Duofiets-maatjes gezocht Sportmeetingpoint klaar voor gebruik Gemeentenieuws 10 Politiek in Heiloo: Algemene Beschouwingen op 5 juli 2021 Agenda’s raad en commissies vervolg INGEZONDEN BRIEF Kunstparade UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 of Agenda raad De gemeenteraad vergadert op maan dag 5 juli over de Kadernota 2022. Deze vergadering zal plaatsvinden in de raadzaal van het gemeentehuis van Castricum en begint om 19:30. In de Kadernota staan de meest recente gegevens over het geld dat de gemeente Heiloo de komende jaren van het Rijk ontvangt. Het stellen van deze kaders ligt bij de gemeenteraad. In de Kader nota geeft het college een voorzet over hoe die kaders eruit kunnen zien. Op 5 juli stelt de raad de kaders vast waarmee het college van burgemeester en wethouders de begroting 2022 op moeten stellen. Voorafgaand aan het vaststellen van de Kadernota spreken de politieke partijen de Algemene Beschou wingen uit, waarmee zij aangeven wat zij belangrijk vinden voor de toekomst van Heiloo. Naast de Kadernota 2022 staan ook de volgende onderwerpen voor besluitvor ming op de agenda: - Aanbestedingsdocument accountant scontrole voor de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo alsmede de Werkorganisatie BUCH - Sanering spoorweggeluid Heiloo - Motie PvdA Kostendelersnorm De raadzaal van Castricum wordt Coro- na-proof ingericht. Dat heeft tot gevolg dat er beperkt ruimte is voor publiek. We verzoeken geïnteresseerden dan ook om zich aan te melden wanneer zij de vergadering te plekke willen komen Voorafgaand aan de raadsvergadering om 19:00 uur vindt de commissiebehan- deling plaats van de volgende onderwer pen: - Conceptverkavelingsplan Baza (Tim paan) - Concept verkavelingsplan locatie Sprenkeling - Zomerlinde (Timpaan) De vergaderingen van de gemeenteraad van Heiloo kunt u live volgen via BEAT TV https://beatfm.nl/televisie/live en via de website van Heiloo in de vergaderka- lender https://heiloo.bestuurlijkeinforma- tie.nl/ bij de betreffende vergadering. De bijbehorende stukken vindt u ook hier. U kunt de vergaderingen van de com missies en de gemeenteraad ook op een later tijdstip terugkijken via de website van Heiloo https://www.heiloo.nl/raad-en- college Ook als u deze vergadering wilt bijwo nen of bij één van deze twee onderwer pen van uw inspreekrecht gebruik wilt maken kunt u zich melden bij de griffie. Stichting Trefpunt Heiloo heeft, in samen werking met Mee de Wering en het Sociaal Team, via fondsenwerving, sponsoring en subsidie vanuit het Herstelfonds een duofiets aan kunnen schaffen die inwoners, mantel- zorgers en vrijwilligers kunnen lenen. Fietsen verbetert de gezondheid van de inwoners en is op de duofiets ook nog eens heel gezellig. Kunst geeft mensen een wijdere blik, zo las ik in een prachtig boek. En dan hoor ik dat wij mensen die wijdere blik niet mogen geven tijdens de Kunstparade, die het laatste weekend van juni had moeten plaatsvinden. Het is een evenement, wordt er gezegd. Ja, en? Het bestuur en de kanjers van vrijwilligers hebben maanden gewerkt om alles in goede banen te leiden en tot in de puntjes te verzorgen, rekening houdend met de coronaregels. Een grote schare kunstenaars stond te trappelen om hun werk weer te mogen tonen. Tot mijn verbazing las ik onlangs dat een kennis met 2000 mensen wél mag, dat gaat me boven mijn pet. Hoe wordt er beslist? Denkt men wel goed na? Ons dorp had weer kunnen sprankelen, en horeca, win keliers en mensen uit ons dorp hadden kunnen genieten en profiteren van de Kunstparade. Ik gun ieder zijn/haar pleziertje, maar dit is een trap op m’n hart en niet dat van mij alleen. Maatjes in de kunst, reageer als je dit ook zo voelt. Helena de Bruin Vrijwilliger Kunstparade G-sporters gehaald en gebracht kunnen