Convenant tussen Sportraad en gemeente Gemeente Heiloo verrast ‘afvalopruimdienst Joep en Noor’ Koepelbrug Landgoed Ter Coulster vernield kijk voor het lootste nieuws op onze website uitkijkpost.nl 11 Op de foto: t ^7. ■I "'r u y UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 Tekst: Dirk Kaan Tekst: Margreeth Anema zijn blij dat het gemeente Mogelijkheden creëren De Sportraad is opgericht met het doel de belangen van de sport- en beweegaanbieders te behartigen. Bij het signaleren van knelpunten, trends of ontwikkelingen in het veld heeft de Sportraad een advise rende en faciliterende rol. Voorzitter Frans Endel en secretaris Hans de Visser leggen dit uit. “De besturen van clubs hebben al heel veel op hun bordje. Ik denk dat we onder schatten wat zij allemaal moeten regelen op het gebied van vrijwilli gers om de boel toch nog draaiende te houden. Zij houden zich vaak helemaal niet bezig met bepaalde onderwerpen. Ons doel is om deze verenigingsoverstijgende discussies op te pakken. Neem bijvoorbeeld Sporthal Het Vennewater. Dat gaat niet één vereniging aan, maar meer dere. En het is nu ook voor de ver enigingen duidelijk waar ze moeten zijn als er iets is wat niet alleen hun eigen vereniging aangaat. Met een ‘overall’ kennis weet de Sportraad makkelijker verbindingen en moge lijkheden te creëren. Sportraad ondertekend. Voor v.l.n.r.: Sebastiaan Huys - beleidsadviseur BUCH, Rob Opdam - locoburgemeester/wet- houder, Frans Endel - voorzitter Sportraad, Ton Mosheuvel - vice- voorzitter/bestuurslid Sportraad. Achter: (1) Hans de Visser - secre taris, en (r) Hil Wardenburg - pen ningmeester Sportraad. Op de foto ontbreken Joep Hooijschuur, Pascale de Hoogh en Annelies Hellingman (bestuursleden van de Sportraad). HEILOO - Al geruime tijd hou den Joep en Noor Zwart Heiloo schoon. Zij verwijderen zo vaak als zij kunnen zwerfafval van de straat en schaften onlangs zelfs een eigen skelter aan om het proces nog sneller te laten verlopen. Dit viel niet alleen voorbijgangers op waarvan ze de nodige complimenten kregen, ook Gemeente Heiloo kreeg de jonge afvalbrigade in het vizier. De brug is zwaar ontzet en onder delen van de leuningen van de brug liggen in de sloot. Aan de overkant De kinderen krijgen een uitge breid afvalopruimpakket: twee grij pers omdat er ook weleens vriend jes meegaan, afvalzakken om het zwerfvuil in te verzamelen, hand schoenen omdat zwerfafval vaak vies is en een aantal knalgele hesjes waarop staat vermeld: ‘Supporter in schoon’. Joep en Noor glimmen van trots maar dit is nog niet alles. Als Peter van Diepen de gemeentevlag wegtrekt die over het hoofdcadeau ligt stormt Joep er blij op af: “Yes, een aanhanger”, roept hij blij. De aanhanger wordt gelijk aangekop peld en Joep, die ondertussen met zijn grijper de standaard van de cameraman probeert te grijpen, tot hilariteit van de toeschouwers, weet even niet waar hij nu blijer mee moet zijn. “Wij gaan straks gelijk de wijk in”, aldus een dolenthousiaste Noor. van de brug liggen nog restanten van een feestje, waaronder veel ballonnen. Meld je ook aan als nieuwe ‘Supporter in schoon’ Rina de Wildt van team afval van Gemeente Heiloo bekijkt het tafe reel met een brede glimlach: “Onze taak is bewustwording en educa tie van de Heilooër jeugd over het milieu. Het afbreken van kauwgum of sigarettenpeuken in de natuur duurt bijvoorbeeld twintig tot vijf entwintig jaar. Maar het gaat nog verder, het kan ook zo zijn dat een dier het zwerfvuil opeet: egeltjes die kauwgum eten gaan bijvoorbeeld dood”, aldus Rina. Ze roept andere jongeren die het ook belangrijk vin den om afval op te ruimen, op om zich te melden via afvalscheiden@ debuch.nl De gemeente zal dan een aantal hulpmiddelen facilite- ren aan deze nieuwe ‘Supporters in schoon’. Moeder Helen wil ook Autobedrijf Kleverlaan in het zonnetje zetten. Daags voor het ‘bordesmoment’ gingen namelijk de banden stuk van de skelter van Joep en Noor. Na het horen van dit bijzondere ver haal bood Autobedrijf Kleverlaan spontaan aan om gratis nieuwe banden onder de skelter te zetten. Een prachtig gebaar en zo dragen we allemaal op onze eigen manier een steentje bij aan het milieu en zijn we allemaal ‘Supporter in schoon’. HEILOO - De koepelbrug naast de theekoepel op Landgoed Ter Coulster is het afgelopen weekend behoorlijk vernield. Vermoedelijk