Veteranenvlag wappert in Heiloo Kermis 2021 in een andere vorm Doe mee aan Muziek r Parade Heiloo 41LLfl-PD Dl (Mill V0RW11 3 nO0j£. Vervolg van de voorpagina: Collecte voor Rwanda en Roemenië Afwijkende openings tijden Bibliotheek DIZl WU-U: UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 Tekst: Pauline de Vries Allard geeft de lens door aan Sam Vlaar. £3' I* ‘<l Stichting Help Ons. Mail naar: d.klaver@solconmail.nl Aangeleverde foto DOOI M LI Ni VflM... In deze rubriek deelt een lezer van Uitkijkpost een foto. De foto gunt andere lezers een kijkje in iemands leven, laat zien wat iemand bezighoudt of gewoon mooi vindt. Persoonlijke missie Een flink aantal oudgedienden was aanwezig bij de opening, al had dat aantal zeker hoger kunnen zijn als er vooraf meer aandacht aan de opening was gegeven, aldus vete raan Hans Walrave, secretaris van het Veteranen Comité De BUCH. Ook aanwezig was Marcel Jansen, hij is 16 jaar voorzitter geweest van deze veteranenclub. Beide heren hebben elkaar jaren terug ontmoet op het station Castricum waar de een vertrok naar standplaats Den Haag en de ander naar Utrecht. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo “Vroeger reisden we in uniform en kon je je maten makkelijk her kennen. Tegenwoordig reizen veel militairen niet meer in uniform omdat dat niet veilig voor ze is. Het lijkt de omgekeerde wereld”, aldus Walrave. Binnenkort draagt Marcel Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op GO Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is tijdens de zomerperiode van 17 juli t/m 21 augustus elke zater dag gesloten. Vanaf dinsdag 24 augustus is de bibliotheek weer normaal geopend. Bij Café Blondes trapt op don derdag DJ Baas G af met gezel lige feestmuziek. Op vrijdag gaan de voetjes van de vloer met DJ Kevlar DJ Bullit. Op zaterdag draait DJ Bodhi en zondag maken DJ Kevin en DJ Bodhi het feest compleet! We vieren het feest in het café in plaats van in de tent, zonder kaart verkoop, zonder toegangstijden en zonder 1,5 meter afstand! Natuurlijk is het terras ook open als het lekker weer is. Uiteraard krijgt iedereen zijn of haar aankoopbedrag van de kaartjes terug! zijn functie als voorzitter over. Dannij van der Sluijs heeft het voor- zittersstokje van hem overgenomen. HEILOO - Van maandag 5 juli tm zaterdag 10 juli houden we een huis-aan- huiscollecte in de gemeente Heiloo. Doel is hulp te verlenen aan de meest armen in Rwanda en Roemenië. In Rwanda gaat de hulp naar mensen die werkelijk niets hebben en in Roemenië wordt de opbrengst hoofdzakelijk gebruikt voor de aankoop van medicijnen en andere dringende zaken. Op donderdag heeft Café de Wit Hollandse Hits en Soul Motown met Sjoerd en Miss Beulah. Op vrijdag komen The Cubs en Jelle V plaatjes draaien! Op zaterdag en zondag zoals elk jaar het vertrouw de gezicht van Paul Vlaar, geen ker mis zonder Paul! Bram en Mandy, Café de Wit Het idee is om elke muzikant of zanger, koor of orkest, maar ook dansgroep en toneelclub in Heiloo en omgeving een optreden te laten verzorgen om ‘De dag dat het weer mag’ samen te beleven. Een optreden in de Cultuurkoepel, de Strandwal, buiten op een podium of in een gezellige binnentent; laat je zien en horen met eigen reper toire, maak er een feestje van! De middag wordt afgesloten met een optreden van alle deelnemers, waar onder zeker de drie muziekvereni- HEILOO - Nu er weer muziek mag klinken is er het voorne men om op zaterdagmiddag 11 september een heus muziekfes tijn te organiseren op het GGZ- terrein in Heiloo. