Informatiepunt Digitale Overheid geopend Witte Kerk weer open op marktdagen 4^ V I Merelnestje Lepelaars op Vennewatersweg 4 INGEZONDEN BRIEF Taalmaatje A I UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 LA Ook wordt er gestart met de ■Jli: 6 i. Marieke Rooda Door de banner te onthullen gaf zij het startschot voor dit spreek- Kijk voor meer informatie op www.bibliotheekheiloo.nl Je bent bijna elf. Zes jaar ken ik je nu. Ik ging met je lezen om wat taal achterstand in te halen. Jij bent hier geboren maar papa en mama komen uit Afghanistan. Gevlucht naar Pakistan. Vanwege de Taliban. De laatste tijd groeit het besef bij jou datje niet hier maar in Afghanistan geboren had moeten worden. Dichtbij je opa en oma’s, tantes, ooms, neven en nichten. Dilemma’s. Jij hoort hier maar ook daar. Ik bespeur een opkomende boosheid bij je. Hij pakt de atlas. “Waar ligt Taliban?” Ai, nu komt het. Uitleg. Voor de draad ermee. Hoe leg je dit uit. Hij wordt heen en weer geslingerd. Tussen daar willen zijn maar ook hier. Hier waar het leven goed voor hem is. Geen leger Taliban maar een leger vriendjes. Speeltuin, sport en zwembad Vrede en veiligheid. ‘Instagram’ heeft hij op het schoolplein opgevangen. “Goed, als het zó moet dan ga Ik op Insta en Aktie Ondernemen.” Dit jongetje is niet zomaar gesust. U zult wellicht nog van hem horen in de toekomst. En mocht U een taalmaatje willen worden voor een kind? Pas op, ze kunnen zomaar je hart veroveren. HEILOO - Dat is best bijzonder, naast de voordeur een nestje met jonge merels. Margareth Arends heeft zo’n 60 cm van haar voordeur een mand hangen. En deze mand heeft een merel uitgekozen voor het bouwen van een nestje. Het nestje voelt vast goed, want er waren vijf eitjes en er zijn vijf jonge merels. Foto: Margareth Arends uur, waar iedereen terechtkan met vragen over de Digitale Overheid. Het inloopspreekuur vindt iedere donderdag plaats van 15.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Ze vallen goed op in het vlakke landschap, deze twee lepelaars op de Vennewatersweg. Deze grote witte vogels doen qua uiterlijk denken aan de zilverreiger. Ze maken dan ook deel uit van dezelfde orde, de reigerachtigen. De lepelaars in Nederland zijn zomervogels, ze komen in februari/maart aan in ons land en vertrekken in augustus en september naar de win- terverblijlplaatsen. De familie Tuijn stuurde deze foto naar de redactie. Foto: Familie Ttüjn marktconcerten tussen 12.00 en 13.00 uur. Hiervoor komen op 7 juli Urker bariton Piet Baarssen en sopraan Mirjam Betjes naar Heiloo. En als verrassing sluit het jonge talent Mathijn ten Have uit Bruinisse aan, die duetten zingt met de solisten. Een en ander wordt begeleid door de Zaanse organist Dub de Vries. De toegang is gratis. HEILOO - Tijdens de woensdag- markt opent de Witte Kerk als vanouds haar deuren weer tus sen 11.00 en 15.00 uur. Tijdens de openstelling verzorgen bestuursleden en medewerkers van de Witte Kerk rondleidin gen. HEILOO - Op donderdag 24 juni was wethouder Elly Beens aanwezig in Bibliotheek Heiloo om het Informatiepunt Digitale Overheid te openen. - -x Elly Beens (I) was aanwezig bij de opening. Aangeleverde foto Er zijn weer rondleidingen en marktconcerten in de Witte Kerk tijdens de woensdagmarkt. Foto: Arend Voet

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21