Stabat Mater in Witte Kerk Voetstap uit de bronstijd komt naar museum Baduhenna Sleepboot Scouting Victorie Heiloo gestolen I e. 19 J. M A 3 d fe' ■a The Voice finalist Erwin Nijhoff schittert op Gaanderij ’’1 A Verrassingstassen Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 Start: dinsdag 29 juni. Deze actie loopt door t/m 28 augustus 2021. ca. 3500 jaar. I ’•-sai-- HEILOO - Verras jezelf - óf een ander - met een zomer lang lekker lezen! Haal een rijk gevulde tas met afgeschreven boeken in de bibliotheek voor 2. Vooraf geeft u uw wensen door via www.bibliotheekheiloo.nl, u ontvangt bericht als de tas voor u klaar staat. De tassen zijn er voor alle leeftijden, dus voor zowel jeugd als volwassenen. het thema ‘Maria, van lofzang naar klaagzang’ zullen ook werken van Bach en Sances ten gehore worden gebracht. In mei 2020 ontdekten de arche ologen een lichtgele verkleuring in de donkergrijze vulling van een spoor uit de bronstijd. Nadat de vlek voorzichtig met een schep werd opgeschaafd werden de contouren zichtbaar van een mensenvoet. De voet moet duizenden jaren gele den een stuk in de ondergrond zijn weggezakt, waarna de afdruk zich heeft opgevuld met licht duinzand. Dit zorgde voor een scherp contrast tussen de afdruk en de omliggende ondergrond. Het is niet de eerste keer dat in Zuiderloo een menselijke voetaf druk is gevonden, maar dit exem plaar is wel erg bijzonder omdat het een afdruk van een voet met schoen is en om zijn ouderdom van er veel inbraakschade, zijn er onder andere automatische reddingsves ten en stootwillen gestolen en is er flink wat materiaal zomaar in het kanaal gegooid. Heeft u iets gezien of kunt u ons helpen met het repa reren van onze sleper dan horen we dat heel graag”, aldus Scouting Victorie. De m/s Klapband is de sleepboot van Scouting Victorie. De boot is volledig door de groep zelf gebouwd en wordt door vrijwilligers onder houden. Sinds 2009 varen ze hier mee op het Alkmaardermeer. Elke week gebruiken de verkenners sle per de Klapband om naar scouting- centrum De Stierop te varen waar hun zeilboten liggen. Ook wordt er regelmatig mee gevaren door de welpen, wildevaart en de stam. De De gemeente Heiloo heeft beslo ten om de voetafdruk te behouden. Specialisten van ArcheoCare uit Maarssen hebben het spoor in zijn geheel uit de grond gehaald en met de omliggende grond geïmpreg neerd met een speciaal middel dat alle zandkorrels bij elkaar houdt. boot is onmisbaar voor de scouting- activiteiten. Met het zomerkamp gaat de sleper natuurlijk ook mee. Dan varen de verkenners een week lang over de Hollandse plassen en wordt de boot gebruikt om een pon ton te slepen waarop de leden kun nen overnachten. Hierdoor is het nu mogelijk om de voetafdruk, die eigenlijk bestaat uit los duinzand, te bewaren en tentoon te stellen. J HEILOO - Het was zaterdag 26 juni genieten voor de bewoners van de Gaanderij tijdens hun jaarlijkse straatconcert. Niemand minder dan Erwin Nijhoff, finalist van The Voice, kwam met zijn felgekleurde Cadillac de straat inrijden. Nijhoff, voormalig zanger van de Prodigal Sons, start zijn optreden met een schitte rende uitvoering van The River van Bruce Springsteen. Foto: Hans Tromp “Wij durven ons niet voor te stel len wat er was gebeurd als er die vroege ochtend een grote binnen- vaarttanker tegenaan was gevaren. Waarschijnlijk hebben de personen die de sleepboot hebben meegeno men en midden op het kanaal heb ben laten drijven, niet nagedacht over de mogelijke risico’s. Helaas is Dit wordt uitgevoerd door het Bemini Ensemble, bestaande uit Arleen van Wijland (sopraan), Anne- Marieke Evers (mezzosopraan), Elske Tinbergen (cello) en Henk van Zonneveld (orgel). Pergolesi schreef zijn beroemde werk in 1739, vlak voordat hij op 26-jarige leeftijd overleed aan tuberculose. Rond Dat gaat nu gebeuren bij Archeologisch Museum Baduhenna. Bezoekers zijn tijdens de openings tijden van het museum welkom, kijk op www.baduhenna.nl HEILOO - In de nacht van 27 op 28 juni is de sleepboot m/s Klapband van Scouting Victorie Heiloo ontvreemd vanaf zijn ligplaats in Akersloot. De sleep boot is langs het kanaal rich ting Alkmaar achtergelaten ter hoogte van de Topaasweg. Oplettende omstanders zagen de sleepboot drijven, hebben de boot aan de kant gelegd en con tact gezocht met de vereniging. Scouting Victorie: “De scouting zou de scouting niet zijn als we niet al onze vindingrijkheid zouden gebruiken om de Klapband zo snel mogelijk weer in de vaart te krijgen. We doen er natuurlijk alles aan om het zomerkamp door te laten gaan! Vandaar nogmaals het verzoek aan iedereen die iets weet van dit voor val zich te melden via bestuur® scoutingvictorie.nl of bij de poli tie, waar wij ook aangifte hebben gedaan.” HEILOO - De afdruk van een mensenvoet die werd gevonden bij het archeologisch onder zoek in Zuiderloo komt terug naar Heiloo. Op donderdag 1 juli om 14.00 uur overhandigt wethouder Rob Opdam de voet stap aan Fons Morsch, de voor zitter van Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. De voetstap wordt tentoongesteld in het Archeologisch Museum Baduhenna en is daar vanaf zaterdag 3 juli voor bezoekers te bewonderen. HEILOO - Op zondagmiddag 11 juli a.s. klinkt het bekende Stabat Mater van Pergolesi in de sfeervolle Witte Kerk van Heiloo. De aanvang is 15.00 uur en het concert duurt ongeveer een uur. Kaarten kosten 20. Er wordt rekening gehouden met RIVM- voorschriften. Reserveren is daar om verplicht. Dit kan door een reserveringsmail te sturen naar henkvanzonneveld@ziggo.nl o.v.v. ‘reservering Stabat Mater’. De Klapband gaat mee met het zeilen. Aangeleverde foto Het Bernini Ensemble. Aangeleverde foto De afdruk werd gevonden bij archeologisch onderzoek in Zuiderloo. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 19