Help Piet de berg op voor KiKa Nieuwe expositie te zien in Bibliotheek Heiloo Officiële vlag van Heiloo wappert bij het gemeentehuis i.1 17 Ja Harry Agema en Cor Spil exposeren hun werk M UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 www.vanloongalleries.com (Vught). De vlag van Heiloo. Aangeleverde foto Harry Agema Harry Agema (1946, geboren in Amsterdam) woont in Bergen en heeft zijn atelier in Heerhugowaard. Hij volgde zijn opleiding aan de VL-VU (docent beeldende kunst) in Amsterdam/Diemen en studeerde af in keramiek (plastische vonnen) en kunstgeschiedenis. Direct na zijn studie in 1982 koos hij ervoor beel dend kunstenaar te worden. Deze expositie is te bezichti gen tot en met 6 augustus 2021 in Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. “Er zijn zoveel toestanden in de wereld dat niemand aandacht heeft voor KiKa”, aldus Piet die uitlegt wat zijn drijfveer is. Een ongenees lijk ziek kindje van vaste klanten uit de kaaswinkel van zijn dochter Twee zware etappes In 2013 en 2014 bedwong hij de Alpe d’Huez ook al. De eerste keer fietste hij één keer omhoog, de tweede keer maar liefst zes keer. “Ik ben nu beter voorbereid dan de vorige keren maar natuurlijk wel zeven jaar ouder dan de laatste keer”, glimlacht Piet. “In Noord- Frankrijk kan ik niet overnachten dus daar moet ik noodgedwongen twee etappes van 200 kilometer Raad van Adel. Er was al een offi cieuze vlag in gebruik met het vol ledige wapen van Heiloo. Deze is echter nooit officieel vastgesteld. fietsen, die worden het zwaarst”, vertelt Piet. Toch is hij vastbesloten de tocht te volbrengen en hij heeft zelfs hetzelfde plan voor volgend jaar. “En als mijn vader het niet redt breng ik hem met de auto naar boven”, glimlacht zijn dochter Kim, maai' daar wil de vastberaden Piet niets van weten. Ook is deze niet goedgekeurd door de Hoge Raad van Adel en niet opgenomen in het officiële vlaggen- register. HEILOO hoor, de p waar hij nog steeds regelmatig helpt motiveert hem extra: “75 procent van de kinderen die kanker krijgen geneest, maar dat betekent dat 25 procent niet geneest. KiKa onder steunt onderzoeken die als doel hebben de genezingskans te vergro ten. Als ik hier ook maar een beetje aan kan bijdragen maakt dit mij heel gelukkig.” HEILOO - Het wordt een mon- stertocht voor de 80-jarige Piet Kruiver: donderdag 24 juni, op zijn verjaardag, vertrok hij per fiets vanuit Alkmaar naar de Alpe d’Huez in Frankrijk waar hij op 4 juli hoopt aan te komen. Zijn doel is om de berg drie keer te bedwingen en daarna fietst hij weer naar huis. De teller staat inmiddels op 10.000 maar Piet hoopt nog veel meer sponsorgeld op te halen om te kunnen doneren aan KiKa (Stichting Kinderen Kankervrij). Daar wappert hij officiële gemeente- vlag van Heiloo! Een vlag met een gele en blauwe baan. De gele baan staat symbool voor de strandwal in het Hollandse landschap. Met de rode top aan de kant van de vlaggenmast (broektop) tonen ze samen de kleuren van de provincievlag van Noord-Holland: een hanen vlag met banen van gelijke hoogte, geel - rood - blauw. De kleuren geel en blauw zijn ook de kleuren van Willibrordus, die historisch van belang is voor Heiloo. Het ontwerp is ontleend aan een van de ontwerpen van de vlag- genkundige Derkwillem Visser uit 1987, die de kiemen en het kruis uit het wapen van 1816 heeft over genomen in het ontwerp. In de zogenaamde rode ‘broektop’ staat het witte breedvoetige kruis uit het wapen van 1816. Deze door de raad vastgestelde vlag voor de gemeente Heiloo is een ontwerp van de Hoge Agema heeft zich gespecialiseerd in porselein en grafiek maar maakt ook beelden en schilderijen, daar naast heeft hij een eigen sieraden lijn ontwikkeld met vooral porse leinen sieraden. In de twee vitrines in de bibliotheek laat hij vooral zijn porseleinen sieraden zien maar ook een aantal grotere werken. Hij exposeert zijn werken nationaal en internationaal. Werk van Harry Agema is te zien en te koop bij: www.agema-art.nl (atelierbezoek in Heerhugowaard op afspraak). www.galerieannee.nl (Haarlem), en Cor Spil Als geboren en getogen Castricummer is Cor Spil verbonden met het strand en de zee. Dit thema komt dan ook regelmatig terug in zijn schilderijen. Sinds zijn jeugd is hij al bezig met tekenen. In 1989 is hij een cursus etsen gaan doen bij Toonbeeld te Castricum. Vervolgens ging hij aquarelleren, model- en portrettekenen en boetseren bij Perspectief. Omdat vanwege corona de tekenactiviteiten bij Perspectief werden stopgezet heeft hij thuis een aantal tekeningen in houtskool op groot formaat (100x150cm) gemaakt. Een aantal van deze teke ningen is ook op de expositie te zien. Zijn werk is realistisch omdat hij in een schilderij graag wil zien wat het voorstelt. Deze tentoonstel ling toont zeer gevarieerd werk en is zeker de moeite van het bekijken waard, www.corspil.exto.nl HEILOO - Er is een nieuwe expositie te zien in Bibliotheek Heiloo. Als u Piet wilt volgen dan kan dat via zijn Facebookpagina ‘Help Piet de berg op voor KiKa’. Via de crowd- fundingpagina Why Donate op de pagina: ‘De Speciale Fietstocht Alpe ‘d Huez voor KiKa’ kunt u doneren maar u kunt ook een bijdrage stor ten in de collectebus voor KiKa die in de winkel staat. Er is ook een rekeningnum mer geopend voor donaties: NL58INGB0533128048 t.n.v. Piet Kruive Piet Kruiver op de top van de Alpe d’Huez in 2014. Aangeleverde foto |t> 11“ ■C LÖ! :5 I [Ui Li - i Een werk van Cor Spil. Aangeleverde foto Een werk van Harry Agema. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 17