Huys Egmont zoekt vrijwilligers Reddingsbrigade werkt toe naar veilige zomer PCC-leerlingen winnen landelijke Day for Change Verkiezing 23 K O R T O L Limmen Cultuur zoekt versterking UITKIJKPOST 7 JULI 2 0 2 1 M Opstelling bij gevaarlijke situatie. Foto: aangeleverd Naar aanleiding van deze informa tie heeft Reddingsbrigade Egmond in overleg met de gemeente Bergen diverse maatregelen genomen om de zichtbaarheid van gevaarlijke locaties te vergroten. Zo zijn de wel bekende muienborden ook voorzien van een achterbord zodat het bord van zowel de voorzijde als achter- gaan en Egmond Alle leerlingen van de basisscho len van Egmond en Heiloo krijgen deze flyer in de laatste week van het schooljaar mee naar huis en digitaal via de basisschool. Verder is 25 juli door de Verenigde Naties uitgeroe pen tot ‘World Drowning Prevention Day’ oftewel ‘Werelddag ter voorko ming van verdrinking’. Op deze dag zijde is te zien. Er zijn extra beach- flags aangeschaft met de opdruk ‘DANGER’ die bijvoorbeeld bij een mui geplaatst kunnen worden. Een geel afzetnet kan worden gebruikt om een groter gevaarlijk gebied af te zetten. Op het strand zijn om de 250 meter extra vlaggenmas ten geplaatst om daar de gele vlag (gevaarlijk zwemmen) of rode vlag (verboden zwemmen) te hijsen. Daarnaast heeft Reddingsbrigade Egmond een leuke, informatieve maai' ook nuttige flyer gemaakt. Ben je handig of heb je groene vingers? We kunnen nog enkele vrijwilligers gebruiken voor het noodzakelijke ONDERHOUD, zoals bijvoorbeeld in onze prach tige, nieuw aangelegde binnentuin. zal extra aandacht worden gevraagd om de veiligheid in, op en langs het water verder te vergroten. Op deze wijze probeert de Reddingsbrigade te informeren over de gevaren van de zee en doen zij het uiterste om te zorgen dat er niemand verdrinkt en iedereen veilig kan genieten van het strand en de zee! LIMMEN - Limmen Cultuur, bij velen bekend onder de naam Culturele Raad Limmen, bestaat uit een enthousiaste en crea tieve groep vrijwilligers. Limmen Cultuur organiseerde tot vorig jaar met veel succes in Cultureel Centrum Vredeburg en de sfeervolle PKN-kerk te Limmen lezingen van bekende en minder bekende schrijvers, muziekvoor- stellingen, de sinterklaasvoorstel ling en de 4 meiherdenking. Ook het tweedaagse evenement Artistiek Creatief was populair bij zowel bezoekers als exposan ten. Nu de coronamaatregelen zijn versoepeld wil Limmen Cultuur weer gaan starten met het organiseren van deze evene menten. Heb je belangstelling om deel uit te maken van het bestuur, stuur dan een mailtje met je gegevens naar info@limmencultuur.nl en zij nemen contact met je op. Zij zijn op zoek naar enthousiaste en gemotiveerde versterking, met name voor de werkgroep Muziek Literatuur. Op donderdag 8 juli om 10.00 uur zullen op PCC Oosterhout Jens en Ralf, de jonge ondernemers van J R Hout Service, op feestelijke wijze de geldcheque van 400 in ontvangst nemen uit handen van de regiocoördinator van Stichting Day for Change, Inge Reyntjes. Ook Irene Slats van Rabobank Alkmaar e.o., sponsor van de Day for Change Actie op de school, zal het onder nemerschap van de twee jongens belonen. De derde prijs in de landelijke wedstrijd werd overigens gewon nen door nog een ander duo van PCC Oosterhout: Camiel en Max verkochten tulpen via hun bedrijf CM Tulpen. Ook voor hen is er uiteraard een mooie cheque. Voor het vijfde achtereenvol gende jaar zette PCC Oosterhout de Day for Change Actie in bij het profiel Economie en Ondernemen voor derde- en vierdejaarsleerlingen vmbo. Tijdens het project starten leerlingen met een microkrediet van Day for Change een eigen duur zame onderneming. De winst die zij maken komt ten goede aan onder nemende mensen in ontwikkelings landen, zoals jonge ondernemers op het platteland van Oeganda die door training en coaching hun bedrijf laten groeien. J R Hout Service Voor wie het leuke promotiefilm- pje niet gezien heeft: Jens en Ralf van J R Hout Service verkochten insectenhotels en houten dienbla den. Op maandag 8 maart 2021 zet ten de leerlingen hun plan uiteen REGIO - In heel Nederland zet ten elk jaar ruim 6.500 leerlin gen op meer dan 100 scholen zich in voor Day for Change. EGMOND AAN DEN HOEF - Wil jij je inzetten voor de samenleving vanuit het mooiste gebied van de Egmonden? Ben jij die gastvrije coördinator? Vind je het leuk om regelmatig kleine activiteiten te begeleiden? Meld je dan aan als vrijwilliger van het gloednieuwe Huys Egmont of kom langs tijdens de vrijwilligersinloop op vrijdag ochtend 16 juli. Ben je enthousiast, gastvrij en bijvoorbeeld twee dagen per week inzetbaar, dan is de functie van GASTHEER/GASTVROUW (COÖRDINATOR) misschien wel iets voor jou. In die functie ben je het aanspreekpunt binnen Huys Egmont en verantwoordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Wie zich een maar paar uur