Verdiende zomervakantie voor de jongeren van The Spot Voetafdruk uit de brons- Ouderwets kermis in een ander jasje tijd nu bij Baduhenna Raad weer fysiek bijeen voor bespreking Kademota 15 VAN DE GEMEENTERAAD VERSLAG UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 Tekst: Dirk Kaan Voor het eerst kwamen raad en college weer fysiek bijeen. Ditmaal in het gemeen tehuis van Castricum, vanwege de nodige ruimte. Direct werd het een lange zit. Het was de raadsvergadering met de alge mene beschouwingen, waar de diverse fracties hun visie gaven op de inhoud van de Kademota. In de Kademota staan de meest recente gegevens over het geld dat de gemeente Heiloo de komende jaren van het Rijk ontvangt en welke zaken worden opgepakt of afgerond. die ervoor zorgt dat de vondst voor iedereen te zien zal zijn en zo de interesse voor de archeologie levend houdt. In zijn dankwoord gaf Fons Morsch aan dat het museum blij is met deze aanwinst die nu dankzij de gemeente in het museum tentoon gesteld kan worden en niet, zoals zoveel objecten, opgeslagen wordt in archeologische depots. De voetafdruk heeft een mooie plaats in een vitrine gekregen. Met ingang van zaterdag 3 juli (14.00 - 17.00 uur) zijn bezoekers welkom om deze aanwinst in het museum te bewonderen. Voor meer informatie www.baduhenna.nl De fracties kregen ruim de tijd om hun licht te laten schijnen op de Kademota. De VVD keek vooral ook terug op wat bereikt is in de afgelopen periode. Onder meer de aanpak Afslag A9 en de ontwikkeling van diverse inbreilocaties. Edith de Jong van Gemeentebelangen Heiloo (GBH) had zo haar financiële twijfels bij de Kademota en sprak van “onrealistische cijfers”. Volgens GBH heeft de nota weinig toegevoegde waarde. Pauline Wittebol keek namens D66 positief terug op het Coronaherstelfonds en gaf complimenten over de wijze van samenwerking. Het CDA stipte de inzet op behoud van voorzienin gen aan. Ook het bundelen van krachten en het zoeken van dialoog en samenwer king moet gekoesterd worden. Tijmen Valkering van Heiloo Lokaal uitte de zorg of “onze verenigingen en organisaties de coronacrisis gaan overleven.” De PvdA Ook de jongeren van The Spot gaan nu genieten van him welver diende zomervakantie. In de laatste bijeenkomst in de Buk Buk blik ten zij terug op het afgelopen jaar en wat zij daarin allemaal hebben bereikt en meegemaakt, zoals een busreis langs verschillende loca ties, het kiezen van de ontwerper, clinics van experts, het beoordelen en aanpassen van het ontwerp, het afscheid van Hans Romeyn, de acti viteiten in de meivakantie, de acties voor de crowdfunding en nog veel meer. De teller staat op het moment van schrijven op bijna 19.000, gedo neerd door ruim 560 donateurs en Bram Bruin (Café de Wit): “Het was een kermis in een ander jasje, maar’ dat maakte het niet minder leuk! Bedankt voor jullie steun en de moeite die jullie hebben gedaan met testen en zo om toch naar onze kermis te komen. Gemeente Heiloo en ook de politie bedankt dat we mede dankzij een goede samen werking dit in deze tijd voor elkaar hebben gekregen.” Werd een motie aangenomen over het plaatsen van schaaktafels in Heiloo. De mogelijkheden hiervan moeten nu onder zocht worden. Dirk Kaan (38) is freelance tekstschrijver en journalist. Namens Uitkijkpost doet hij verslag van de politiek in Heiloo. Zou dit normaal gesproken de laatste bijeenkomst zijn van de raad. Donderdag 8 juli is echter de installatie van Mascha ten Bruggencate als nieuwe burgemeester. Vroeg de PvdA om een bestuurlijke impuls wat betreft de vliegbewegingen boven Heiloo. Vooral van het hoger aan vliegen lijkt volgens de PvdA nog geen sprake. Portefeuillehouder Van Diepen zegde actie toe, maar gaf aan dat hij “ze niet uit de lucht kan schieten”. Werd om 23.28 uur de vergade ring gesloten door voorzitter René van Splunteren. met nieuwe acties om hun droom waar te maken. De gemeenteraad heeft maandag 5 juli met grote meerderheid ingestemd met de eerste en laatste Kademota van dit college. De insteek van het college is met het oog op de verkiezin gen om vooral de bestaande ambities uit de coalitieovereenkomst ‘Bouwen aan Heiloo’ te realiseren en geen nieuwe grote ambities te formuleren. HEILOO - Na een jaar van afwe zigheid kon ook de horeca- kermis dit jaar toch doorgaan. En verder: Ging de raad unaniem akkoord met het voorstel om 435.000 beschik baar te stellen voor aanleg, beheer en onderhoud van minischermen langs het spoor. ziet de Kademota als een startpunt voor de begrotingsgesprekken die dit najaar gaan plaatsvinden. Hierbij benadrukte de wethouder dat Heiloo steeds meer op de kaart komt te staan. Er zijn goede afspra ken over archeologisch onder zoek bij bouwprojecten zodat we steeds meer te weten komen over de geschiedenis van het gebied. De wethouder is blij met een enthousi aste groep mensen bij Baduhenna Doneren kan ook de hele vakantie nog via spotheiloo.kentaa. nl HEILOO - Archeologisch muse um Baduhenna is verrijkt met een bijzonder object: een voet afdruk uit de bronstijd (3500 jaar geleden). Deze voetaf druk werd in 2020 opgegraven in Zuiderloo. Wethouder Rob Opdam overhandigde donder dag 1 juli de voetafdruk aan Fons Morsch, voorzitter van Baduhenna. verschillende sponsoren. En dit bedrag wordt door de gemeente Heiloo nog verdubbeld! Er is nog meer geld nodig om The Spot te rea liseren. Daarom gaan de jongeren van The Spot in september verder Werd een amendement van Heiloo-2000 aangenomen. In 2022 moet in samenwerking met de Sportraad een nieuw beleidsplan sport worden ont wikkeld die een visie geeft op Sport en Bewegen in Heiloo. HEILOO - De basisscholen in Heiloo hebben gezamenlijk maar liefst 7.120 opgehaald voor The Spot. Op dinsdag 29 en woensdag 30 juni ontvingen zij hun prijzen: een uur laser- gamen in het Heilooërbos of een uur spelen in Sporthal Het Vennewater vol met luchtkus sens. Met ondersteuning van de jongeren van The Spot hebben zij zich vlak voor het einde van het schooljaar heerlijk kunnen uitleven. Fons Morsch, voorzitter van Baduhenna, nam de voetafdruk in ontvangst uit handen van Rob Opdam. Aangeleverde foto Een uur lasergamen in het Heilooërbos, een van de prijzen voor de basisscholen, die samen ruim 7.100 ophaalden voor The Spot. Aangeleverde foto Anders dan anders, maar niet minder gezellig! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 15