Kledingbank Egmond voor heel Noord-Holland Prachtig ver kijken vanuit reuzenrad Expositie Heiloose Mi-Lou Beugeling in Raadhuis voor de Kunst Bergens bier nu ook in Heiloo verkrijgbaar REGIO 23 Ls UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 >'-a Prachtig ver kijken vanuit Egmonds reuzenrad! Foto: Sjef Kenniphaas Bron: NH Nieuws Passion, een werk van Mi-Lou Beugeling. Aangeleverde foto Voor de van origine Egmondse ondernemer Jan Vallentgoed is het voor het eerst sinds de coronacrisis dat hij het rad weer mag opbouwen. Zijn attractie stond de afgelopen maanden te verstoffen in de opslag. “Dat was natuurlijk een financiële strop.” Hij hoopt dat het toeristische ze net boven de minimumgrens zit ten. Wij kunnen dan noodpakketten uitdelen met houdbaar voedsel, ver zorgingsproducten, wasmiddel of schoonmaakproducten. Kledingbank Egmond Guyotte van Usselsteinlaan 34 1934 GN Egmond aan den Hoef www.kledingbankegmond.nl Herstel van een brouwtraditie Na het succes van de eerste batch zijn de brouwers gelijk weer begon nen en zijn er de hele zomer brouw- dagen gepland. Bierliefhebbers die komend weekend STOKED! drin ken, drinken dus bier dat dezelfde week is gebotteld. Hiermee lijkt te gaan lukken wat de brouwers voor ogen hadden: een lokale brouwtra ditie realiseren en elke 3-4 weken knettervers bier op de markt bren gen. Het bier is inmiddels al bij meer dan 25 verschillende winkels en horeca in de omgeving van Bergen verkrijgbaar. Unfiltered lager Met een percentage onder de 5% is het een licht bier te noe men. Hoewel het bier niet wordt gefilterd is hij wel helder door de bodemfermentatie en de langere Heel over tijd die het bier krijgt om te condi tioneren. Dustin Paul, brouwer van STOKED!, licht toe: “We filteren het bier bewust niet om zo maximale smaak en aroma te creëren. Het bier laat zich omschrijven als een zacht, helder, malty, licht tot medium bitter, fris en toegankelijk bier met een volle af dronk.” Dustin voegt daaraan toe: “Eigenlijk zijn we niet en op zaterdag 31 juli, de laatste expositiedag. zo van de smaakomschrijvingen en hebben we liever dat mensen het zelf gaan proeven. Smaak is immers enorm persoonlijk.” Verschillende kenners die het bier hebben geproefd zijn erg enthousiast en van mening dat het zeker genoeg karak ter heeft om het bier te kunnen onderscheiden van lokaal gefilterd exportbier. EGMOND AAN DEN HOEF - Het zijn rauwe en schrijnende tij den. Mensen die al jaren geen nieuwe kleding meer kunnen aanschaffen, jonge meisjes die geen geld hebben voor maand verband, kinderen die geen speelgoed hebben, rondlopen in te kleine schoenen of kinderen die zich schamen bij de gymles op school omdat ze geen sport- kleding hebben. Egmond hem goed gezind is: “Dit kan wel eens de redding zijn voor ons bedrijf.” Ook de ondernemers in het kustdorp vertrouwen erop dat er veel mensen naai' het reuzenrad komen, zodat het ook de lokale eco nomie ten goede komt. “Nu maar hopen dat het rad zo lang mogelijk aan de Werf kan blijven staan.” STOKED! bij Proeflokaal Hop De eerste locatie in Heiloo is inmiddels ook een feit. Een van de compagnons, Pieter Vader, was erop gebrand om ook een afzetlo- catie te vinden in Heiloo: “Ik ben superblij dat Marcel ons een kans geeft. Proeflokaal Hop heeft zoveel soorten bieren, waarvan een flink aantal uit de directe omgeving van Heiloo. We vinden het geweldig dat we nu naast Sancti Adalberti op tap verkrijgbaar zijn in een proef lokaal met zo’n mooi en breed assortiment.” Omdat wij als organisatie ook de huur moeten betalen voor het pand en ook overige ondersteu ning bieden aan de minima (denk aan verjaardagen van kinderen), houden wij op zaterdag 3 juli een tweedehands kleding-, boeken- en speelgoedmarkt van 10.00-16.00 