worden - Er komen geleidevoorzieningen met ribbeltegels van de kiss-and- ridelocatie naar het sporttoestel voor sporters met een visuele beper king. Omdat de aanpassing van het voetpad voor de opening niet meer gerealiseerd kon worden, voorziet TG Lining het traject voor het eve nement met tijdelijke geleidevoor- zieningen. Het Trefpunt zoekt vrijwilligers die vanaf augustus een uurtje op de fiets willen stap pen samen met iemand die dit niet zelfstan dig kan. Dit kan incidenteel maar ook struc tureel zijn, bijvoorbeeld om de week. U haalt uw maatje met de duofiets thuis op en maakt samen een rondje door de omgeving van het mooie Heiloo. U bepaalt samen waar u heen gaat én of er ondeiweg ruimte is voor een bakkie koffie of andere tussenstop. Opening Om 10.00 uur worden belangstel lenden welkom geheten door een vertegenwoordiger van het project team. Daarna aan wethouder Rob Opdam de eer om de kiss-and-ride- locatie officieel in gebruik te nemen en de herinneringsbankjes te ont hullen. Daarna wordt het multifunc tionele buitensporttoestel door een groep G-sporters geopend die met een trainer een aantal oefeningen demonstreren. Daarna kan onder het genot van een hapje en drankje (verzorgd door restaurant Keuken met Karakter) nog even worden nagepraat of je kunt meedoen aan ludieke oefeningen spijkerbroek hangen, touwtrekken e.d. Peter Guit: “Hopelijk wordt het Sportmeetingpoint zo voor ieder een een kenmerkend trefpunt in de gemeente Heiloo en daagt het ons uit tot meer.” Kinderen uit de buurt weten het sportmeetingpoint al te vinden. Foto: Peter Guit bijwonen. U kunt de vergadering ook via een livestream bijwonen (zie onder).U kunt alleen inspreken over de Kader nota. Over de andere onderwerpen op de agenda is de inspreekmogelijkheid al geweest; daar is geen mogelijkheid meer voor. Als u wilt inspreken over de Kadernota kunt u zich melden bij de griffie. Dat kan per mail via griffie@heiloo.nl, of telefonisch via 088 909 7016 of 088 909 7018. Hein Jan Bonnema van Palestra Sports en Peter Guit van de G-Sportfoundation zijn blij dat het zover is. “Het voorlopige eindresul taat is een uniek product waar wij trots op mogen zijn. Het sporttoe stel gaat een centrale rol spelen bij georganiseerde sportactiviteiten en het openbaar toegankelijke toestel vormt een sportieve uitdaging voor de inwoners van Heiloo”, aldus de enthousiaste Peter. Bent u gezellig, sportief en wilt u wat betekenen voor anderen, dan is fiets- maatje misschien iets voor u. Neem con tact op met Karin van Kersbergen van het Trefpunt voor meer informatie, karin.vankersbergen@trelpuntheiloo.nl telefonisch 072 - 5331297. Leuke weetjes: - De veilige ondervloer heeft een hoge valbescherming - Er is een verkeersveilige kiss- and-ridelocatie waar met name HEILOO - Nederland is een fietsland. Maar fietsen is niet voor iedereen van zelfsprekend. Er is een groep inwoners die geen gebruik kan maken van een normale fiets. Om ervoor te zorgen dat zoveel mogelijk mensen toch kunnen fietsen lag er al heel lang de wens voor een duofiets voor algemeen gebruik in Heiloo. HEILOO - Na maanden hard werken en een nog langere voor bereiding wordt op zaterdag 3 juli het Sportmeetingpoint op het terrein van Palestra Sports op de Zevenhuizerlaan feestelijk geopend. Herinneringsbankj es Ter herinnering aan Jan en Tinie Neles, twee mensen die heel veel voor de sportlocatie aan de Zevenhuizerlaan hebben bete kend, zijn zitbankjes geplaatst. Het zijn rustplekken bedoeld voor de ouders/begeleiders van kinderen die even op het sporttoestel willen spelen, voor de sporters die buiten willen wachten tot ze opgehaald worden of gewoon zomaar om even te kunnen zitten en relaxen. Nederland is een fietsland. Maar fietsen is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 10