per week of maand kan inzet ten, kan ONDERSTEUNEND GASTHEER/GASTVROUW worden. Je ontvangt bezoekers en helpt de coördinator bij bepaalde activiteiten of openstellingen. Binnenkort zal boven dien de SLOTKWARTIER VRIJWILLIGERS POOL van start gaan. Wie het leuk vindt, kan dan niet alleen in Huys Egmont helpen, maar ook bij andere activi teiten in het Slotkwartier. Zo kun je bijvoorbeeld bezoekers ontvan gen in de Slotkapel, Galerie de Kapberg of assisteren bij buitenac tiviteiten, op de slotfundamenten of tijdens evenementen. Ook is het mogelijk om je op te geven als specifieke ACTIVITEITENBEGELEIDER, waarbij je activiteiten van Bibliotheek Kennemerwaard of Historisch Egmond begeleidt op een vaste dag in de week. Zij maken jaarlijks kans op de titel ‘Day for Changemaker van het Jaar’ en mooie geldprijzen. Grote winnaar in de categorie ‘vmbo’ werd dit jaar J R Hout Service, een bedrijf dat werd opgericht door twee leerlingen van PCC Oosterhout in Alkmaar en dat insec tenhotels maakt van gerecyclede materialen. Alle hens aan dek Met name op zondag 9 augustus was het ‘alle hens aan dek’ bij de lifeguards van de Reddingsbrigade. Op deze dag waren er met name in het zuidelijke deel van de Noordzeekust meerdere verdrin kingen en bij de welbekende muien in Egmond zijn vele zwemmers let terlijk uit het water gegrepen! Er zijn ter plaatse gesprekken gevoerd met badgasten en Egmonders om te bespreken wat er qua preventie ver beterd kan worden. Binnenkort opent Huys Egmont in het historische Slotkwartier te Egmond aan den Hoef zijn deuren. In dit nieuwe cultuurhuis en bezoe kerscentrum gaan Bibliotheek Kennemerwaard en Stichting Historisch Egmond bezoekers ontvangen en regelmatig activitei ten organiseren. Om de dagelijkse openstelling en verschillende acti viteiten mogelijk te maken zijn natuurlijk veel vrijwilligers nodig. Daarvoor doen beide organisaties een beroep op jou. REGIO - Tijdens de zomer van 2020 was het recreatief strand- bezoek hoger dan voorgaande jaren. Reddingsbrigade Egmond heeft met inachtneming van de coronamaatregelen een rede lijk normale zomer gehad, maar wel met extreem gevaarlijke situaties begin augustus: de zee had veel energie door golven en wind. De Reddingsbrigade heeft zeer veel preventief werk ver richt en gelukkig is ernstig leed voorkomen. Day for Change Stichting Day for Change, opge richt in 2006, zet zich in voor een rechtvaardig economisch systeem, toegankelijk voor ieder een. Goed voor mens, dier en de planeet. (Sociaal) ondernemer schap en inclusive finance staan daarbij centraal. Met de Day for Change Actie ondernemen kin deren en jongeren in Nederland met een microkrediet. Hun winst komt ten goede aan ondernemen de mensen in ontwikkelingslan den. Zo snijdt het mes aan twee kanten. Meer informatie: www. dayforchange.nl seren we een vrijwilligersinloop en zijn nieuwe vrijwilligers tus sen 10.00 en 12.00 uur van harte welkom in Huys Egmont, Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef. in een overtuigende pitch aan de ‘kredietcommissie’, bestaande uit medewerkers van Rabobank Alkmaar e.o. en Stichting Day for Change. De commissie was met een enthousiast over de originele en creatieve producten en het meegebrachte prototype van het insectenhotel. Jens en Ralf maakten de pro ducten zelf van gerecyclede materialen. Ze gingen hiervoor bij bouwmarkten langs om te vragen naar (gratis) restmate riaal. Hierdoor konden de leer lingen - heel slim - de produc tiekosten laag houden en waren ze nog duurzaam bezig ook! De slogan van de onderneming luid de ‘Hergebruik van hout laat de natuur niet koud’. Met hun duur zame onderneming hebben Jens en Ralf een winst van ruim 60 weten te behalen. Vele handen maken licht werk en vooral samen kunnen we er iets moois van maken! Heb je tijd om je in te zetten voor de samen leving en vind je het leuk om van uit het nieuwe cultuurhuis in het Slotkwartier te werken op een prachtige plek, meld je dan vooral snel aan en ga meteen deel uitma ken van een enthousiast team van cultuurliefhebbers. Kijk voor meer informatie op www.huysegmont. nl/vacatures of neem contact op met Martijn Mulder (06-51689620 martijn@historischegmond.nl) Op vrijdagochtend 16 juli organi- Verkiezing Tot half juni hadden alle schoolwinnaars de kans om zich aan te melden voor de Day for Change Verkiezing. Uit alle inzendingen uit heel Nederland heeft de deskundige jury drie winnaars gekozen, waaronder J R Hout Service. Tot maan dag 4 juli hadden de finalisten de kans om zo veel mogelijk stem men te verzamelen. Van de in totaal bijna 1500 stemmen wisten J R Hout Service (vmbo) en Sharp and Shiny (havo/vwo) de meeste stemmen te bemachtigen en werden daarmee de ‘Day for Changemakers 2021’. J R Hout Service was de grote winnaar in de categorie vmbo. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2021 | | pagina 23