Kindcentrum De Duif sluit schooljaar swingend af Gemeente Heiloo houdt oog voor zorg en hulp aan inwoners Z Jaarlijks slottoneel Jan van Rij ckenborghschool 3 Ir A H T 19 I4?n der Borden Makelaardij bestaat 88 jaar! ,117 Juf Eline gaat met pensioen 13 ■-vvi ïil Ad Ad pr, J. W «I-I s -• 1 UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 X3 r. 2. -Z"’ HEILOO - Na bijna 40 jaar in het onderwijs te hebben gewerkt, waarvan 19 jaar op de Jan van Rijckenborghschool, gaat juf Eline Vertinde genieten van haar pensioen. Tijdens een feestelijke middag op school is juf Eline heerlijk in het zonnetje gezet door zowel de leerlingen als de ouders. Binnenkort wordt juf Eline oma, waar ze erg naar uitkijkt. Maar mochten ze op school nog eens een invaller nodig hebben, dan wil zij best nog eens terug komen. Ze zal in ieder geval gemist worden! Aangeleverde foto Wat verandert er voor inwoners? Met de maatregelen wil het col lege van B en W de zorg organiseren met meer aandacht voor preven tie, dichterbij huis en efficiënter. Van deze verandering gaan inwo ners iets merken. Hierbij blijven zij wel de zorg of hulp ontvangen die zij nodig hebben. Inwoners kun nen samen met een consulent van het sociaal team nog beter kijken Tijdens de voorstelling vormden alle kleuters een Chinese draak in een kleurige optocht met parasol letjes en sterretjes. De groepen 3 en 4 maakten een Australische voor stelling en leerden zelfs didgeridoo spelen. De groepen 5 en 6 vormden een Braziliaans sambaorkest voor het carnaval in Rio en de groepen 7 en 8 speelden de Afrikaanse drums. Het was jammer dat de ouders niet bij de voorstelling aanwezig konden zijn in verband met de coronares- tricties. De kinderen konden wel Het jaarlijkse slottoneel is een geliefde traditie waar alle kinde ren van groep 1 tot en met groep 8 enthousiast aan meedoen. De kinde ren van groep 8 hebben - als school verlaters - de hoofdr ol. Er gaan vele weken van voorbereiding en repe teren in zitten. Alle leerkrachten doen enthousiast mee! En dit jaar kon het gelukkig weer als vanouds in Theater de Berm. Een deel van de ouders kon aanwezig zijn in het theater, de rest van de ouders keek thuis mee via een livestream. Het was een prachtige avond! tegelijk op het plein naar de voor stelling kijken. Ook de kinderen van de peuteropvang kwamen de voorstelling even bewonderen. De rapport met mogelijke maatregelen opgesteld. Dit is voorgelegd aan de Adviesraad Sociaal Domein (ASD) om advies te geven aan het college over het verwachte effect op inwo ners. De gemeenteraad heeft vervol gens op 24 juni jl. ingestemd met de voorgenomen maatregelen, behalve drie ervan. Een maatregel gaat over het laten ontstaan van wachtlijsten bij zorg aanbieders in de jeugdhulp indien het geld op is. Deze maatregel ver valt. Bij een andere geschrapte maatregel zouden er voor nieuwe indicaties voor huishoudelijke hulp minder uren worden geïndiceerd. Een derde maatregel die het niet haalde, gaat over resultaatgericht sturen op subsidies bij subsidie- partners van de gemeente voor wel zijn. De gemeenteraad wil hiermee wachten tot de uitkomst bekend is van de nog in 2021 geplande evalu atie over de subsidies in het sociaal domein. Voor de vastgestelde maat regelen wordt een implementatie traject gestart. De gemeenteraad wordt periodiek geïnformeerd over de voortgang. leerlingen genoten zichtbaar van samen muziek maken en hadden veel plezier bij het presenteren van de voorstelling. HEILOO - In 1933 is Pieter van der Borden sr. gestart met het bedrijf. In de jaren vijftig kwamen ook zijn beide zoons Jan en Siem voor het bedrijf werken en jaren later, in 1982, is ook klein zoon Pieter toegetreden tot het bedrijf. Inmiddels is de vierde generatie, achterkleinzoon Jan-Jaap, officieel beëdigd en is daar mee als vijfde lid van de familie Van der Borden actief als NVM register makelaar-taxateur. Wij zijn heel trots op Jan-Jaap en aUe coBega’s wensen hem dan ook heel veel succes en een mooie carrière in het vastgoed! Op de foto ziet u Pieter (1) en Jan-Jaap van der Borden (r). Aangeleverde foto HEILOO - De gemeente wil er zijn voor inwoners die hulp en zorg nodig hebben. In deze tijd, waarin de behoefte aan hulp en ondersteuning groeit en er als gevolg van politieke beslui ten bezuinigd moet worden, ligt er een opdracht voor het gemeentebestuur om maatre gelen te treffen. Maatregelen waardoor het huishoudboekje van de gemeente én de zorg aan inwoners op orde blijft. Daarom neemt de gemeente, naast de toezegging voor tijdelijk extra middelen vanuit het Rijk, maat regelen voor maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp. ■l naar mogelijkheden of aanpassin gen, die zij zelf kunnen oppakken voor er zorg of hulp wordt ingezet. Medewerkers van het sociaal team kunnen ook tussentijds actief vra gen hoe het gaat en of de hulp ver loopt zoals afgesproken. Tevens kan er een specialist worden ingezet voor jeugdhulp, die de gemeente niet zelf kan aanbieden of organi seren. Mogelijk is er, na aanpassin gen in de inkoopstrategie en een nieuwe inkoopronde in 2023, sprake van zorgaanbieders waar inwo ners dan wel of juist niet (meer) terechtkunnen. >4^ HEILOO - Afgelopen vrijdag 2 juli hebben de leerlingen van kindcentrum De Duif verschil lende muzikale workshops gevolgd onder leiding van De Klankenkaravaan. Deze work shops vormden samen een muzi kale wereldreis die de leerlingen aan het einde van de schooldag aan elkaar hebben gepresen teerd. Beslissen over maatregelen doe je samen Maatregelen voor maatschap pelijke ondersteuning en jeugd hulp neemt een college van B en W niet alleen. Hiervoor is eerst een Wethouder Beens zegt hierover: “Het college vindt het vooral belang rijk dat alles op een zorgvuldige manier gaat, zodat inwoners die daadwerkelijk hulp of zorg nodig hebben dit ook kunnen blijven krijgen.” HEILOO - Op donderdagl juli stonden alle leerlingen van de Jan van Rijckenborghschool samen op het toneel van Theater de Beun. Groep 8 speelt Afrikaanse drums op het Slotfeest van kindcentrum De Duif. Aangeleverde foto Na weken van voorbereiding stonden de leerlingen eindelijk samen op het toneel. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 19