'"^gezondheid Katholieke Bond van Ouderen tegen eenzaamheid I W* gezondheid Fysio Heiloo - COVID-19 herstelzorg. Netwerk Sport en Beweegzorg Noord-West Zorgeloos uw rijbewijs verlengen! 11 Start mindfulnesstraining in Limmen-Heiloo na de zomer Dans met je hart en je voeten zullen volgen HEILOO - Ruim 5 jaar geleden begon ik aan een nieuw avon tuur. Van bouwkunde naar voetzorg. Ik kan wel zeggen dat het avontuur goed is uit gepakt. Een mooie, ruime en goedlopende praktijk, met fijne klanten. Rijbewijs 75* €50 085-0607065 Groot Rijbewijs <70 Digitale verwerking naar het CBR Keuringen op afspraak boeken via: www.voor-keur.nl Elke maand aanwezig: het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 Jos Mulder (r) volgt Tom ten Hoope (I) na 25 jaar voorzitterschap op. Tekst en foto: Pauline de Vries www.asaaricoaching.nl of bel app 06-51043846 Het team van Fysio Heiloo. De thuishaven voor het KBO/PCOB is het Trefpunt in Heiloo. Es sentieel onderdeel van de missie van deze bond is het bestrijden van eenzaamheid onder deze groep inwoners van Heiloo, onge acht hun religieuze achtergrond. Het woord eenzaamheid in de advertentie voor een nieuwe voorzitter van deze KBO/PCOB is wat Jos Mulder aanmoedigde om te reageren. Hij volgt Tom ten Hoope (82) na 25 jaar voorzitterschap op. We laten Jos aan het woord over het taboe dat bestaat op eenzaamheid. HEILOO - In 2023 bestaat de Katholieke Bond van Ouderen 70 jaar. Tegenwoordig valt Senioren Heiloo/Egmond (SHE) ook onder de paraplu van het KBO/PCOB die sinds 2019 zelfstan dig opereert. Het is momenteel de enige lokale ouderenorga nisatie in Heiloo met oog voor ouderen vanaf 75 jaar. Mindfulness betekent 'aandacht', 'opmerkzaamheid'. Aandacht hebben voor het hier en nu. Je werkelijk bewust zijn van hoe het echt met je gaat, zowel lichamelijk als geestelijk. Dat is een hele kunst geworden in ons jachtige leven met onze "to-dolijst' van de dingen die volgens jezelf moeten gebeuren. Door je meer bewust te worden van je lijf en de drukte in je hoofd leer je op tijd te pau zeren en jezelf weer op te laden in je dagelijks leven. Zo voorkom je te veel spanning, gepieker en stress waardoor je in een nega tieve spiraal terechtkomt, of erger: een burn-out. Waarom kiest u voor het voorzitterschap van het KBO/PCOB? "Mijn achtergrond is mijn ervaring in en mijn passie om mensen te helpen. Met mijn re-integratiebedrijf help ik de 50-plusser opnieuw aan werk, maar ook via pastoraal werk zie ik de meerwaarde van gesprekken met ouderen. Dezelfde passie ga ik ook inzetten voor de doelgroep van het KBO, ouderen die leven met eenzaamheid en daar moeilijk over kunnen praten", aldus Jos. Hij realiseert zich dat er tegenwoordig ook veel eenzaamheid bestaat onder jongere mensen. "Met dit gegeven willen we de doelgroep van de organi satie niet zwart-wit stellen op ouderen vanaf 75 jaar." Wat is het verschil tussen alleen zijn en eenzaam zijn? Er bestaat een groot verschil tussen alleen zijn en je alleen voe len. We kennen veel ouderen die het prima vinden alleen te zijn. Eenzaamheid bestaat in drie variaties. Sociale eenzaamheid geldt wanneer mensen zich buitengesloten voelen van bijvoorbeeld een buurt of een vriendengroep. Emotionele eenzaamheid voe len mensen wanneer zij een partner of kind verliezen. Existentiële eenzaamheid is het lege gevoel bij mensen die zich niet meer nut tig voelen in de werkende, prestatiegerichte maatschappij omdat LIMMEN - Mirjam Asaari (docent, coach en mindfulnesstrai ner) start een Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) training in Limmen op de grens met Heiloo. De training wordt gegeven in een klein groepje en op gepaste afstand in een grote, mooie zaal op de Schipperslaan nummer 4. Fysio Heiloo biedt gespecialiseerde COVID-19 revalidatie aan. Een persoonlijk beweegprogramma wordt opgestart en afge stemd op hulpvraag en