hebben de vernie lingen plaatsgevonden op zon dagavond 5 juli, of in de nacht van zondag 5 op maandag 6 juli. Begin 1900 stond er ook een brug. Deze is in 2003 herbouwd als huwelijksgeschenk van Marielies van Lente en Bart van der Feen de Lille, de beheerders en mede-eige- naren van Ter Coulster. Begin 2020 is de brug nog extra verstevigd en schoongemaakt. Als de Sportraad interessante ont wikkelingen of nieuws doorstuurt, dan moet dat bij de juiste personen terechtkomen. “Kijk eens of je één of twee mensen buiten het bestuur om als vertegenwoordiger aanstelt die zich richting Sportraad met deze randzaken kunnen bezighouden.” De missie van de Sportraad is bre der dan alleen de verenigingssport. De Visser: “Wij willen ook de sport in zijn algemeenheid promoten en daar advies over uitbrengen. En dan kom je op raakvlakken als welzijn, scholen, preventie en volksgezond heid. We zijn heel blij dat dit conve nant er nu ligt. Dit is de basis waar naar we kunnen gaan handelen. De formele relatie hiermee ben erg van het inparkeren”, aldus Noor. Het was wel een beetje span nend dat de twee niet precies wis ten waar om ze ontboden waren. “Ik denk voor een nieuwe aanhanger”, fluistert Joep tegen de verslagge ver. Plaatsvervangend burgemees ter Peter van Diepen, die de twee jonge afvalopruimers niet langer in spanning wil houden, neemt het woord: “Omdat jullie zorgen dat Heiloo schoon blijft vinden wij jul lie een prachtig voorbeeld voor andere inwoners, daarom heb ben wij een paar cadeautjes voor jullie.” Accommodatieonderzoek De Sportraad gaat zich de komen de jaren inzetten voor een goed en helder accommodatieonderzoek. Uit eerder onderzoek van de bin nensporten kwam naar voren dat er te veel capaciteitsvraag was waar niet aan voldaan kon worden. Dat heeft uiteindelijk geresulteerd in een tweede sporthal. “Waar de ene vereniging uitbreidingsbehoeftes heeft, zit de ander weer te ruim in haar jasje. En je hebt verenigingen die moeite hebben om hun kantine te exploiteren”, aldus Endel en De Visser. “Al die ingrediënten, samen met de demografische ontwikkelin gen in Heiloo, daar moeten we de komende 10,15, 20 jaar een bepaald beeld van gaan krijgen. Moeten ver enigingen gaan samenwerken en hoe speelt de gemeente daar op in. Daai' moet je de tijd voor nemen. Het zou goed zijn om deze zaken wat nadrukkelijker naast de inves teringen die de gemeente doet te leggen. Is een uitgave nu verstandig met het oog op de toekomst. Met dit convenant kunnen uitgaven, die uiteindelijk niet nodig blijken te zijn, worden voorkomen.” De Sportraad weet van de mees te verenigingen wat er speelt. Daarin kunnen ze raakvlakken vinden om met een sterker ver haal bij de gemeente aan te klop pen. “Nu hebben we structuur en houvast in de discussie die met de gemeente gevoerd moet worden. En de gemeente is als eigenaar van veel sportaccommodaties toch een bepalende partij.” In de Uitkykpost van 1 febru ari jl. werd aandacht besteed aan de milieubewuste broer en zus. Zij maakten van de gelegenheid gebruik om een oproep te doen voor een skelteraanhanger. Op deze manier konden zij namelijk effi ciënter te werk gaan en nog meer afval opruimen omdat zij de volle zakken dan niet meer hoefden te sjouwen. Naar aanleiding van de berichtgeving besloot Gemeente Heiloo dat deze jonge inwoners met hart voor Heiloo het verdienden om in het zonnetje te worden gezet. Plaatsvervangend burgemeester Peter van Diepen nodigde de broer en zus uit op 30 juni om 16.30 uur op het bordes van het gemeentehuis, mét skelter. convenant is Foto: Ed Bausch Ontboden op het bordes, maar waarom? Het was even manoeuvreren om op het bordes te komen met de tweepersoons skelter maar dit was op zich niet zo spannend: “Ik HEILOO - Gemeente Heiloo heeft samen met de Sportraad Heiloo een convenant getekend om de samenwerking tussen gemeente en sportverenigingen in Heiloo beter te structure ren. Eind 2019 trad een nieuw bestuur (a.i.) aan van de Sportraad. In de ALV van juni 2020 werd dit bestuur unaniem door de leden (sportverenigin gen) benoemd. Dit convenant was een randvoorwaarde voor het huidige bestuur om toe te treden. bekrachtigd.” Wethouder Peter van Diepen met Joep en Noor en hun nieuwe combinatie. Foto: Margreeth Anema en De koepelbrug is flink ontzet. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 11