoners en onder nemers in het centrum - op dit moment een plan voor. De redac tie van Uitkijkpost heeft de Ondernemersvereniging van ‘t Loo om een reactie gevraagd. Namens de Ondernemersvereniging laat bestuurslid Paul van der Ham weten vooralsnog niet te willen reageren op de ontstane commotie. “Het is een zaak van de gemeente en de uit voerder”, aldus Van der Ham. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG FJ p I Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding DLLIvll I graag duidelijk uw gegevens vermelden. De Willibrordusweg zal een andere inrichting krijgen. Foto: Linda van Rozendaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 5