De Tafel van de Showman’s Fair komt naar Heiloo Gerard Arends krijgt koninklijke onderscheiding Nieuwe tentoonstelling bij de Historische Vereniging Natuur en tuinders Vlooiendijk tonen veerkracht 7 Oud-voorzitter Scouting Rurik r Save the date! 10 en 11 augustus 2021 UITKIJKPOST 30 JUNI 2021 4‘. A Een heerlijk voorproefje van de Showman’s Fair die van 20 t/m 22 De tentoonstelling gaat over de geschiedenis van Heiloo West. De ontwikkeling van de bebouwing, het verdwijnen van 25 stolpboer derijen aan die kant van Heiloo, de natuur en de cultuur, dat alles komt aan bod. Voor het boek hebben fotografen van de HAF (Heilooër Amateurfotografenverenigmg) prachtige foto’s van het gebied gemaakt. Deze foto’s zijn alle door De heer Arends was ruim 21 jaar groepsvoorzitter bij de scouting- club uit Heiloo. Vorig jaar trad hij af. Volgens de voordracht heeft hij Een van de topstukken uit de tentoonstelling: een jeugdver- zameling van weidevogeleieren uit de tijd dat het verzamelen nog kon! Aangeleverde foto onbeschrijfelijk veel voor de groep betekend en was hij een betrok ken medebestuurslid met een groot hart voor de vereniging. Hij had een groot verantwoordelijkheidsgevoel, maar vooral ook veel (persoonlijke) belangstelling voor de leiding, de leden en de ouders. Het lintje werd uitgereikt om 13.00 uur bij het scoutinggebouw aan De Kistemaker 1. Dit gebeurde uiteraard coronaproof, dus op 1,5 meter afstand. Vanaf 3 juli is ook de kleine tentoonstelling over de Literaire Kring van Heiloo te bewonderen in onze ‘Schatkamer’, een nieuwe, in coronatijd opgeknapte ruimte. Openingstijden: dinsdag 19.00 - 21.00, zaterdag en zondag 14.00 - 17.00 uur. De toegang voor leden maar ook voor (nog) niet-leden is gratis. vooralsnog gewoon door. Voorlopig is het afwachten welke planten en gewassen het de komende tijd weer gaan doen. augustus voor de derde keer in de Alkmaarderhout speelt in samen werking met alle culturele instellin gen van de stad/regio. het lijkt me dat er dan wat moet gebeuren om de wateroverlast te beperken. Wat zal er gebeuren als er in de buurt nog meer woningbouw komt?” De tijd zal het leren. Op veel tuinen wordt alweer volop gewerkt. De ‘verdronken’ planten worden opgeruimd, de grond wordt open geschoffeld en er worden nieu we gewassen geplant en gezaaid. “In deze tijd van het jaar kan er gelukkig nog veel de grond in,” aldus Rick. bijzondere met De groepen die o.a. over Tafel zullen spelen zijn: Das Lemniscaat, Sabri Saad met een dans van Egyptische rituelen en de Poëzie Boys uit Den Haag. Het diner en de lunch worden verzorgd door de Historische Vereniging vergroot en nu in volle glorie te zien. De opening met de groep fotografen zal binnenkort op een afgesproken moment plaatsvinden. De opening met alle andere mensen die meege werkt hebben aan het boek, moeten we vanwege coronamaatregelen nog heel even uitstellen. ervaren koks van De Nieuwe Garde. In het kinderprogramma nemen de koks Thorwald Voss en Rene Pluijm, bekend van Pluijms’ Eetbare Wereld, de kinderen mee naar Planeet Gezond. De Mobiele Eenheid, bekend van Willibrordus Draait Door, zijn meesters in het vermaak voor jong en oud. HEILOO - De wonderlijke Tafel die speciaal was bedacht toen Oerol samen met de Parade het 400 jaar bestaan van New York mocht opsieren, heeft nadien een even wonderlijk vervolg gekregen in de vorm van de Showman’s Fair. Een tafel van 120 meter waar een fanfare over moet kunnen lopen was de opdracht aan