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl 2/ “Een hartstochtelijk Heilooër mag je mij best noemen. Geen moment heb ik overwogen ergens anders heen te willen. Dus toen Ypestein in beeld kwam, stonden Maria en ik direct in de rij. We hebben de wijk en ons huis uit het niets zien opbouwen. Het kasteeltje in het wijkpark is getuige geweest van van alles wat ik hier heb mogen meemaken, doen en tot stand brengen: water- festijnen, Koninginnedag, meerkampen, Oranjeballen, mijn lintje als bestuurslid van de wijkvereniging. Ook voor fotoshoots voor Falkland Toneel, trouwerijen, families en public relations-activi- teiten een mooie plek. Als wijkvereniging hebben we Wijkgebouw de Ypsalon weten te realiseren. Als voorzitter van Falkland Toneel ben ik blij dat we daar repeteren. Want acteren blijft mijn groot ste passie, uiteraard bij de mooiste toneelvereniging van Noord- Holland. Maai- ook als historisch verteller bij Vive Les Gueux, als Sinterklaas of Kerstman en in elke willekeurige rol vind ik mijn plezier.” HEILOO - De kermis wordt dit jaar anders gevierd dan nor maal! Ondanks het enthousi asme van velen was het helaas niet voldoende om uit de kosten te komen. Voor iedereen die de kermis toch kleinschalig met ons wil vieren hebben wij iets bedacht. Marcel heeft nog een persoon lijke missie en wil graag een oproep doen aan alle jonge veteranen. “Het comité en dit veteranenplantsoen is er zeker ook voor hen. Veel oudge dienden in de leeftijd van 18 tot 40 denken dat veteranen alleen oude, grijze heren zijn. Dat is niet zo. Van de 100.000 veteranen nu zijn er 28.000 jonge veteranen in de leeftijd tot 40 jaar. “We spreken allemaal dezelfde taal, hebben dezelfde cultuur' en we weten van elkaar wat we hebben beleefd. Het blijft belangrijk om die ervaringen uit te wisselen, met een lach en met een traan, jong en oud”, aldus Marcel. Wil je meedoen met de Muziek Parade, je wensen kenbaar maken of nog even overleggen, neem dan contact op met de coördinator van dit project, Nico Bakker van het Team Herstelfonds. Zijn e-mailadres is npr.bakker@gmail.com Samen maken we er dan een geweldige show van die nog lang zal nagalmen in Heiloo. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Graag zien we jullie aankomend weekend en anders tot snel! Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek gingen Caecilia, Eensgezindheid en FSH, met een Heiloo Ballade of Volkslied, speciaal voor deze gele genheid gecomponeerd voor koor en orkest, hoe leuk is dat! Het muzi kale gebeuren wordt omlijst met dans en toneel, figuranten en moge lijk zelfs sportactiviteiten. Uiteraard wordt de inwendige mens niet vergeten. Monument en plantsoen Locoburgemeester van Heiloo Rob Opdam sprak zijn respect en waardering uit voor elke veteraan. “Uit mijn studententijd kende ik eerst alleen de spannende en mooie verhalen van een vredesmissie. Ik had dat graag ook zelf willen mee maken. Het bleek slechts de ver heerlijking van een avontuur, elke missie heeft een keiharde keerzijde. Die van angst, onzekerheid en van jarenlange verwerking. Deze groep mensen die namens de Nederlandse samenleving werd en nog steeds wordt ingezet, verdient landelijke erkenning vanuit de maatschappij. Het veteranenplantsoen is daarom met zorg geplaatst vlak bij het oor logsmonument, midden in de wijk, midden in de samenleving.” l~ Let op! Je moet wel nog steeds een negatieve test laten zien via www.testenvoortoegang.nl of de QR-code in de CoronaCheck app als je volledig gevaccineerd bent. Op deze manier feesten doen we eenmalig vanwege de kermis! Daarna ga we gewoon weer terug naar het oude normaal en hoef je geen QR-code te laten zien of te reserveren. Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur dl. 09.00 -17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 -12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Na een jaar geen kermis vieren, kun je dit jaar een kernüsbiertje drinken in een van de cafés aan de Heerenweg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 3