Disneyfiguurtjes al valeer ontvreemd van graf Afscheid van de oudpapierhelden van de Paulus Eugènie Herlaar toont 15 jaar schilderkunst 21 Jeugdactiviteiten in de zomervakantie UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 “1 Voorleesfeestje: elke woensdag, 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Samen Klooien: woensdag na het voorleesfeestje in de zomervakantie, 15.00 - 16.00 uur. We gaan knutselen en mooie dingen maken van steeds weer andere materialen. HEILOO - Van voorleesfeestjes tot samen knutselen of de Speelotheek, deze zomer is in Bibliotheek Heiloo van alles te doen! Peutervoorlezen: elke vrijdag 10.30 uur. Een gezellige ochtend rond boe ken voor kinderen van 2-4 jaar en hun ouders/oppas. Speelotheek: elke woensdag, 14.00 -17.00 uur. De Speelotheek is de hele zomer op woensdagmiddag geopend. In 2015 namen ze, samen met Marion de Bake, het stokje over van Manja de Waard en haar man. Omdat de kinderen van Paul en Dirk nu in groep 8 zitten, nemen ze afscheid van de Paulusschool en Ze heeft vanaf 2000 zes jaar lang zomercursussen gevolgd van docen ten en gevorderde studenten van de Klassieke Academie in Groningen. Als kind al tekende ze veel en later ging ze ook werken met pastel en aquarel. Na haar werkzame leven wilde ze ook met olieverf en acryl aan de slag. Vandaar de cursussen in Groningen. Al gauw bleek dat ze een eigen schilderstijl had. De penseelvoering is in het algemeen verfijnd. De harmonieuze kleur- verwerkingen dragen veelal bij tot een verstilde sfeer. In haar werk is sprake van creatieve diversiteit. Zowel figuratief als abstract. Veel voorkomende onderwerpen zijn: bloemen en planten, landschappen, gereedschappen, vogels, vrouwfigu- ren, stillevens en de kosmos. Alles in uiteenlopende stijlen, zonder vaste kenmerken. Haar voorkeur' gaat uit naar olieverf, hoewel ze ook het werken met acryl niet uit de weg gaat. HEILOO - Afgelopen zaterdag stonden ze voor de laatste keer op de wagen, Paul Oort en Dirk Pepping van de oudpapiercom- missie van de Paulusschool in Heiloo. HEILOO - Na haar journalis tieke werkzaamheden, o.a. bij het tv-joumaal, heeft Eugènie Herlaar zich bekwaamd in schil deren met olieverf en acryl. Sinds 2006 exposeert ze haar kunstwerken. Vijftien jaar geleden begon ze met exposeren van haai- werk. Dat had steeds veel succes. Haar schilde rijen werden op diverse exposities leggen ze na zes jaar hun belangrij ke taak neer. Elke maand zorgde de commissie ervoor dat er op maan dagavond en zaterdagochtend een ploegje ouders klaarstond om oud papier op te halen. De opbrengst wordt gebruikt om de vrijwillige ouderbijdrage van de oudervereni ging van de Paulusschool zo laag mogelijk te houden en toch veel leuke dingen te kunnen organi seren voor de kinderen van de Paulus. den lang. Het werk van Eugènie Herlaar is daar te zien vanaf 9 juli t/m eind september. Entree is gratis. Bezoekers kunnen terecht van 09.00 -17.00 uur op doordeweekse dagen. Eugènie is daar op afspraak aanwe zig, via tel.nr. 06 - 40048559. In het weekend is de expositie gesloten. Het adres van het Willibrordus Business Centrum is: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. ook tips. Begin juni ontving Harry een privéberichtje van een dame, die het verdrietige bericht van Harry over de Disneyfiguurtjes maar niet los kon laten. Zij wilde daarom haar Disneyfiguren schenken, en zelfs nog een extra. En zo werden Mickey en Donald nu samen met Goofy op het graf van Bas geplaatst. “Ik was zo blij dat Basje nieuwe figuurtjes bij zich had, maar had ook in mijn achterhoofd dat er een boef was.” Harry: “Het had wel wat gestormd, maar de storm kan eigen lijk geen vat gekregen hebben op de 10 centimeter hoge figuurtjes. Het graf van Bas ligt beschut, tegen een bosrand, en een zoektocht op het kerkhof leverde niets op. Wij konden eigenlijk niet anders dan concluderen dat Mickey en Donald gestolen waren. Diep triest, waarom?” Het regende reacties op Facebook, veel steunbetuigingen en door het hele land getoond, ook in het buitenland. Nu, na vijftien jaar, is er de kans om al haar werk in een overzichtstentoonstelling te presenteren. Dat gebeurt in het Willibrordus Business Centrum (WBC) in Heiloo. In het hoofd gebouw van deze voormalige GGZ-stichting zijn diverse kleine bedrijven gevestigd. In de brede, lange gangen kunnen kunstenaars hun werk in een prachtige setting tonen. En dat maar liefst drie maan- Omdat er niet altijd genoeg aan meldingen waren van ouders, hebben Paul en Dirk het ‘oudpa- pierrondje’ ook vele malen zelf gedaan, daarbij volop onder steund door hun partners Joke en Marlies. Zo ook zaterdag ochtend. Een mooi moment om deze helden in het zonne tje te zetten met koffie en gebak en ze te bedanken voor hun jarenlange inzet voor de Paulus! HEILOO - Begin mei plaatste Harry Dekker een schrijnend berichtje op de Facebookpagina Je Bent Heilooër Als... Tot zijn grote verbazing en ver driet was Harry tot de ont dekking gekomen dat de twee Disneyfiguurtjes Mickey en Donald waren verdwenen, die daags ervoor nog stonden te pronken op het graf van zijn zoontje Bas. Helaas is het een maand later opnieuw raak. De drie Disneyfiguurtjes zijn opnieuw ont vreemd... “We zijn boos en teleur gesteld. Dit kan toch niet?” Harry vraagt zich af wie toch steeds die figuurtjes meeneemt. Mocht iemand opeens thuiskomen met Disneyfiguurtjes, houd dan dit ver haal in je achterhoofd. De redactie kan u in contact brengen met Harry. Voor de laatste keer oud papier ophalen. Aangeleverde foto Opnieuw zijn Donald, Goofy en Mickey ontvreemd van het graf van Bas Dekker. Aangeleverde foto Vuurvogels. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 21