ontwerper Piet Hein Eek. Geen probleem voor de geboren Edammer. Vanaf' het eerste moment dat de tafel in New York stond opgebouwd was het meteen duidelijk... Hier komen we nooit meer vanaf, want alles paste en viel op een goede plek. Artiesten en kunstenaars beklommen zon der aarzeling het twee meter brede ruige houten pad en het even ver baasde publiek genoot zonder uit zondering van alle persoonlijke aandacht van de artiesten en van elkaar. In een theater zit je met de ruggen naar elkaar toe en hier beleef je samen de voorstellingen die zich letterlijk voor je bord afspe len. Het programma in Heiloo speelt zich af in arrangementen met de Lunchvoorstelling van 12.00 - 14.00 uur, de Kindenniddag van 15.00 - 17.00 uur, de dinervoorstelling van 18.00 - 20.00 uur en de Late Night voorstelling van 21.00 - 23.00 uur. Volkstuinvereniging Vlooiendijk, gelegen langs de Vennewatersweg in Heiloo, is opgericht in 2012. Voor die tijd was het complex in beheer bij de gemeente. Vlooiendijk telt zo’n 130 tuinen en net zoveel enthousiaste leden. “De sfeer op het complex is goed”, vertelt Rick. “Het verloop is laag, veel leden zitten al jarenlang op de Vlooiendijk. De betrokkenheid is groot, er is altijd wel iemand bereid om even te hel pen walmeer dat nodig is.” HEILOO - De volkstuinders van Volkstuinvereniging Vlooiendijk hadden gemengde gevoelens bij het zien van de foto’s van alle waterpret na de wolkbreuk van vrijdag 18 juni jl. “Wat een vrolijkheid over die waterover last. Maar wij zien 130 tuinen meerdere dagen onder water staan. En 130 volkstuinders die veel van hun werk van het afgelopen jaar - of zelfs meer jaren - door die wolkbreuk ver nietigd zagen worden. Niet iets om vrolijk van te wor den,” aldus Rick Kleijn en Inge Perk van Volkstuinvereniging Vlooiendijk. Het gebied rondom de Ven newatersweg had te kampen met de grote hoeveelheid water die er naar beneden kwam op 18 en 19 juni. Rick: “De laatste jaren lijkt dit soort extreme regenval vaker voor te komen. Er is rondom ons tuin complex ook woningbouw gepland, En zo hielpen het afgelopen weekend veel tuinders elkaar om bijvoorbeeld de aardappelen te rooi en, voordat deze zouden wegrotten in de natte grond. Door het vele water is een deel van de oogst van de bevlogen volkstuinders verloren gegaan, zoals bijvoorbeeld aardap pelen en bonen. Andere gewassen lijken gelukkig weinig last te hebben gehad van het vele water en groeien Bezoek dit bijzondere the- aterspektakel met overdekte tafels op dinsdag 10 en woens dag 11 augustus a.s. op Landgoed Willibrordus in Heiloo. Kaarten zijn uitsluitend online te koop via www.cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - In het Historisch Museum is vanaf zaterdag 3 juli een interessante, nieuwe ten toonstelling te zien. Het nieu we boek ‘Het Malevoort en het Baafjespolderdijkje’ zal daar in in woord en beeld getoond worden. HEILOO - Locoburgemeester Rob Opdam had op zaterdag middag 26 juni de eer om een koninklijke onderscheiding uit te reiken aan de heer Gerard Arends. De voormalig voorzitter van Scouting Rurik is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje- Nassau. Koninklijke onderscheiding voor oud-voorzitter Scouting Rurik. Foto: Zoë Bosschaart Door het vele water hebben veel gewassen dagen onder water gestaan. Aangeleverde foto De Tafel van de Showman’s Fair is een bijzonder theater- spektakel. Foto: La Luuz Fotografie *1 ■I W‘i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 7