doelen. Wij streven ernaar dat patiën ten goed kunnen revalideren, zodat de dagelijkse activiteiten als bewegen en sporten hervat kunnen worden. De samen werking tussen Fysio Heiloo en Diëtistenpraktijk Alimentum biedt de mogelijkheid om naast fysiotherapie ook begeleid te worden met voedingsadviezen. Fysio Heiloo maakt deel uit van Beweegzorg Noord-West, een samenwerkingsverband met orthopedisch chirurgen, waaronder ook Netwerk Sport. Netwerk Sport draagt bij aan de ontwikke- Dan ben je welkom bij Carin's voetverzorging. Website: www.carinsvoetverzorging.nl Telefoon: 06-21265477 Wat doen vrijwilligers van het KBO? "De bijdrage die onze vrijwilligers bieden is absoluut maatwerk. Niet elke oudere heeft dezelfde hulp nodig. Soms is een goed ge sprek het medicijn, vaak gaat het om praktische zaken als het in elkaar zetten van een stoelfiets of het aansluiten van een geluids box om mee te kunnen luisteren met een kerkdienst." Schuif-es-aan is een voorbeeld van laagdrempelige manier om contact te leggen tussen vrijwilligers, leden en ouderen die gezel ligheid zoeken. "De afgelopen maanden is het leden- en vrijwilli- gersaantal flink gedaald. We doen hierbij een oproep om je aan te melden als vrijwilliger voor het KBO/PCOB", aldus Tom, die betrok ken blijft als lid van het bestuur. Samenwerken vindt u zeer belangrijk bij het in kaart brengen en bestrijden van eenzaamheid. Hoe wilt u dat vormgeven? "We kunnen de eenzame ouderen alleen bereiken door een net werk van mensen met een signaleringsfunctie op te bouwen. Dat betekent dat we lokaal de krachten moeten bundelen met particu lieren, verenigingen, huisartsen maar ook de buschauffeur en de kapper om de hoek. Eenzaamheid kan straks aangegeven worden via bijvoorbeeld een meld-isolatie-loket. Vervolgens kunnen onze vrijwilligers en die van het Trefpunt de ouderen begeleiding op maat aanbieden. Hiervoor hebben we in de toekomst professio nele vrijwilligers en een financiële bijdrage van de gemeente of de overheid nodig." Wat is uw wens voor de toekomst van het KBO/PCOB? "Het bespreekbaar maken van eenzaamheid moet gaan leven in de gemeente Heiloo. Er zit een groot aantal ouderen geïsoleerd ling van de fysiotherapeut als specialist op het gebied van sport. Patiënten krijgen zo de meest optimale behandeling en begelei ding bij sportblessures. Fysio Heiloo en samenwerkingspartners maken inzichtelijk waar de zorg aan patiënten met een orthope dische aandoening aan moet voldoen. Wij hanteren kwaliteitscri teria en bekijken op welke wijze partijen de zorg verder kunnen optimaliseren en ontwikkelen. ze te oud zijn of zich oud of ziek voelen. Door in gesprek te gaan kan ik proberen mensen anders te laten denken over deze laat ste vorm van eenzaamheid. Als oudere neem je nu eenmaal een andere plek in in de maatschappij. Daar komt ook een stuk ac ceptatie bij." thuis. Die komen niet naar het Trefpunt om te kaarten ofte bil jarten. Die groep vraagt erom om regelmatig bezocht te worden door onze vrijwilligers. Daar willen we onze energie in steken. Ik hoop dat er ook plannen worden gemaakt voor bijvoorbeeld nieuwbouw van woonhofjes waar jong en oud samenwoont en voor meerdere ontmoetingslocaties in Heiloo. Verbinding in een buurt is zeker een manier om eenzaamheid te bestrijden." Fysio Heiloo Slimpad 16a 072-5339355 www.fysioheiloo.nl yk voorkeur Rl J0PMJ5- f H HFPISWf KfÜfatlWN Naast goede voetzorg heb ik mij het afgelopen jaar verdiept in meer gezondheid. Hoe kun nen wij grip krijgen op onze eigen gezondheid en welke relaties bestaan er tussen voetklachten en andere lichamelijke klachten? Wat kunnen wij zelf doen om ons eigen immuunsys teem te versterken en te optimaliseren? Wil je meer informatie over het optimaliseren van je gezondheid en wil je een afspraak maken om hier samen verder over te praten?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11