uur. Deze is voor iedereen toegan kelijk, ook als u niet tot de minima behoort. Voor alle artikelen geldt: 1 stuk 2, 3 stuks 5. Wij hopen u te zien. De schaamte rondom armoe de is groot. Het bestaan van de Voedselbank is misschien de meest zichtbare vorm van dit leed. Het hebben van een dak boven je hoofd, elke dag minstens één maaltijd om ervoor te zorgen dat je niet dood gaat. Voor een waardig bestaan heb je echter meer nodig. Daaruit is de Kledingbank Egmond ontstaan. Mensen uit heel Noord-Holland zijn welkom. Op deze manier willen wij een bijdrage leveren aan de armoe debestrijding in Noord-Holland. Behoort u bijvoorbeeld tot de mini ma, staat u onder bewind, heeft u schuldhulpverlening, een Wajong- uitkering? Dan bent u van harte wel kom bij de Kledingbank Egmond. U mag dan onbeperkt kleding uitzoe ken voor 1 per persoon (niet per kledingstuk). Tevens ondersteu nen wij de mensen die niet bij de Voedselbank terechtkunnen omdat Jaap Hoeksma exposeerde eer der in Raadhuis voor de Kunst met kleurrijke olieverfschilderijen en bijzondere objecten van glas. Jaap Hoeksma schildert al zo’n vijfen dertig jaar. In zijn opleiding aan de Wackers Academie heeft hij veel vaardigheden opgedaan. Momenteel werkt hij met olie- en acrylverf; hij schildert figuratiePabstract, bloem- stillevens en portretten/model. Tijdens de expositie in het Raadhuis voor de Kunst laat hij u graag een overzicht zien van zijn werk van de afgelopen dertig jaar. Kijk ook op www.jaaphoeksma.nl Vooralsnog staat het reuzen rad in ieder geval tot september in Egmond. Een kaartje kost 5. Deze week kunnen de eerste ritjes gemaakt worden. De expositie wordt officieel geopend op zondag 4 juli om 14.00 uur, waarbij u de kunstenaars ont moet. Vervolgens is de expositie gedurende de hele maand juli te bezichtigen op de vrijdag, zater dag en zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur. De kunstenaars zijn per soonlijk aanwezig op de zondagen Raadhuis voor de Kunst, Torenstraat 7, 1981BC Velsen- Zuid (Oud Velsen) - De toegang is gra tis - Bezoekers worden geacht zich aan de dan geldende RIVM-regels te houden. EGMOND AAN ZEE - In Egmond kun je deze zomer op 38 meter hoogte genieten van het weid se uitzicht over de kustlijn. Het grootste reuzenrad van Nederland is deze week in de badplaats neergezet. Mi-Lou Beugeling is na haar opleiding aan de VLVU Tekenen- Handvaardigheid voornamelijk gaan werken met potlood, inkt en aquarel. De laatste vijf jaar is zij bevlogen geraakt door het maken van collages. Zij schildert als het ware met papier, dat zij vervolgens verder bewerkt met acrylverf, reliëf- paint, glitter en meer. Werken waar je vrolijk van wordt! Haar passie voor collage, mixed media en acryl is ook te zien op www.artbyml.nl of op Facebook en Instagram artbyml. Helaas zijn wij afhankelijk van uw donaties. Wij zijn een non-pro- fitorganisatie die volledig bestaat uit vrijwilligers. Wij kunnen uw donatie goed gebruiken. U kunt kleding, schoeisel, beddengoed, accessoires, voedingsmiddelen of verzorgingsartikelen doneren. Liever een geldelijke donatie? Ook dat is mogelijk. Kijkt u op onze web site voor alle informatie omtrent doneren. REGIO - Het Raadhuis voor de Kunst nodigt u uit voor een nieuwe expositie: Passie voor kleur! Tijdens deze expositie ziet u werk van de Heiloose Mi-Lou Beugeling (coördinator van de Kunstparade Heiloo) en Jaap Hoeksma uit IJmuiden. HEILOO - Heel Bergen is STOKED over de nieuwe Bergense brouwerij STOKED! De ‘Unfiltered Lager’ is enthou siast ontvangen door zowel par ticulieren als de plaatselijke horeca. Iedereen heeft de meer waarde van een lokaal biertje enorm kunnen waarderen. Dustin, Pieter, Ruben en David. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 23